Nový PC

19. května 2006 v 19:51 | hanci |  Počítač
Tak konečně píši na novém PC! Ale byly to všechno pro mě takové nervy, že jsem se ještě nevzpamatovala.

Nejhorší pro mě bylo, když ten člověk, který mně PC dával dohromady řekl, že není moc dobrý - stál mě 10 tisíc a to je prý ještě dost špatný PC. Úplně mně to zkazilo radost - tedy na nějakou chvíli - byla jsem tak moc šťastná, že se mně bude lépe pracovat, že budu moci využívat sluchátka a mikrofon atd. Takže to byla taková ledová sprcha. Samozřejmě vím, že dobrý PC stojí mnohonásobně více, ale pro mě je výše uvedená částka téměř astronomická (z podprůměrného důchodu si člověk nemůže koupit vůbec nic).
V úterý přijel syn (obětavě, mnoho kilometrů) a hned začal pozdě večer s instalací. Do půl noci toho udělal docela dost, ráno si jel zařizovat opravu auta a pak se znovu pustil do práce. Přišel ještě zeť a začali se spolu bavit. Z jejich dialogu se mně začalo dělat mdlo. Prý hard disk je příliš hlučný, syn by ho okamžitě reklamoval. Takhle hlučný disk prý býval u PC tak před 6 léty. Ale protože bych nemohla dělat, zůstala bych nejméně na měsíc bez PC, tak prý si ho mám nechat a počkat, co to udělá, jestli je to jen "vada na kráse" nebo něco horšího. Záruka je dva roky. Pak se PC celý "vymazal" (- asi používám naprosto špatné výrazy), protože syn mně chtěl nainstalovat jakýsi antivirový program navíc - sám ho na svém PC má - ale tento můj se překřížil(?) a tím se vše smazalo a on musel instalovat vše znovu. Přitom měl jen omezený čas, musel se bezpodmínečně vrátit domů. No, bylo to hrozné, ale vše nakonec dobře dopadlo, PC pracuje výborně, jeho "vrnění" mně až tak nevadí - řekla bych, že mám pocit, že tu nesedím sama a co je vynikající - nesplnily se černé předpovědi toho člověka, který mně PC sestavoval - sluchátka a mikrofon fungují bezvadně, nádherně jsem si popovídala s kamarádkou z Jugoslávie. Takže jsem už zase nadšená.
Cítím se ale naprosto vyčerpaná - je to tím stresem, doufám, že se v krátké době uklidním a vše bude dobré. Syn se do mě snažil nacpat opět nové vědomosti týkající se práce např. s photoshopem, blogem, internetem atd. Má se mnou svatou trpělivost, protože mně mnohé věci opakuje téměř při každé návštěvě a já si sice nadělám spoustu poznámek a pak zase nevím, kde je hledat. Mám napsanou už celou složku, ale ta paměť je něco hrůzostrašného!!! Takže je to pro mě všechno děsně namáhavé.
Mám velkou radost z výdělku za překlad, PC budu mít skoro celý zaplacený a navíc - dostala jsem ještě další "várku". Moc doufám, že si vydělám ještě i na tiskárnu a snad někdy, v ne už tak dlouhé budoucnosti, i na obrazovku.
Jenom mě mrzí, že tím pracovním vytížením už nezvládnu chodit tak často na blog a hlavně, že nebudu moci tolik blogy pročítat. Ale v rychlosti se určitě každý den na ně podívám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ghost ghost | Web | 22. května 2006 v 9:51 | Reagovat

Dobrý PC je takový, jaký člověku vyhovuje a postačuje. Já mám docela slušné auto, a po loňské nehodě mi v servisu technik říkal, že je celé shnilé, a že bych se ho měl zbavit a koupit si v bazaru lepší. Někteří lidé si prostě nevidí do huby :-)

2 hanci hanci | Web | 22. května 2006 v 16:21 | Reagovat

Ghoste děkuji za podporu. PC pracuje výborně, jsem opravdu spokojená a myslím si, že na moji potřebu je tak akorát. Nejsem žádný profesionál. Syn to se mnou myslí vždy moc dobře, nevím co bych si bez něho počala - a to nejen co se týká PC. Ale ten odborník, který viděl vše tak černě, ten zkrátka má stále ten nejdražší PC a to ostatní mu nestojí ani za řeč./ S tím autem - měli jsme přes 30 let Simcu - když jsme ji dávali pryč, bylo mně jako bych se loučila s někým živým. K žádnému autu už bych neměla takový vřelý vztah.Museli jsme na ni nepředstavitelně šetřit - byla rok stará a stála nás tehdy 65 tisíc, byla to vynikající koupě.Pak jsme si koupili auto na leasing a k němu nemám absolutně žádný vztah./Díval ses na film "O Schmidtovi" ? Jestli ano, jak se ti líbil? Myslím, že J.N.v něm byl vynikající.A ten problém, který řešil, byl-myslím-výborně zpracovaný a jím opravdu výtečně zahraný.Nemám moc ráda americké filmy, toto je jedna z mála výjimek (samozřejmě nepočítám W.Allena - ale on není američan, že).

3 anina anina | Web | 26. května 2006 v 2:12 | Reagovat

Hanci,nejsi sama,se mnou mají taky svatou trpělivost děti,taky si dělám poznámky a jsem si jistá,že jim rozumím a pak jsem opět na začátku.Tak si připadám tak tupá...

4 hanci hanci | Web | 27. května 2006 v 12:36 | Reagovat

Anina:moc děkuji, žes mi to napsala. Já si totiž připadám vždycky naprosto k ničemu, že už se na nic nehodím a nejsem ničeho schopná. A je to stejné, jak píšeš. Je mi vždycky vše úplně jasné a druhý den, když už je syn pryč, tak nevím jednu maličkost a na té vše ztroskotá. A těch maličkostí se pak najednou vyvrbí docela dost. Tak ti přeji hodně trpělivosti a pak úspěchu s PC.

5 anina anina | Web | 27. května 2006 v 20:17 | Reagovat

Hančí,taky jsem ráda,že nejsem v tom sama.Však my se to naučíme.Bud ráda,žes mě neviděla,když jsem k tomu stroji poprvé přišla.Nejhorší byl ten blog,protože o něm neví ani děti.Tak to bylo na pěkně dlouhý etapy.

6 hanci hanci | Web | 27. května 2006 v 20:32 | Reagovat

No, blog byl pro mě něco absolutně převratného, co ani neumím vyjádřit slovy. Zatím jsem se z toho nadšení a zároveň trémy, že něco zkazím a nebudu to moci spravit, protože už to je venku, nevzpamatovala. Ale je to jako droga, nikdy bych neřekla, že mě může tak ovládnout.A pořád se učím a někdy nerozumím různým narážkám a poznámkám atd. Taky si ještě skoro nic neumím nastavit upravit a tak. Ale nadšení zůstává. Jsem moc ráda, žes mi o svých pocitech napsala. Moc dík a měj se hezky.

7 anina anina | Web | 27. května 2006 v 23:04 | Reagovat

Hančí,taky jsem tomu propadla a je to na rozhraní závislosti.když tady se dozvíš tolik věcí...Taky se měj hezky a přeji ti hlavně zdraví,taky se zotavuju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama