Jak jsem zachraňovala krtečka a PC

13. června 2006 v 16:10 | hanci |  Jak jde život
Včera a dnes dopoledne jsem nemohla na internet. Měla jsem v PC "Trojského koně". Nevím, co se mně v jeho útrobách dostalo tajně do mého PC, ale určitě nic dobrého. Stálo mě to - včetně nového antivirového programu - přes dva tisíce. I přes moji veškerou snahu totiž nešlo virus zlikvidovat. Jak mi řekl dnes pracovník servisu, virus mně vypnul určité části antivirové ochrany. Po nainstalování nového AVG se PC "vyléčil", ovšem co se ztratilo, to budu ještě postupně zjišťovat. Jsem na mrtvici, protože moje snažení vydělat peníze překládáním na novou tiskárnu a obrazovku přichází vniveč. Peníze jdou na nějakého Trojského koně. Nemohu pochopit ty lidi, kteří se baví vymýšlením takovýchhle zlých věcí.

Teď ještě o něčem jiném. Včera ráno jsme šli na poštu s úmyslem, že po vyřízení záležitosti na poště půjdeme ven, za město, směr pole a les. Na sídlišti, na rozpálených dlaždicích a udusané, tvrdé zemi, se mátořil sem a tam krteček. Bylo jasné, že na tom prudkém slunku a rozpálené zemi dlouho nevydrží. Měla jsem u sebe igelitový sáček, ale bála jsem se krtečka do něho nabrat - chtěla jsem ho odnést do stínu a na měkčí zem. Pomohla mně v tom jedna hodná paní, takže jsem ho odnesla pod stromy, kousek od pole. Pamatuji se, že když jsem byla malá, otec nikdy krtky nezabíjel, když řádili na zahrádce. Vždycky si na ně brzy ráno počkal, vykopl je širokou specielní motykou i s kusem hlíny a v kyblíku je odnesl za vodu - řeku - na louku (byla to naše louka, aby si někdo nemyslel, že jsme takto obšťastňovali sousedy). Jednou dokonce vykopl krtka albína - byl úplně bílý. Na louce se jim asi dobře dařilo, byla samý krtinec. No - a pod tímto dojmem jsem chtěla totéž udělat s výše zmíněným krtečkem, chtěla jsem mu dát šanci na záchranu. Na chodníku by se býval upekl nebo by ho zakousl pes nebo kočka, kterých tam pobíhá docela dost. Nevím, jestli jsem udělala dobře, snad ano. Jestli to někdo budete číst, napište na toto mé jednání svůj názor, abych se popřípadě do budoucna vystříhala chyb. Vím, že mláďat divokých zvířat se nemá dotýkat, ale tomu krtkovi hrozila v krátké době smrt. Tak mně vynadejte nebo poraďte, jak se v takovém případě chovat. Dík.
Ještě o něčem - smutném. Už jsem se tu jednou zmínila, že velmi těžko onemocněl můj spolužák a dobrý kamarád. Včera jsem od něho dostala SMS z nemocnice, že mu není vůbec dobře a že má obavy, že už tam zůstane až do konce. Je mi moc smutno, člověk neví, co má v takovém případě vůbec odpovědět. Při té příležitosti jsem si uvědomila, jak je důležité, chovat se k sobě hezky, laskavě. Život je tak krátký!! Měl by se využít co možná nejvíc pro dobré věci. Snažím se chovat podle následující rady:
člověk by si měl každý den večer promítnout celý prožitý den a uvědomit si, co za ten den udělal špatného a co dobrého, co mohl udělat lépe a že to třeba z osobní pohodlnosti neudělal. Taková bilance je dobrá obzvláště pro další den. Protože přiznat si, že jsem něco vlastní vinou "zvrtala" není moc příjemné a člověk se pak snaží tomu vyhnout, aby se třeba sám před sebou nemusel stydět. Nejobtížnější ovšem je, omluvit se, pokud jsem někomu - i když nechtěně - ublížila. Je to ale nejdůležitější. Ale to jsou všechno čistě moje osobní pocity a ze zkušenosti už vím, že ta rada je opravdu dobrá.
Takže jsem se opět vypovídala ze svých starostí. Říkám si, jestli je to vůbec správné psát na blog starosti a potíže, že tím jenom otravuji lidi, kteří to náhodou čtou. Ale zase si teď říkám, že je to naprosto svobodné, kdo to nechce číst a kazit si třeba náladu, tak jednoduše to číst nebude.
Všechny zdravím a přeji hezké letní dny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ghost ghost | Web | 13. června 2006 v 16:26 | Reagovat

On je blog patrně to nejlepší místro ke stížnostem :-)

2 janycta janycta | Web | 13. června 2006 v 19:49 | Reagovat

..patrně STVOŘENO ke stížnostem:-):-):-)

3 anina anina | Web | 14. června 2006 v 8:38 | Reagovat

Ahoj Hančí,taky jsem jednou narazila na vir,ale nevím jak se jmenoval..no prostě mi to začalo vydávat zvukové výstrahy a blikal tu nějaký nehezký hmyz a navigace s dotazem "zavřít do truhly".Štasten každý kdo neviděl můj nablble-vykulený výraz..no to víš,že jsem ho tam zavřela a řekla si děj se vůle...

4 hanci hanci | Web | 14. června 2006 v 12:26 | Reagovat

Anino, tak tos měla štěstí, že ti šel "zavřít do truhly" - mně to sice taky bylo doporučeno, ale když jsem na to klikla, tak se objevila zpráva, že operace nelze provést. Docela jsem panikařila, protože jsem měla hrůzu, že mně ten vir pokazí ten nový PC a tím pádem bych žádný neměla. Zatím se zdá, že bude vše v pořádku. Měj se hezky.

5 Pája Pája | Web | 19. června 2006 v 12:40 | Reagovat

me zase nedavno volala kamoska, ze se pokusila zabit, taky clovek nevi co ma rict..Na to proste nemam bunky..

..a s tim krteckem, doufam, ze to prezil..jednou na farme kam sem jezdila jezdit chovali kluci mladatko ale umrelo jim..asi jen cervici mu nestacili.. skoda =(

6 Akát Akát | 21. června 2006 v 19:52 | Reagovat

Nějaké trojské koně AVG prostě neumí odstranit. Lepší je prý Nod32, ale pochybuju, že odstraní všechno. Já takové trojany odstraňuju ručně, ale jsou k tomu potřeba znalosti a je to časově náročné. Počítač (hardware) ti to nepokazí, může ti to rozhasit operační systém (u tebe asi Windows) nebo zlikvidovat data na pevném disku. Nejlepší je prevence nákazy - být opatrná, jen tak něco nespustit a u Windows NT/2000/XP být normálně přihlášená jako uživatel s omezenými právy. Nevýhodu to má tu, že když chceš třeba instalovat nějaký program, musíš se přihlásit jako uživatel s admin právy.

7 hanci hanci | Web | 22. června 2006 v 7:33 | Reagovat

Pája: mně se zasebevraždila kamarádka je to pár roků. Bylo to hrozné, protože až pak jsem zjistila, že když mi těsně před tím volala, tak se se mnou loučila.Ještě jsem se s tím nevyrovnala.

S krtečkem nevím, doufám, že přežil.

Akát: dík za rady. Mám XP legálně a AVG professional taky legálně. Zásadně neotvírám nic cizího, žádné přílohy atd. Tentokrát jsem otevřela PC - jsem připojená na rychlém internetu - a hned to začalo "řvát", že je tam ten virus. Slyšela jsem, že některé viry tak zničí PC, že je k ničemu. Já tomu vůbec nerozumím. No, panikařila jsem. Snad je to už dobré, zatím jsem zjistila, že mám pryč jednu šablonu. Tak to by nebylo nic hrozného, už jsem si ji nahradila. Nevím, jestli to nezničilo nějaký program, protože jsem virus měla hlavně v části disku - C - kde mám nahrané různé instalace. To zjistím po čase. Dík za zájem.

Hezké dny všem.

8 joe joe | Web | 2. července 2006 v 14:05 | Reagovat

Držíme krtečkovi palce!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama