Opět virus v mém PC

17. září 2006 v 11:09 | hanci |  Počítač
Tak už vážně nevím, jak se chránit. Bylo mně řečeno, že jsem si koupila opravdu moc dobrý antivirový program se všemi "dodatky" - nebo jak to mám nazvat. Prý mě nemůže už nic nepříjemného postihnout.

Včera večer jsem si chtěla prohlédnout fraktály na adresách uvedených v komentáři na blogu. Když jsem otevřela poslední adresu vyskočil na mě děsný obrázek a nápis, že mám v PC virus EXPLOIT. Taková zpráva mě vždycky naprosto ochromí, protože ze zkušenosti vím, že sama se viru nikdy nezbavím a stojí mě to vždycky kolem čtyř set, protože musím volat servis. Doposud to byl vždycky virus, který dal "zabrat" i pracovníkovi servisu, jednou jsem musela dát PC přímo do servisu a až napotřetí se jim podařilo ho odstranit. Tentokrát, když jsem klikla na "vyléčit", tak se okamžitě objevilo něco jako že "akce selhala" - či něco v tom smyslu. Tak jsem ty dva soubory - napadené byly dva soubory - dala do trezoru.
Dnes ráno jsem spustila PC a po ukončeném testu se objevila zpráva, že nebyl nalezen žádný virus. Ty dva jsou stále v trezoru.
Nevím, co mám dělat. Je můj PC ohrožen, když ty napadené soubory jsou v trezoru? Dá se s tím něco dělat?
Včera jsem si říkala, že se ty soubory pokusím smazat - kdosi mně to jednou radil, že nejlepší je ty soubory smazat. Tak jsem si vybrala v nabídce u trezoru "vymazat" - místo "odstranit". Rozuměla jsem tomu tak, že kdybych použila "odstranit", tak by to bylo jenom odstranit z trezoru. No, dopadlo to tak, že soubory byly vymazány z trezoru a objevily se v PC. Tak jsem je znovu dala do trezoru a už se bojím cokoliv udělat.
Jestli někdo, kdo toto bude číst, bude mít trpělivost mně poradit, tak moc dík za ochotu. Jsem z toho už fakt nešťastná. Ty čtyři adresy na fraktály jsem okamžitě smazala a už se neodvážím na ně podívat. Asi už se neodvážím podívat nikam na internetu. Už půjdu jenom na blog, i když já jsem takový smolař, že určitě i tady nějaký ten virus časem chytnu.
Bylo to završení dne, kdy jsem se "prokulhala" procházkou, protože noha je pořád velmi bolestivá, nateklá, ten zánět asi nepolevil. Nějak se mně prý propadl jeden prst na noze (byla jsem opět v nemocnici na kontrole), byla by prý potřeba operace, ale vzhledem k celkovému mému zdravotnímu stavu to není možné. Prý mně to bude takto hodně bolet ještě nejméně dva až tři měsíce, pak by to mělo "trochu" polevit. Mám být v klidu, nechodit. To nejsem schopná dodržet, protože jsem nemohla moc chodit patnáct let a teď, když jsem mohla začít chodit, je to pro mě moc krutá představa, že budu opět jenom sedět doma. Vše je prý zřejmě následek toho, že kvůli slinivce mám velmi špatnou stravu. No, v podstatě jsem čekala, že se něco musí stát, protože když člověk jí prakticky jenom suché rohlíky a jalové těstoviny, tak co může čekat, že. Takže se opravdu nenudím je stále proč bojovat. Buď se ze mě stane opravdu otrlý bojovník nebo totálně selžu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 17. září 2006 v 11:44 | Reagovat

Ve virech se moc nevyznám, já s nima moc nekamarádím a naštěstí mi do cesty často nechodí... Virus Exploit prý napadá neaktualizované systémy Windows, možná by to chtělo obnovit záplaty (vnuk určitě ochotně udělá), do té doby bych ho nechal radši v trezoru, protože je to typ na principu trojského koně. Tedy viru, který se schová do nějakého potřebného souboru, který většinou nejde jentak smazat. Hodně ochrany udělá firewall, tedy program pro spouštění a nahrávání neznámých souborů a programů a taky používání méně rizikového prohlížeče (třeba Firefox nebo Opera). Trochu viny bych ale s klidem nasypal i na hlavu servisu, který možná neodstranil všechny části, to je pak lepší zformátovat, tedy i vymazat disk a začít od nuly... Začíná mi to už připadat jako poučování, tolik se v tom zase nevyznám, tak už radši dost 8^)

To se týče poslední věty, tak s uvedenými varianty nesouhlasím, otrlým bojovníkem totiž už dávno jsi! Příjemný den....

2 anina anina | Web | 17. září 2006 v 12:16 | Reagovat

Milá Hančí,to mě fakt mrzí s tebou, ach jo..

Horší je, že ti nemohu nic poradit..však víš, jak jsem nas tom já..Tu ochranu co zminoval Jirka mám a viry se mi od té doby naštěstí vyhli.

Při setkání s prvním ,jsem strašně zmatkovala.Jednou tak za půl roku, si můj notebook vezmou mladí, dají mi najevo co že jsem to zas kde spáchala, ale napraví to.Mám největší strach o fotky vnučky.Slibují, že mi je vypálí, tak doufám, že do té doby o ně mými "odbornými" zásahy nepřijdu :(((

Tak ti alespon držím palce.

3 anina anina | Web | 17. září 2006 v 12:25 | Reagovat

zase hrubka:(

4 anina anina | Web | 17. září 2006 v 12:28 | Reagovat

Jirko,já myslím, že tvé rady moc pomáhají.Jž je potřebuju a žádnou nepohrdnu.Nemůže být holt- myslím sebe, každý chytrolín :)

5 anina anina | Web | 17. září 2006 v 12:28 | Reagovat

Jirko,já myslím, že tvé rady moc pomáhají.Já je potřebuju a žádnou nepohrdnu.Nemůže být holt- myslím sebe, každý chytrolín :)

6 Janycta Janycta | Web | 17. září 2006 v 13:54 | Reagovat

Já měla Trojskýho koně, staženýho velice stylově - z tureckýho sajtu:-):-):-). Ale povedlo se mi ho zlikvidovat.

7 hanci hanci | Web | 17. září 2006 v 16:12 | Reagovat

Všem Vám děkuji. Bylo mně tvrzeno, že mám záplaty, že mám úplně všechno, co je potřeba, legálně!!, že už určitě nemohu nic chytit. Nevím, jak je to možné.

Jirko, moc děkuji, určitě počkám do zítřka, ale vnuk bude už v Brně ve škole, tak se musím obrátit na servis. to mě nejvíc štve, protože budu zase platit jak blázen. Ale co nadělám. Sama se toho určitě nedokáži zbavit.

Mějte se všichni moc hezky.

8 rulisa rulisa | 17. září 2006 v 17:53 | Reagovat

Mně to mrzí dvojnásob, páč to bylo (aspoň to tak vypadá) ze stránek, na ktrerý jsem hodila odkaz já. Já na všech těch stránkách byla, prohlídla je, nechytila nic... A ani se nazdály klasicky rizikový, chodím občas i na rizikovější... Ale mám Avast, aktualizuje se mi pravidelně automaticky, a zapnutej firewall.

Hanči, to, že máš v danou chvíli všechny záplaty a aktualizace, neznamená, že jsi chráněná nafurt. Tvůrci a předělávači virů pracujou furt, virová databáze se mění a mutuje opravdu rychlostí virů přírodních, ze dne na den. Nezměněná, neaktualizovaná antivirová ochrana může být za pár dní už značně děravá, zastaralá.

Spousta lidí má automatický aktualizace vypnutý, aby jim to nekomplikovalo připojení a tak. I ve škole to tak máme a v bývalé to bylo taky tak. A viry - byly nekonečná nemoc. Doma mám všechno zapnutý. Stahování záplat Windows i každodenní aktualizace antiviru.

Ale stejně by mě zajímalo, jestli to bylo z těch stránek. Nebo kde to tam bylo...

9 hanci hanci | Web | 17. září 2006 v 19:47 | Reagovat

Ruliso, za nic nemůžeš, to je hloupost. Já jsem před tím šla na jedny stránky sama-našla jsem si je na internetu.

Mně se denně vše aktualizuje samo, byla jsem přesvědčená, že tak hned něco nechytnu. Ale jsem v tomto šílený smolař, já ty viry nějak přitahuji.

Zítra zavolám do servisu a toho pracovníka se na všechno zeptám. Ty adresy mám zapsané. To hlášení o přítomnosti viru se mně objevilo, jakmile jsem si otevřela tu poslední adresu. Jestli to bylo opravdu z toho, nevím. Já se v tom nevyznám. Raději jsem hned všechno smazala.

Já vím, že viroví tvůrci jsou vždycky o krok vpředu před těmi, co vytváří ochranu. Ale proč to vždycky zrovna musím odnést já, to tedy nevím! Syn mně říká, že mám špatnou karmu.Já přitahuji samé průšvihy, v každém směru.

Pak Ti napíši - asi nejlíp sem - co mně řekne ten pracovník servisu.Jen nevím, kdy přijde. Syn mně taky říkal, že když mám napadené soubory v trezoru, nic se mně nemůže stát. Ráno mně antivirový program hlásil, že je vše v pořádku. Tak snad ano. Jen se musí ten virus nějak z toho trezoru dostat, vyléčit nejde.

A podle čeho poznám, že jsou nějaký stránky rizikový? to vůbec nevím.Jestli sem ještě půjdeš, tak mi to, prosím Tě, napiš. dík.Moc zdravím. Dnes už PC vypínám, chci se podívat na film s Chýlkovou. Tak se mějte všichni hezky a dobrou noc.

10 rulisa rulisa | 17. září 2006 v 20:43 | Reagovat

Rizikový bývaj ty... ehm... :-)))

Často třeba s příponou .com, autor neznámý či pofidérní, lechtivej obsah, bez kliknutí vyskakující okna, původ souborů všelijakej, no, prostě takový ty... pro sebe si je pojmenovávám "druhojakostní". :-)

Kdysi jsem doma taky chytla trojáka, ale   v té době jsem nebyla nikde než na blogu, na Centru a na mejlu. Na 90% jsem ho dostala přes přílohu v mejlu, byť to byla příloha od známého a s "normálním" obsahem.

11 Janycta Janycta | Web | 17. září 2006 v 21:21 | Reagovat

Proto nemám ráda kolovací mejly. především je to teda většinou nějaká hrozná hvadina, ale pak se taky člověk kolikrát kvůli pitomince nestčí divit - nabalí se na to kdejakej bordel, protože to proleze počítačema poloviny republiky. Co já se naprosila kamarádek, že se bez tzv. "vtipných" mejlů klidně obejdu... Jo, "druhojakostní" stránky... Už jsem někde psala, že jsem onehdy jedny takový otevřela přes úplně nevinnej odkaz. Vyvalilo se na mě několik nestydatých slečen, tak jsem vycouvala. Jestli jsem tams trávila 5 sekund, je to možná moc. A os té doby, zcela nečekány, zjevovaly se nahotiny v podobě vyskakovacích oken každou chvíli. Zabralo mi pomazat vešlerý cookies, veškerou historii. Protože to sice neškodilo, ale já se lekala:-). Kdyby aspoň na mě jukaly hezký mužský prdelky, ale tohle mi jako fakt vadilo...:-)

12 ghost ghost | Web | 17. září 2006 v 23:15 | Reagovat

Pokud je virus ve "virovém trezoru", potom je uložený tak, že se už nedá aktivovat:

"Komponenta Virový trezor slouží k bezpečnému uchovávání infikovaných souborů v podobě, ze které se viry nemohou šířit. Ve Virovém trezoru lze soubory léčit a posléze uložit zpět na původní místo na pevném disku. Soubory jsou do Virového trezoru přesunovány při běhu testu."

Pokud je virus ve virovém trezoru, nemůže škodit, a je nejlepší ho tam nechat a nevšímat si ho.

13 jayee jayee | Web | 18. září 2006 v 0:38 | Reagovat

Osobně se taky, jak už psal Jirka*, přimlouvám za změnu prohlížeče. Internet explorer kolikrát stahuje sám od sebe spoustu potvor. Firefox i Opera jsou daleko lepší volba...

14 rulisa rulisa | 18. září 2006 v 0:45 | Reagovat

Hm, takže by mohlo být, že když jsem byla na těch stránkách já s FF, tak jsem nic nechytila, kdežto Hanči s MSIE jo. :-(

15 jana jana | 18. září 2006 v 22:37 | Reagovat

Je to tím, že máš ty nadpřirozený schopnosti. Pomáhaj ti v něčem, ale v jinejch věcech zase škoděj - u počítače... Možná to tak fakt bude.

Nevím, jestli Hančí má Explorer, určitě jí všichni radili, aby měla míň rizikovej prohlížeč.

16 hanci hanci | Web | 19. září 2006 v 7:57 | Reagovat

Tak Vám všem moc děkuji, včera jsem vůbec PC neotvírala. Mám Mozilla Firefox, legálně a všechny náležitosti k tomu,záplaty, automatickou aktualizaci. Proto jsem byla tak šokovaná, když na mě ten vir vyjukl. Pracovník servisu se mnou mluvil jako s blbečkem (no, však má pravdu, pokud se týká PC), prý mám všechno co potřebuji, automatickou aktualizaci. Pořád mně vnucoval, že jsem si něco stahovala. Já mu pořád říkala, že nestahovala, jen prohlížela. Nakonec mi řekl to, copíše Ghost, že když to mám v trezoru, tak že to nevadí. Dnes jsem to zkoušela opět "léčit", ale opět to napsalo, že akce selhala. Tak nevím.

Jana má asi pravdu, já přitahuji samé takové ošklivé věci,které mě pak nějakým způsobem napadají (tedy ne, že by mně napadly v hlavě, ale napadají mě, jako takovou).

Ruliso, prý jsem ten virus musela dostat z nějakého toho souboru, který jsem otevřela - a to byla ta poslední adresa fraktálů u Tebe, tak si raději na to dejte pozor. Nevím sice, jak rychle se to hlášení napadení virem objeví, otevírala jsem jednu tu adresu po druhé a u té poslední se to objevilo. Asi máš lepší antivirovou ochranu, nevím.Nebo ty viry já nějak fakt přitahuji.Každopádně si dejte všichni pozor.

Ještě jednou všem dík a všechny zdravím.

17 hanci hanci | Web | 19. září 2006 v 8:21 | Reagovat

No, vidíte jaká jsem nemožná, teď jsem si uvědomila, že mně tam vypadlo, že mám legálně antivirový program AVG 7.1 Professional, záplaty......

18 anina anina | Web | 19. září 2006 v 16:26 | Reagovat

Hančí, určitě jsi klidnější, že PC viděl odborník to se ti nedivím.Chceme to mít potvrzený...

Škoda, žes nedala na Ghosta, ale ted už je to jedno....

Důležité je, že ti to šlape.

19 hanci hanci | Web | 19. září 2006 v 16:53 | Reagovat

Anino, on ho neviděl, on mně to říkal po telefonu. A já jsem PC vůbec neotvírala, tak jsem Ghostův vzkaz viděla až o den později. Já jsem v pondělí vůbec nemohla u PC sedět, ani pololežet, mně čím dál víc bolí kyčelní kloub, tak hrozně, že vůbec nevím, jak mám sedět, ležet - no vůbec nic. Smůla je, že si nemůžu vzít nic proti bolesti. Takže jsem nebyla schopná PC vůbec v pondělí otevřít. Opět půjdu příští pondělí na ortopedii, ale co mně můžou říct? že bych měla jít na operaci, ale ta není možná kvůli mému zdravotnímu stavu. Je to uzavřený kruh. Já teď vydržím u PC strašně málo, možná je to vidět, že skoro nikam nic nepíšu. Jen si v rychlosti sem tam něco přečtu a musím zase pryč.ale pořád na Vás všechny myslím. A na Tebe teď obzvlášť, že máš toho malého vnoučka. Jistě prožíváš hodně velké štěstí, tak moc ti to přeji. Moc Tě zdravím.

20 anina anina | Web | 19. září 2006 v 17:51 | Reagovat

Hančí, moc děkuji, kdyby to bylo možné, věř, že bych si opravdu půlku z té radosti z vnoučat nechala vzít, protože ji mám vážně dost.A tak by zbylo dost. Věnovala bych ji tobě, abys ji mohla dát,tam kde by se ti nejvíc hodila..Měj se, pokud možno, aspon o maličko líp.

21 hanci hanci | Web | 19. září 2006 v 20:12 | Reagovat

Dnes se nemohu dostat prakticky na žádný blog. Myslíte, že je to tím virem? nebo se to někdy stává? Jen s obtížemi, až po několikáté se mně podařilo otevřít i můj blog.Děkuji za případnou odpověď. Musím končit, protože už nemohu žádný blog otevřít.

22 anina anina | Web | 19. září 2006 v 20:40 | Reagovat

Hančí, mě se to někdy stává, ale nemohu ti říct, jestli je to tím.Ale podle toho co psal Ghost, bych řekla, že ne.Někdy třeba 20 minut mi to ukazuje, že požadovanou stránku nelze zobrazit, nebo, že je to chyba databáze.

23 Janycta Janycta | Web | 19. září 2006 v 21:18 | Reagovat

HANCI:

KLID, poslední dobou to blbne děsně - já mám třeba problémy s přidáváním i krat'oučkých komentářů, milionkrát za sebou musím aktualizovat stránku než se mi zobrazí normálně, tak jak vypadat má a ne jen jako text'ák... Skřípu zubama, ale zvykám si, asi je to zase přetížený...

24 rulisa rulisa | 19. září 2006 v 21:34 | Reagovat

Já se dostávám bez problémů, aspoň posledních čas. :o) Bez stylu to naskočí jen tu a tam na blog.cz, ale po opakovaným  načtení je vše o.k., přičítala jsem to spíš nezvládání svého počítače či připojení, páč se mi to stane obvykle, když začnu načítat víc stránek najednou.

25 ghost ghost | Web | 19. září 2006 v 21:52 | Reagovat

Poslední dobou opravdu na blog.cz bývají problémy. Někdy se mi blog nezobrazí i deset minut - jen to stále natahuje a natahuje.

26 Jirka* Jirka* | 20. září 2006 v 0:04 | Reagovat

Stačí se podívat do žebříčků na "nejaktivnější" blogy a každý určitě pochopí, proč je blog.cz zahlcený a s pomalým přístupem... Valná většina z nich porušuje základní pravidla, uvedená správcem a přitom s tím nic neudělají...

27 hanci hanci | Web | 20. září 2006 v 9:41 | Reagovat

Tak Vám všem moc děkuji - už jsem měla strach, že jsou to jenom moje problémy. Moc se mně ulevilo. Všem hezké dny.

28 ahooj ahooj | 7. března 2008 v 10:31 | Reagovat

Já mám virus Exploit také

ve virovém trezoru mám 7 souborů a nevím co s tím necham je tam

29 michal michal | 17. března 2008 v 13:20 | Reagovat

no tak asi takhle...mne se tento vir objevil v pocitaci,kdyz jsem najel na stranky www.dpteplice.cz a moji divce pry vcera take...je to hrozne,na tehlech strankach bych to opravdu necekal... a ty viry jsem smazal a v pocitaci je uz nemam,tak nvm snad uz to bude v pohode a vir nic neudelal...

30 Klára Klára | 28. července 2008 v 16:22 | Reagovat

ahoj,fakt jste mi pomohli já mám taky exploit v PC ale dala jsem ho do trezoru. tomu se asi nelze vyhnout já používám operu a windows mám v pohodě. díky za radu

31 Ivan Dobiáš Ivan Dobiáš | E-mail | 26. března 2009 v 12:53 | Reagovat

Nevím od kud jsi-pomohl bych Ti

32 Ivan Dobiáš Ivan Dobiáš | E-mail | 26. března 2009 v 12:54 | Reagovat

Telef.739950128

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama