Virus v pc

13. června 2006 v 9:47 | Syn |  Počítač
Hančí se tímto omlouvá za nepřítomnost způsobenou napadení pc jakýmsi trojanem. Po jeho odstranění se opět přihlásí.
Abyste se nenudili,

přidávám odkaz na rozhovor s I. Štampachem o politice. A můžete hlasovat, zda jsou Ivanovy názory mimo či nikoli.
Syn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 ghost ghost | Web | 13. června 2006 v 12:45 | Reagovat

Předvolební "kampaň" obou velkých stran měla poměrně nízkou úroveň, spočívající ve oboustranném osočování jednotlivců z protilehlé strany a v připisování všech dosavadních chyb té druhé straně. Kampaně řídily profesionální organizace, a nezbývá mi, než s nimi souhlasit v tom, že průměrný volič v ČR je jednoduchý, snadno ovlivnitelný, a rozhoduje se v posledních okamžicích právě na základě toho, co mu předvolební kampaň předloží. Pokud obě velké strany dovolí, aby je reprezentovali ti, co je reprezentují, potom budou jako celek kopírovat jejich úroveň, která je mimochodem nevalná. Ale pravda - byla i horší. Byly to právě dvě největší strany, které zákonem upravily sčítání hlasů při volbách tak, aby na tom menší strany byly bité - a v konečném důsledku (i když s převahou zvítězila pravice) právě tahle sčítací úprava z toho udělala plichtu.

Avšak místo co by se strany dohodly na shodných bodech a začaly pracovat alespoň na nich, bude teď do konce prázdnin licitovat a přemýšlet, jak by jedna tu druhou ochcala. Ochcávají však jen daňové poplatníky.

2 hanci hanci | Web | 13. června 2006 v 18:02 | Reagovat

Kdybych byla mladší, asi bych souhlasila i s F. Gálem - v něčem, mám ho moc ráda, často s ním souhlasívám. ale po letošní kampani ODS bych už tuto stranu, pokud tam budou na vedoucích místech titíž lidé, nevolila. Nemám ráda ani vedoucí představitele ČSSD, schází mně středová strana, ale hlavně slušná strana. Ovšem letošní volební kampaň ODS se mně zdála naprosto neskutečně brutální, mnohem horší, než ČSSD. Z pohledu invalidní důchodkyně, která - společně s manželem dává měsíčně 1500,- až 2000,- Kč za léky, je představa, že budeme platit u lékaře a za recept tak hrozná, že mám pocit, že se dostaneme opravdu někam 200 let nazpět. ODS neustále mluví o tom, že je třeba, aby se člověk o sebe postaral sám. A co mají dělat lidé, kteří mají aktivní život za sebou, ale chtějí ještě žít jako lidé? My jsme si nemohli za komunismu nic nastřádat, byli jsme politicky nespolehliví, tudíž jsme nesměli mít dobré zaměstnání. Já mám jedno měřítko, když byl V. Havel, oba Rumlové atd. zavření, pan V. Klaus přednášel na universitě ve Vídni. Každý se zkrátka o sebe takto neumí postarat. Tak tedy z mnoha důvodů souhlasím s I.O.Štampachem, kterého obdivuji z mnoha důvodů, znám ho z přednášek, písemných projevů, knih.

3 ghost ghost | Web | 14. června 2006 v 11:39 | Reagovat

Představa toho, co se rozumí pod výrazem "Silný sociální stát", je v téhle zemi naprosto překroucená - a zdrojem toho překroucení jsou právě politici, ať již pravicoví, nebo levicoví. Rozhodně to nespočívá v plošně rozdělovaném porodném či plošné podpoře rodin s dětmi. Jenže právě tohle je ta nejjednodušší - tedy úřednicky nejméně náročná - varianta řešení. Skutečně silný sociální stát musí být především schopný postarat se o ty, kteří se o sebe z nějakých důvodů nemohou postarat sami. A ta "síla" má být v tom, že se nemusí celé dny plahočit po úřadech a podrobovat se ponižujícímu zkoumání, a ještě dokazovat, že splňují nárok na příslušnou podporu. A že nebudou závislí na pomoci organizací, které se zabývají sháněním dobročinných příspěvků. Že budou mít jistotu. Často se mi stalo, že mne praktická či odborná lékařka upozornila na to, že lék, který by mi pomohl, je s doplatkem - načež projevila ochotu nejprve na mně vyzkoušet všchny léky, co jsou bez doplatku v naději, že by některý mohl pomoci. Výsledek si spočítá každý, kdo má alespoň základní školu - náklady na "léčbu" tímhle způsobem často vzrostou na dvojnásobek, než dojde na nevyhnutelné a stejně si nakonec připlatím na lék, který mi potom opravdu pomůže. Takže nechápu ten neustálý údiv, že výdaje pojišťoven za léky rostou - ano, rostou, a porostou pokaždé, když se udělá takovéhle nesystémové opatření, kdy nějaký "úředník" od zeleného stolu (dokonce v rozporu s doporučením těch, co s tím mají praktické zkušenosti) rozhodne na základě podobnosti indikace léků jen podle ceny, co se bude hradit a co ne.

Můj názor je, že by stát - prostřednictvím sociálního pojištění - měl zajistit těm, kteří si to z nějakých důvodů nemohou dovolit a potřebují to - zdarma odpovídající péči, a to jen na základě doporučení ošetřujícího lékaře, který by měl nejlépe vědět, co je třeba. Mimo oblast zdravotní by měl v tomhle směru být plně funkční každý Obecní či Místní úřad, protože ten je (či měl by být) nejlépe informovaný. Samozřejmě za pomoci prostředků ze státního rozpočtu.

4 hanci hanci | Web | 17. června 2006 v 7:56 | Reagovat

Ghoste, kvůli tomu překladu, na kterém jsem pořád pracovala, jsem neodpověděla na tento Tvůj příspěvek a teď už je určitě pozdě, už je to moc dlouho a asi sem už nepůjdeš. Přesto to jen krátce udělám.

Souhlasím s Tebou prakticky ve všem, co píšeš. Plošně dávané jakékoliv příspěvky jsou naprostá pitomost. S těmi léky mám úplně stejnou zkušenost. Vím, že zdravotnictví je obrovský problém a nejen u nás, je to celosvětové. Ale ani tady nesouhlasím s celoplošnými poplatky např. za návštěvu u lékaře a recepty. Já mám např. několik receptů pravidelně za měsíc, na recept se nesmí napsat víc jak dva léky! A musím si pokaždé pro ten recept dojít. Pro mě i manžela by to bylo hodně peněz navíc. Tak jako u všech starých a chronicky nemocných lidí. Mám z toho strach.Ten Tvůj poslední odstaveček - to by bylo ohromné, ale obávám se, že neuskutečnitelné. Lidé by podváděli - jak doktoři, tak pacienti. A asi by se rozrostlo ještě víc podplácení. Neznám, samozřejmě, jak to přesně je v těch skandinávských zemích, ale zdá se, že to tam funguje.V USA je to naproti tomu strašné. Proto bych se přikláněla právě k té Skandinávii.

5 lopatka lopatka | 4. dubna 2008 v 21:32 | Reagovat

http://loupnice.myminicity.com/

Hustý obrázky!!!mrkněte se!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama