Krásný weekend

24. dubna 2006 v 19:01 | hanci |  Jak jde život
Tak jsem si na chviličku odskočila od překládání k blogu. Prožila jsem krásný weekend - z mnoha důvodů. Přijel syn se snachou, což není až tak časté - jednak kvůli vzdálenosti, pak také kvůli pracovní a studijní vytíženosti a také z nedostatku financí. Takže když se návštěva uskuteční, je radost veliká.

Mimo jiné jsme podnikli výlet do přírody, svítilo slunko a všechno bylo rozjásané, plné pupence na větvičkách - všechno jako by se už nemohlo dočkat pořádného jara. Cestou ven jsme viděli projíždět se na maličké motorce (na baterku) chlapečka, neuvěřitelně malého; jeho maminka nás informovala, že je mu 14 měsíců! Ohromně se "machřil" a bylo to k neuvěření, jak suverénně jezdil. Ptala jsem se, jak moc umí mluvit; prý jenom máma a táta. Neustále se člověk musí divit, jak obrovským tempem se svět mění, jak moc se změnil jenom za můj život!
Večer v sobotu jsem měla moc krásný zážitek v TV (což věru už delší dobu není tak časté). Moc se mně líbila barokní opera s nádhernou hudbou (J.P.Rameau) na motivy La Fontaineovy bajky - v hip-hopové podobě. Neuvěřitelné choreografické nápady, chvílemi mně scéna připadala, jako obživlé obrazy od Hieronyma Bosche. A na závěr pak Narozeniny (čas mezi narozením a smrtí) v choreografii J. Kyliána!
V neděli jsme byli na evangelické bohoslužbě v jedné malé vesnici kousek od našeho města. Působí tam mladý farář, původem z Afriky. Je neskutečné, jak krásně se naučil česky. Měl krásné kázání, hluboké a co je nádherné při jeho kázání je to, že člověk cítí, jak má srdce na dlani. Je jím naplněný celý prostor a je to až hmatatelné.
Takže jsem po dlouhé době měla opravdu nádherný weekend. Takovéhle zážitky člověka moc posilují a dodávají sil do dalšího života, kdy je nutno překonávat nejrůznější překážky. To si pak člověk říká, že přece jen stojí za to žít. Jednak pro setkávání se s drahými bytostmi, jednak pro neustálé objevování a údiv nad tím, kolik nádherného dokáží lidé vytvořit a předat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama