Problém na rychlém internetu

14. listopadu 2006 v 18:14 | hanci |  Počítač
Tak jsem dlouho bez potíží nevydržela. Možná ty potíže si způsobuji sama a nevím o tom. Kdyby mně k tomu mohl někdo něco říct, budu mu vděčná.

Najednou mně 13/11/06 začal jít PC strašně pomalu. Mám mít rychlost 512/128 kb/s a mám teď cca 50. Prý proto, že jsem překročila limit - ten mám na měsíc 1 GB (doufám, že píši všechno správně).
Nejdřív mně na bezplatné informační lince řekli, že jsem to vyčerpala hned první den, později mně řekli, že za 13 dnů. Proto ta snížená rychlost.
Problém je v tom, že já nic nestahuji, neumím stahovat ani např. filmy - vůbec nic takového. Řekla bych, že vědomě nic nestahuji. Napíši, co pouze "provádím":
§ poslouchám internetové rádio Billy - to poslouchám docela často
§ poslouchám např. ČT 24 - většinou v neděli, diskuze p. Moravce, jinak prakticky ne
§ poslouchám téměř denně hodinu ráno ČR 2-Praha
§ telefonuji - ne každý den - přes SKYPE
§ stahuji si občas obrazy malířů, které mě zaujmou (prý by to mohlo způsobovat právě toto)
§ občas si pustím na blogu písničku, která je uvedená v článku nějakého blogera - velmi zřídka
Mám legálně antivirové zabezpečení a to se aktualizuje automaticky denně zřejmě - nevím.
Jinak už mě nenapadá vůbec nic.
Výše popsanou činnost ale provádím už od toho března, odkdy mám rychlý internet. Do této doby bez jakýchkoliv problémů. Takže nevím, proč zrovna tento měsíc jsem měla vyčerpaný limit tak brzy a čím se to stalo. Navíc jsem tento měsíc prakticky netelefonovala přes SKYPE, na druhou stranu jsem si ale stahovala nějaké obrazy.
Věděl by někdo, čím se to mohlo stát? - Ještě něco - nejsem v žádné skupince, jsem na lince sama.
Dík za případné rady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 14. listopadu 2006 v 19:11

Příjemný večer přeji :o)

Ten limit je dost malý, ale zase ne tolik, abys ho překročila tak brzy, jenže při poslouchání internetového rádia nebo sledování televize to člověk ani nezpozoruje, jak rychle mu nabíhá objem přenesených dat. Měl jsem s tím také problémy a vyřešil jsem to jiným tarifem a mám teď asi 4 GB, což mi s rezervou stačí, ale samozřejmě platím mnohem víc peněz. Myslím, že ten přenos dat měří celkem spolehlivě, takže tam chyba nejspíš nebude (pozor je to oběma směry). Je ještě možné, že nějaký skrytý škodící program posílá nějaké soubory z tvého hardisku, nebo je přijímá, ale to není moc pravděpodobné, protože bys měla i další problémy. Existují programy, které měří objem těchto dat, tak jedině je zkusit, nebo (pokud jde o původní Telecom) sledovat na vlastním účtu u provozovatele to samé.

Tak. A teď se dívám na svůj extra dlouhý komentář a vidím, jak tady bezúčelně plácám a vlastně jsem nic neporadil :)

2 hanci hanci | Web | 14. listopadu 2006 v 19:40

Jirko, dík, poradil. Zřejmě to bude dělat to rádio. Mně to vůbec nenapadlo, že by to mohlo tolik spotřebovat. Ale je mně divné, že je poslouchám od začátku a potíž nastala až tento měsíc. Ale každopádně to budu teď hlídat velmi pečlivě. Syn mně nainstaloval program, na kterém si to budu měřit u sebe a zaznamenávat (ofocovat obrazovku s tím programem a záznamy) a porovnávat s tím programem, co mně dal Telecom - snad mě chápeš, jak to je, já se v takovýchhle věcech vyjadřuji příšerně, protože tomu moc nerozumím.

Víc si, bohužel, nemohu dovolit platit, i když bych moc ráda.

A děkuji, žes tak rychle odpověděl. Já jsem to vůbec netušila, kdybych to věděla, tak bych si to hlídala. Teď budu 14 dnů na tom tak, že se mně na žádném blogu neobjeví žádná fotka atd.

Moc zdravím a přeji pohodu.

3 Jirka* Jirka* | 14. listopadu 2006 v 19:57

Hanci ty fotografie můžeš prohlížet dál i při malé rychlosti. Někdy to sice bude trvat o pár sekund déle, ale nebude to takové, abys čekala celé minuty. To, žes u mě neviděla fotky je tím, že je opět server blog.cz přetížený a má tak problémy s databází.

4 hanci hanci | Web | 14. listopadu 2006 v 20:27

Jirko, děkuji, já bych to zkoušela tak jako tak, protože ty fotky, co tam máš, jsou nádherné - ty co jsem viděla, takže si ty další umím představit - i podle těch cca 2 cm, co jsem viděla. Měj se moc hezky.

5 ghost ghost | Web | 15. listopadu 2006 v 0:52

Určitě by to mohlo být tím rozhlasem a televizí. Tohle člověk občas ani nepostřehne. Dříve jsme v práci poslouchali rádio přes internet a tak to zatížilo firemní linku, že vedení přišlo s přísným zákazem.

Obrazy na internetu nebývají velké, jen zřídka má něco přes 300 kB, většinou jsou mnohem menší - já je mám na blogu mezi 180 a 250 kB.

6 hanci hanci | Web | 15. listopadu 2006 v 7:15

ghoste dík, budu to kontrolovat každý den. Snad na to přijdu, co to může být.

Je to divné, komentáře, co jsem napsala včera, některé zmizely.

7 rulisa rulisa | 15. listopadu 2006 v 8:25

A neměla jsi ze začátku, jako prémii "do startu" ten limit třeba bez omezení? Nebo nějak vyšší?

8 Jirka* Jirka* | 15. listopadu 2006 v 9:37

a ještě mě napadla jedna možnost, a sice přechod k Českým radiokomunikacím, u kterých není žádné omezení přenesených dat a nemusí se platit paušál za telefonní linku (přechod od Telecomu vyřizují sami)....chystám se k nim, jen ještě ověřuji všechna pro a proti :)

9 hanci hanci | Web | 15. listopadu 2006 v 13:50

Ruliso neměla. výhoda byla ta, že mně ho zavedli za 1 korunu - to byla akce. Prot jsem to vzala.

Jirko, to mně svitla naděje! Moc prosím, když se dozvíš všechny podmínky, mohl bys to zveřejnit? šla bych od Telecomu okamžitě pryč, jsou to vydřiduši. Jen se obávám - v naší čtvrti je jakýsi špatný signál, více společností, které působí jinde ve městě, v naší čtvrti nejsou právě kvůli tomu špatnému signálu - či něco takového - já tomu nerozumím. budu se po tom taky ptát. Moc dík za tuto informaci.

10 hanci hanci | Web | 15. listopadu 2006 v 14:01

Janycto, nevím, jestli sem zajdeš, nevím kam ti napsat, že k Tobě na blog vůbec nemohu jít, protože se mně fotky prakticky vůbec nezobrazují, jen z některých cca 2 cm od horního okraje. Takže musím čekat až do prvního prosince. Zjistila jsem, že rychlost mám teď cca 50,98 kbit/s, což asi nestačí vůbec k ničemu. Stačila jsem k tobě do nového blogu ještě zajít, když mně to normálně šlo a napsala nějaký komentář, ale teď jsem to zkoušela a vůbec to nejde. Tak až od prvního zase přijdu. tedy doufám, že mně to pak půjde.Zatím moc zdravím.

11 Jirka* Jirka* | 15. listopadu 2006 v 15:17

Vše je na stránkách "http://radiokomunikace.cz", kde si můžeš ověřit i své telefonní číslo, respektive linku, je-li to možné zřídit. Teď jsem si všiml, že začínají ale až od rychlosti 1024kbit/s (772,30Kč s DPH), tedy dvojnásobná, než jakou máš teď. Tedy pro službu Premium ADSL Voice, což je připojení, při kterém už neplatíš další paušál ta telefonní linku (přesto ale můžeš volat) a není omezen limit pro objem dat. Pak nabízejí ještě službu ADSL Classic, která začíná už na rychlosti 512kbit/s (463,-Kč s DPH), která má sice dvojnásobný limit na 2GB, ale musíš k této částce platit ještě paušál za telefonní linku Telecomu (standard 403,40 s DPH). Ve tvém případě ještě půjde o to, že sis pořídila tuto linku v akci, kde ses pravděpodobně upsala na dobu určitou (1 nebo 2 roky), takže odchod od Telecomu bude nejspíš spojen s nějakou pokutou (možná 1000,-ale nevím přesně).

Při rozhodování je nejlepší si nejdříve ověřit dostupnost služby (zadáním tel.čísla na výše uvedených stránkách radiokomunikací) a potom zavolat na jejich informační linku a zjistit detaily. Hodně štěstí :o)

12 Jirka* Jirka* | 15. listopadu 2006 v 15:19

a nemusíš si od radiokomunikací kupovat modem, ten použiješ stávající (tedy pokud je tvůj)

13 hanci hanci | Web | 15. listopadu 2006 v 18:16

Jirko, moc dík. modem jsem si zaplatila. měsíčně platím 863,- - to je za internet a telefon - paušál, plus za provolané hovory. hned se na tu adresu podívám. Zavázala jsem se na rok, to znamená, že musím vydržet buď do března nebo dubna, přesně teď nevím, podívám se. Ale určitě od Telecomu odejdu.

Jestli tomu dobře rozumím, tak bych platila 772,30 Kč - což je méně, než platím teď a za výhodnějších podmínek.

Ten ADSL Classic - to je prakticky to, co mám teď já.

Psala někde na blogu jednou ivzez, že pokuta je 600,-. Ale dnes mně říkal jeden známý, že Telecom může chtít doplatek za ty zbylé měsíce, co bych odešla. To bych se musela zeptat. Kdyby to bylo jen těch 600, tak bych šla hned pryč. Jinak počkám do konce toho roku.

Všechno se pokusím zjistit, jak mně radíš. Moc děkuji. Jsi zlatý. Přeji Ti moc hezký večer.

14 hanci hanci | Web | 15. listopadu 2006 v 18:29

Jirko, tak jsem si to přečetla, to, čemu rozumím, mně připadá mnohem výhodnější, než mám teď. Zavolám na ten uvedený telefon a zeptám se na další podrobnosti. Každopádně Ti moc děkuji.

15 ivzez ivzez | E-mail | Web | 16. listopadu 2006 v 2:37

Dobrý den, Hančí,

1) ta pokuta platila u Telecomu, teď už jde o Telefónicu O2, která dost změnila a upravila podmínky, takže dnes Vám při odchodu skutečně mohou naúčtovat i zbylé měsíce.

ALE DEJTE SI POZOR při ukončení smlouvy [mám pocit, že je dnes u internetu nastavena výpovědní lhůta na 3 měsíce, některé firmy dokonce stanovují, že pohud klient smlouvu včas nevypoví, prodlužuje se smlouva o dalších x měsíců (ten počet měsíců se různí, proto x)], abyste dala výpověď včas a nemusela být u O2 po skončení závazku ještě další 3

2) U Telecomu s promoakcí za 1,- Kč byl limit nastaven na 2GB (přesněji 500MB/týden), takže jste se bez problémů mohla vejít i s rádiem a občasnou televizí; 1 GB stačí tak na email, blog, fotky, brouzdání a snad někdy i nějakou písničku

Už s Telecomem byly problémy, ale co to vzala do ruky Telefónica, je to ještě horší.

16 hanci hanci | Web | 17. listopadu 2006 v 9:40

Ivzez - doufala jsem, že se ozvete, moc dík za dobré rady. Hned se na to zeptám, na všechno. bojím se sama v tom jednat, protože spoustě věcí prostě nerozumím, tak se musím domluvit se zetěm.

Ten limit jsem měla nastavený na 1 GB kvůli výši měsíčních poplatků. Kdybych ho bývala chtěla zvýšit, zvýšil by se mně měsíční paušál. A to jsem si už vůbec nemohla dovolit, i takhle je to pro mě téměř neúnosné.

Zeť je u úplně jiné firmy, ale ta je pro mě zřejmě v místě, kde bydlím, nedostupná. Ten platí měsíčně jen něco málo přes 300,- a má obojí - internet i telefon (za ten platí provolané minuty), internet nemá žádný limit a rychlost je tuším že zeť říkal 1000 kb/s.

Moc Vám děkuji za to upozornění s výpovědní lhůtou, na to jsem vůbec nepomyslela.

Mějte se moc hezky.

17 Syn Syn | 17. listopadu 2006 v 19:22

Ivzez: hmm, tak to jsem netusil, jak je to spatny. Ja maminu do toho pausalu celkem nutil, byl jsem presvedcen, ze giga ani nahodou nestahne. Ted jsem tam nahral program na monitorovani dat vsech - ktera jdou obema smery, tak jsem zvedav. Tusim - Netlimit, nebo tak nejak se to jmenuje.

Nechce se mi tomu moc verit. A navic to posledni giga bylo prej stahnuto za 13dni, coz je dost divny.

Jsou to darebaci.

18 hanci hanci | Web | 17. listopadu 2006 v 19:45

No jo, člověk nemůže vědět všechno dopředu. Během příštího týdne se pokusím vyzískat veškeré informace a pak je sem dám, abych dostala opět Vaše cenné rady. Zatím všem moc děkuji a přeji co nejpříjemnější weekend.

19 ivzez ivzez | E-mail | Web | 18. listopadu 2006 v 7:10

Ad [17] - pro syna: Je to ještě horší, podívejte se do mého Blogu zoufalého klienta Telecomu (http://ivzez.blog.cz).

Ad [17] a [18] - Já už jsem od Telecomu odešla, myslela jsem si, že už se o Telefónicu nebudu zajímat. Občas se mne ale někdo na něco zeptá, takže pak hledám konkrétní odpověď.

Že jste maminku do toho paušálu nutil si nevyčítejte. Ta myšlenka je dobrá. Nikdo nemohl předem vědět, jaké problémy s tím budou. (Kdyby byl Telecom zajistil kvalitní technickou pomoc, bylo by jich méně.)

Hančí, taky si můžete stahování načasovat na poslední týden nebo několik posledních dnů. Když se Vám pak internet zpomalí, budete vědět, že je to jen na pár dnů nebo na týden. (Mně ten limit končil vždy ve středu, tak jsem stahovala ve středu večer. Např. instalační CD - cca 700MB v jednom souboru. A od půlnoci naběhl limit nový.)

20 Jirka* Jirka* | 18. listopadu 2006 v 12:14

no jo, vlastně! Když čtu komentář Ivzez, tak mi došlo, že obnovení do původní rychlosti dělají jednou týdně (u mě to bylo v pátek v 0:01), takže jak jsi, Hanci, psala, že budeš muset čekat až na prosinec, by nemělo tak být. Tedy pokud opravdu nemáš 1GB na celý měsíc, ale to by bylo od provozovatele donebevolající...

21 hanci hanci | Web | 19. listopadu 2006 v 8:30

Mám 1 GB na měsíc.

Nestahuji žádné filmy - neumím to.

Nevěděla jsem (já hlupák), že když si stáhnu nějaký obrázek od nějakého malíře, že mě to takhle dopadne. Jinak nic nestahuji.

Vůbec jsem nevěděla, že když nestahuji filmy, ani hudbu, že ten limit musím kontrolovat. Kontrolovala jsem ho ze začátku a vždycky jsem byla tak do čtvrtiny, tak jsem s tím přestala.

Pouštěla jsem si rádio Billi, vůbec jsem nevěděla, že mně to zkracuje ten limit - myslela jsem si, že si musím něco ukládat na disk, ale když to jenom pouštím, že to vlastně nestahuji. Vůbec tomu totiž nerozumím, takže je to asi má chyba. Jenom je mně divné, že po celé předcházející měsíce jsem si pouštěla rádio víc, než po dobu těch 13 dnů, co se mně limit vyčerpal, tomu tedy opravdu nerozumím. Z těch 13 dnů jsem 3 dny neměla PC vůbec puštěný, protože jsem nebyla doma.

Taky jsem nevěděla, že mně krátí limit telefonování přes SKYPE. Ale stejně jako u rádia, je mně divné, že předchozí měsíce, kdy jsem telefonovala nesrovnatelně víc, než těch 13 dnů, to na limit vliv nemělo. Těch 13 dnů jsem téměř netelefonovala a navíc, jak jsem uvedla, jsem 3 dny neměla PC puštěný. Fakt tomu nerozumím.

Hned v pondělí se jdu zeptat k jedné společnosti, ale tam mám nepatrnou naději, musela bych najít ještě někoho z domu - oni prý natahují kabel a jenom kvůli mě to nebudou asi dělat, ani bych to nemoha zaplatit. Takže asi zavolám taky hned zítra těm českým radiokomunikacím - jaks mně poradil Ty, Jirko. Uvidím, co mně řeknou. Můj telefon je dosažitelný, to už mám zjištěno.

Tak mně držte palce, ať zítra dostanu dobré zprávy.

Všem moc děkuji a zdravím.

22 Janycta Janycta | Web | 19. listopadu 2006 v 14:05

HANCI (ad10): nic si z toho nedělej - nic novýho ted' stejně nemám, jen zveřeňuju už dřív zveřejněný obrázky, včera jsem navíc "zmrvila" rozlišení fotek z Turecka, takže na ně není moc pěknej pohled - budu je muset upravit úplně znova a znova nahrát na blog. Snad se tento týden dostanu někam ven s fot'ákem a taky musí přijít chut' něco spáchat, což poslední dobou moc často nebývá:-(. Čili si v klidu vyřeš problémy s netem (mám úplně jiný připojení, takže Ti poradit nedokážu, ale vidím, že jiní se toho s chutí chopili:-)), případně Ti vlastně klidně můžu zaslat fotky mejlem, pokud máš vlastní schránku, pak ale nevím, jak dlouho se ti budou ukládat do PC, když se zobrazováním máš problémy. Zatím se měj hezky...

23 hanci hanci | Web | 19. listopadu 2006 v 17:35

Janycto, zdravím. Právě že mně všechno dlouho trvá - načítání...., raději nic neposílej, podívám se hned, jak mně to půjde zase normálně.Zatím se měj co nejlíp - ještěže mohu alespoň psát příspěvky a číst je, i když fotky nenaskočí.Moc zdravím.

24 Jirka* Jirka* | 19. listopadu 2006 v 18:52

Tak v dnešní době poskytovat 1GB na celý měsíc se mi zdá jako hodně nesolidní jednání, protože potom nemá člověk vůbec vysokorychlostní internet. Veškerý pohyb na internet totiž není nic jiného, než přenášení dat, a ta mají nějaký objem i obyčejné prohlížení blogu. Ty Radiokomunikace jsou opravdu lepší...

25 ivzez ivzez | E-mail | Web | 20. listopadu 2006 v 9:24

Hančí, tak mne ještě napadá:

1) Dívala jste na "Moje konto"? Tam jsem vždycky našla celkový objem stahování za poslední 3 období vedle sebe, takže jsem měla o stahování celkem přehled. (POZOR - i tam se může objevit chyba, ale nebýví to často.)

2) Stahování:

Když si prohlížíte webové stránky, načte se celá stránka včetně obrázků, reklam i faviconu do dočasné složky Vašeho počítače (=stáhne se). Největší objem mají po filmech obrázky a hudební soubory. (Hudební soubor ve fomátu MP3 má cca 1/4 až 1/3 oproti formátu WAV ap.) Toho stahování do počátače se dá využít - stránky, které se často neobměňují, se dají stáhnout do počítače pro tzv. offline prohlížení (tomu by mohl rozumět Váš syn nebo vnuk). Stránky stáhnete jednou za čas (třeba po 4 i více týdnech) a prohlížíte si je už bez připojení k internetu. To se hodí třeba pro obrázky nebo fotografie, pro čtení blogů ne, protože ty se obměňují i několikrát týdně (ale tam zase nebývá objem stažených dat tak velký). Pokud si takhle budete stahovat třeba obrázkové galerie těsně před skončením zúčtovacího období, nemusí ke zpomalení rychlosti dojít vůbec nebo jen na krátkou dobu.

3) Grafické soubory - obrázky: Grafika pro internet by měla být co nejmenší, aby se stránky nenačítaly příliš dlouho. Pro internet zpravidla stačí barevná hloubka 256 berev (ty zobrazí spolehlivě téměř každý prohlížeč a obrázky jsou menší). Zmenšit objem přenášených dat se dá i volbou formátu grafily. Např. Váš obrázek ze záhlaví blogu má ve formátu GIF 188 kB, ale ve formátu JPG jenom 40kB (převedla jsem freewarovým Irfan View).

4) Před návštěvou některých stránek lze vypnout zobrazování obrázků a/nebo přehrávání animací (to se hodí jenom někde).

5) Prohlížeč

V některém z Vašich dřívějších příspěvků jsem četla, že používáte Firefox. Ten je dobrý, ale poměrně pomalý. Dlouho jsem ho používala, než jsem si kvůli kontrole vzhledu svých stránek nastáhla a nenainstalovala Operu. Oproti Firefoxu je cca čtvrtinová a potřebuje pro svůj běh mnohem méně paměti, takže se i při pomalém internetu stránky načítají o něco rychleji. (Já mám jenom 128 MB paměti a vedle Opery s několika otevřenými panely bez problémů poslouchám hudbu, pracuji s grafikou nebo na webových stránkách.)

Asi jsem Vám také moc nepomohla, ale zkuste se poradit sesvým synem nebo vnukem - ti tomu budou jistě rozumět lépe, než já. Držím Vám palce.

26 hanci hanci | Web | 20. listopadu 2006 v 11:45

Ivzez - moc děkuji. spoustě toho, co jste napsala, nerozumím. Ale poradím se. Dnes jsem vše obtelefonovala. Mám dvě možnosti:

a) mohla bych jít k nové firmě u nás ve městě. Natažení kabelu by mě stálo cca 6 tisíc korun,měsíční paušál 340, Kč + hovory, žádný limit, rychlost 1000.

b) mohla bych jít k Českým radiokomunikacím, měsíční paušál 772,- Kč + hovory (ve špičce 0,95 bez daně, mimo šp. 0,50 bez daně), žádný limit, rychlost 1000. zavedení zdarma do konce listopadu (akce), modem mám, dostupnost na můj telefon je, musela bych změnit číslo, kdybych si nechala původní, Telecom by si účtoval skoro 3 tisíce. Pokuta za nedodržení smlouvy (12 měsíců=do poloviny března) by byla cca 250,- Kč. Vše by vyřídily České radiokomunikace, nemusela bych se o nic starat.

Ten paušál je taky velký, ale já nemám těch 6 tisíc, tak se ani nemusím rozmýšlet. Jsem rozhodnutá na 99%, že půjdu k Českým radiokomunikacím. Mohla byste mně říct svůj názor? Moc Vám děkuji.

27 hanci hanci | Web | 20. listopadu 2006 v 12:04

Ještě upřesnuji - ta rychlost je 1024 kb/s, při rychlosti 2048 kb/s bych platila 1010,- Kč měsíčně.Ale to už je pro mě moc a myslím si, že ta rychlost by mně měla na mou potřebu stačit.

a ještě - do mobilní sítě se platí ve špičce 3,99 Kč a mimo šp. 3,77 Kč obojí bez daně.

Děkuji za Váš názor.

28 hanci hanci | Web | 20. listopadu 2006 v 16:49

Jirka: moc děkuji za ten typ na Radiokomunikace. Jsem na 99% rozhodnutá tam jít. Domluvila jsem se už telefonem, že mně pošlou smlouvu. Platit bude, až ji podepsanou vrátím, samozřejmě. ale asi se nemám mezi čím moc rozhodovat, protože nemám peníze v hotovosti.

Tak ještě jednou děkuji a zdravím.

29 ivzez ivzez | E-mail | Web | 20. listopadu 2006 v 18:58

Mně se ty České radiomomunikace také jeví jako dobrý počin. Já sama jsem k nim nešla ze dvou důvodů - po zkušenostech s Telecomem jsem měla strach z dalšího ADSL (ani Radiokomunikace neumožňují odstoupení od smlouvy z důvodu nefunkčnosti - ale to se Vás netýká, Vám ADSL běhá zřejmě dobře) a druhý důvod byla vstupní investice a výše paušálu (Radiomomunikace nabízely přechod od Telecomu až s tím paušálem 1010,- Kč měsíčně, ale zdá se, že se situace opět změnila, musím se k nim zase podívat).

Zkuste se také poptat u Volného (http://www.volny.cz), ten v poslední době také nabízí možnost přejít s pevnou linkou od O2 a vysokorychlostní internet.

Já osobně jsem velice spokojená s internetem 4G i s dalšími službami od T-Mobile. Před uzavřením smlouvy mi proti záloze půjčili modem na několik dnů domů na vyzkoušení. Od května jsem měla jen jeden výpadek v bouřce, jinak běhá dobře.

Rychlost 1024 kb/s je pro naprostou většinu činností víc, než dostačující (Já jsem třeba do blogu psala i přes dial-up s rychlostí 56). Větší rychlost je potřeba pro hraní her v internetu, stahování filmů a dalších velkých souborů ap. Kdybyste někdy nějaký velký soubor stáhnout potřebovala, dá se nastavit stazení na noc (a po skončení stahování vypnutí nebo uspání počítače), aby Vás to při vlastní práci nezdržovalo.

Jak jste spokojená s telefonováním přes Skype? Teď, když mám vyřešený internet, uvažuji o instalaci Skype nebo o zřízení VOiP.

30 Jirka* Jirka* | 20. listopadu 2006 v 19:20

ad 28) Rádo se stalo :o) Já se ještě rozhoupávám, ale taky k nim nejspíš přejdu...

31 ivzez ivzez | E-mail | Web | 20. listopadu 2006 v 19:27

Ještě k té firmě u Vás ve městě a Radiotelekomunikacím:

Paušál 340 a 772 je dost velký rozdíl. Nepíšete nic o hovorném u té nové firmy.

Vezmu-li tedy v úvahu jen paušály, dojdu k následujícímu:

772 - 340 = 432 Kč byste platila měsíčně Radiokomunikacím navíc.

432 x 14 = 6.048 Kč -> Kdybyste zvolila firmu u Vás, "vrátila" by se Vám investice do kabelu za 14 měsíců. Kromě toho bývá internet přes kabel spolehlivější a stabilnější.

Kdybych měla vycházet z finančních důvodů, pokusila bych se těch 6 tisíc nějak sehnat.

32 hanci hanci | Web | 20. listopadu 2006 v 20:56

ivzez - moc děkuji za rady.

Já o tom taky pořád uvažuji, ale nemám si kde půjčit. Manžel je z toho ze všeho hodně znechucený, on vůbec na PC neumí pracovat, nepoužívá ho, je to tedy jenom pro mě, můj koníček. Ještě se zeptám na toho Volného, už jsem o něm také slyšela.

U té nové firmy jsou platby za telefonování podobné jako u Radiokomunikací, možná nepatrně dražší.

S telefonovám přes SKYPE jsem přímo nadšená. můžeme si telefonovat dohromady-najednou se synem a dcerou, což je naprosto vynikající. Taky si mohu telefonovat s kamarádkou z Jugoslávie, což je pro mě rovněž úžasné, nemohu prakticky vůbec mezi lidi, tak to má pro mě velkou cenu.

Dnes jsem se domlouvala se zetěm, že se zítra ještě zeptám u té nové firmy, jestli nebudou do naší čtvrti zavádět ten kabel, nebo kdy to mají alespoň v plánu. Pak bych k nim třeba mohla přejít. U Radiokomunikací mně nic neříkali o nějakém závazku, ale to uvidím, až mně přijde objednávka, tam určitě bude vše podrobně popsané. Musím se rozhodnout hned, protože zavedení zdarma je jen do konce listopadu.

Pořád na to také myslím, že těch 772 korun je hodně, ale těch šest tisíc prostě neseženu. co se dá dělat, alespoň na nějakou dobu to bude lepší, než jsem na tom teĎ. A dál se uvidí, třeba se situace bude stále zlepšovat v náš prospěch.

Ještě jednou vám moc děkuji a srdečně zdravím.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama