Koupání + Zuby II

14. července 2006 v 13:43 | hanci |  Jak jde život

V pondělí jsme jeli do Citonic u Znojma, kde bydlí maminka mého zetě (nemohu použít slovo tchýně, protože ona je asi nejhodnější člověk pod sluncem) a kde se každý rok scházíme - moje sestra s manželem a vnučkou a celá rodina mé dcery. Mají tam příjemné posezení na dvorku a ani ne za deset minut jsme u rybníka Skalka, kde je báječné koupání v krásném prostředí.

Bylo to tak pěkné, že jsme tam jeli ještě i ve středu. Dokonce jsem se zúčastnila jedné hry!!! Házeli jsme šipky. Skončila jsem na "krásném pátém místě" (bylo nás šest), jak často slýchám vykřikovat sportovní komentátory. Strašně jsme se nasmáli, mám ohromného zetě, je s ním velká legrace.
Také jsem se byla podívat na tu již jednou zmíněnou galerii ve Znojmě. Jsem moc zklamaná. Byla to ze začátku krásná galerie, poschoďová, vkusně navržená, v každém poschodí byla výstava jiného malíře - teď se téměř v celém objektu prodává oblečení, jen v meziposchodí, na malém prostoru, se prodávají obrazy. O nějaké výstavě asi nemůže být ani řeč.
Všechnu tu pohodu mně kazily ty mé zuby, protože bolest přetrvávala. Ve čtvrtek - včera - jsem vyrazila k dalšímu zubaři. Vím o něm, že je výborný - chodí k němu manžel a také dcera s vnukem. Nejdřív, po zrentgenování, mně rovněž pan doktor řekl, že nemůže nic najít a málem už jsem měla nastartováno na odchod domů, když jsem ještě jednou zaúpěla, co mám tedy dělat, když mám takovou bolest. Tak on ke mně ještě jednou přisedl a místo poklepávání se začal "šťourat" v zubech tím háčkem. No a to jsem vylítla až ke stropu. A najednou lup - a kus zubu byl pryč. On byl totiž puklý-rozlomený a to nebylo vidět, jen to šíleně bolelo. Dostala jsem injekci a po vyvrtání mně pan doktor řekl, že mám dvojí možnost. Buď mně to zaplní provizorně (moje doktorka by to pak převrtávala a dodělávala), protože úplně - natrvalo - to jako akutní a zastupující ošetření nemůže udělat - to by bylo zdarma, nebo druhá možnost, že to spraví úplně a to by mě stálo 400,-. Přestože fakt nemám nazbyt, vybrala jsem si druhou možnost. Představa té příšerné bolesti a druhého vrtání už bez umrtvení (moje paní doktorka při vrtání umrtvení nepoužívá) mě k tomu přiměla. Pan doktor byl opravdu úžasný, nejenom velmi příjemný a laskavý, ale i šikovný. Dal mně jakousi pružnou hmotu, aby prý plomba hned nevypadla, protože je to skoro půl zubu. Řekl, že to může bolet ještě i tři dny. Ovšem dneska už to nebolí. Bolí jen ten druhý zub - dole, pod korunkou. Na můj dotaz, co s tímto zubem, mi odpověděl, že podle rentgenu nejsou zaplněné dobře kořeny či kanálky (teď nevím). Že by to mohl opravit, ale nedá se to udělat jako akutní případ, musela bych k němu přejít od mé paní doktorky. A to prostě nemohu udělat. Ona je opravdu moc hodná a připadalo by mně to nefér a neslušné a nevím co ještě. Prostě nemohu. Domluvila jsem se s ním, že k němu přejdu, až paní doktorka půjde do důchodu, což snad nebude trvat až tak dlouho. Manžel se se mnou kvůli tomu pohádal, chtěl, abych přešla k panu doktorovi hned. Pokusím se vydržet s tou bolestí co nejdéle, pak uvidím.
Takže tentokrát jsem měla štěstí na výborného doktora - jak je vidět, smůla netrvá věčně.
Přidávám fotku našeho pejska Denyho a kocoura Ludvy (říkám našeho, ale oni jsou, samozřejmě, oba v Citonicích). A ještě rybníka Skalky s rybáři a totéž taky v zimě, abyste se trochu ochladili, no a pak ještě západ slunce.
Náš miláček Deny blahosklonně kontroluje situaci.
Tady pozorně čeká, co se bude dít dál.
V očekávání čehokoliv.
Náš druhý miláček - kocour Ludva. Nejraději leží na úzkém výběžku před skleničkami na sekretáři. Jak se tam vejde a při spaní nespadne, to tedy nevím.
Rád leží na své "rozhledně", dvoupodlažní, po které ho baví šplhat, ale nejraději na ní spí.
Rybník Skalka s rybáři v ranním oparu.
A teď něco na ochlazení - toto je část té skály, podle které se rybník jmenuje. Bohužel, letní fotku jsem nenašla.
Deny pobíhá po zamrzlém rybníku a za ním je další část výše uvedené skály.
Západ slunce v Citonicích.
Odraz stromů v kalužině při západu slunce - rovněž v Citonicích.
A to je vše, přeji všem hezký weekend.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 radka radka | 14. července 2006 v 18:42 | Reagovat

Hned si  najdu mapu a podivam se kde ta Skalka je, od nas to nemuze byt daleko :o)

Co se tyce toho zubare, tak ted jsem skutecne nepochopila z jakeho duvodu nechces prejit k tomu hodnemu a sikovnemu zubari. Je to ze soucitu k mene sikovne a neschopne zubarce, ktera by si jinak nikoho nenasla?

Umrtvovani zubu je dneska naprosty standard, takze nechapu proc ti to nedela nebo alespon nenabidne. A spatne vyplnene kanalky jsou katastrofa, ktera te muze stat i zub a celozivotni trapeni.

Fakt nechapu tvuj postoj. Najit dobreho zubare je dneka absolutni terno a kdyz ti to ten zubar dokonce nabidl! tak nevim proc jsi to neprijala. Je to tvoje zdravi tvoje telo tvoje zuby. Byt tvojim manzelem, tak se s tebou nehadam ale hned te oznacim za mdleho rozumu. Promin :o)

2 radka radka | 14. července 2006 v 18:58 | Reagovat

jeste dotaz: Ta Skalka, to je citonicky rybnik mezi Citonicemi a Bezkovem? nebo je to jeste neco jineho?

3 hanci hanci | Web | 14. července 2006 v 20:41 | Reagovat

Radko, prvně k té Skalce. Je to cca 8 km od Znojma. Na ten Bezkov se musím zeptat zetě, já to tam tak neznám, my jezdíme jenom do těch Citonic, on se tam narodil. Přes Citonice se jede na Vranov. Ale Ty jsi zvyklá jezdit po světě, tak nevím, jestli bys byla tak nadšená, jak já. Mně se tam moc líbí, no však to vidíš podle fotek, jak to tam asi vypadá.

A k té doktorce. Já vím, že jsem úplně pitomá a mdlého rozumu, napsalas to úplně přesně. Manžel je na mě naštvaný od toho momentu pořád. Já nevím, jak to mám té doktorce říct. Ona na mě byla celých - možná 20 let - strašně hodná. Mám na to rozhodnutí týden - vlastně možná ještě dýl, dokud vydržím tu bolest. Objednaná jsem na 4.9.-s tou korunkou. Ona mi řekla, když mi tu korunku dělala, že když mě to bude bolet, že ten zub bude muset vytrhnout. To bych nechtěla, ale vůbec si neumím představit, že si před ni stoupnu a řeknu jí, že od ní jdu pryč. Jsem pitomá, já vím. Taky vím, že ten zubař je opravdu terno. Je vynikající a navíc opravdu laskavý a příjemný. No, je to jako zázrak. Třeba se k tomu odhodlám.

4 radka radka | 14. července 2006 v 21:06 | Reagovat

Pokud te alespon trochu dokazu podporit, aby jsi udelala neco co je ti z duse protivne ale co je k tvojemu dobru tak budu stastny clovek :o) Udelej to!!!!!

Vo se tyce Citonic, Vranova a vseho kolem, tak to tam moc dobre znam. Rybniku je kolem mraky a u Citonic je na mape jen maly rybnicek. Bud je to on nebo jedete nekam jinam.

5 kornel kornel | 15. července 2006 v 0:26 | Reagovat

Nevím jak u vás, ale tady v Praze začíná být docela problém dostat se k dobrýmu zubaři - všichni mají plno. Chápu, že tu doktorku nechceš takzvaně zklamat. Ale tady jde především o tvoje zuby. Pokud by ti ten zub s korunkou nechtěla léčit a rozhodla pro trhání (což je pro ni samozřejmě jednodušší), tak už neváhej ani okamžik a přejdi jinam.

6 hanci hanci | Web | 15. července 2006 v 0:29 | Reagovat

To je určitě ono, je to malý rybníček, vzdyť to je urcite na tech fotkach vidět. Je to hned vedle vesnice. Mně to tam připadá jako v pohádce. Rybníček se "zakusuje" do lesa. Bývaly na něm dvě labutě, bohužel - letos je tam jenom jedna, ta druhá asi uhynula. Je to tam romantické. Já to miluji i kolem v lese. Jsou tam vidět i zbytky keltského ne pohřebiště, ale nějakých kultovních obřadů - přesné ohraničení atd. Archeologové to znají, je to zaznamenáno v mapách.Jednou jsme vezli do Telče toho archeologa - píše o něm Kacz v posledním článku na blogu - a ten to tam perfektně znal a všechno o tom věděl.

K tomu rybníku to máme ani ne 10 minut z domu. Pokusím se najít ještě další fotky a zítra je dám na blog.

Zuby:Ještě než jsi napsala příspěvek na blog, tak jsem na Tebe intenzívně myslela a věděla jsem, že mi sem napíšeš přesně to, cos napsala.Jestli se k tomu odhodlám, tak to bude jedině Tvoje zásluha. Musím nějak vymyslet způsob, jak to říct.Stejným svým jednáním jsem si už zapřičinila množství poškození sebe sama.Měj se hezky. Dobrou noc.

7 hanci hanci | Web | 15. července 2006 v 0:32 | Reagovat

Kornel: moc dík za podporu. Budu se o to muset pokusit už kvůli tomu, že mi to píšete už dva. Jestli to dokáži, tak to bude zásadní zlom v mém životě - v jednání. hezký weekend oběma.

8 hanci hanci | Web | 16. července 2006 v 10:58 | Reagovat

Radko, tak jsem teď mluvila se zetěm, ten rybníček je mezi Citonicemi a Bezkovem, ale od Citonic je to kousíček, pět minut, kdežto od Bezkova je to mnohem dál, přes pole, na opačnou stranu.

Fotky, bohužel nemám. Vnuk tam fotil hlavně nás, dělali si z nás potom legraci - ale v dobrém. No a ty fotky bych na blog tedy určitě nedala. Ale z těch fotek, co jsem sem dala, se dá ta atmosféra trochu poznat.

9 radka radka | 16. července 2006 v 16:11 | Reagovat

dik, urcite se tam pujdu podivat :o)

10 anina anina | Web | 16. července 2006 v 23:23 | Reagovat

Tedy Hančí,já jsem na tzhle věci taky dobrý vůl/prmin/,ale snad přece se tolik nedám.

Píšeš, jak je na tebe paní doktorka celou dobu hodná.Hm,já myslím,že tím, že ti přes opakované stížnosti na bolest,nejen nepomohla,ale dokonce si myslela ,že s tím vydržíš až do září..No na to nemám slov..ale to už jsem ti psala.Mě by můj zubač takhle teda nenechal, to vím.A taky mívá dovolenou,ale neodsunul by mě.Tahle paní doktorka by si zasloužila, abys šla za "lepším".Schopných zubařů je fakt nedostatek,tak bych byla ráda,že jsem ho objevila.KAŽDÝ DOKTOR MÁ POVINNOST tě maximálně zbavit bolesti a to co nejdřív.

Jinak fotečky z výletu jsou moc hezké i zvířátka,ty já můžu.

11 Marie Okénková Marie Okénková | E-mail | 3. října 2006 v 18:33 | Reagovat

Můžu vědět,jak se ten p.zubař v Citonicích jmenuje?Mám po vrtání zubu a bolí mě víc,než před vrtáním.Ke svýmu zubaři se už znovu bojím jít,protože byl surový a zlý.Odpovědˇ docela spěchá.Díky moc.

12 hanci hanci | Web | 6. října 2006 v 8:26 | Reagovat

Včera jsem Vám napsala mail, ale myslím si, že už je pozdě. Dejte popřípadě vědět. Bohužel, prakticky vůbec se nevracím ke starým článkům, toto byla absolutní náhoda, protože se mě na ten článek někdo ptal.

13 krivanek krivanek | E-mail | 22. prosince 2008 v 19:55 | Reagovat

Tohle tě určitě taky bude zajímat, hezké fotky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama