Nic nestíhám

7. prosince 2006 v 11:50 | hanci |  Jak jde život
Po přečtení pozdravu od Aniny (za který moc děkuji a též zdravím) a po přečtení následujícího komentáře od Jirky:
"Hanci teď přechází na nového provozovatele připojení k internetu, tak to můžeme brát jako dočasnou ztrátu spojení. Jako kosmonauti, vracející se z vesmíru, což nemění nic na tom, že napjatě čekáme na obnovení :o)"
u které jsem se opět srdečně zasmála - jak jinak - nechala jsem vší činnosti a píši odpověď.

Tak Jirko, bohužel, už jsem psala dvě urgence na Radiokomunikace a nedostala jsem zatím žádnou odpověď, takže nevím, jak se bude vše vyvíjet a začínám mít obavy, jestli jsem nešla z "louže pod okap". Doufám pevně, že ne. Podepsanou objednávku na přestup k nim jsem odeslala už 23/11/06, poté už dvě zmiňované mailové urgence a pořád nic. Takže napjatě zatím čekám já.
Jirko, ještě bych se ráda něco zeptala. Nemohu kloudně rozumně přeložit nápis, který se mně pravidelně po spuštění PC objeví: FAILED TO CREATE TRAY ICON. (Vidíš, jak perfektní je má angličtina?) Pak se mně ještě objevil nápis - nějak takhle to bylo: "činnost systému byla obnovena po závažné chybě, ohlaste tento problém.....". A vrchol byl dneska, když se mně u AVG objevilo: "tento test nelze spustit, protože již neexistuje". Já mám přitom koupené AVG legálně. Když jsem ty předchozí "hlášky" nahlásila mailem do servisu na opraváře, vůbec se mně neozval. Syn mně ale říkal, že není dobré, jestli došlo k nějaké závažné chybě, že mně tam může i něco scházet atd. Jaký na to máš názor Ty, jestli Tě mohu prosit? Dík za odpověď.
Mám tolik starostí a také, musím přiznat, jsem se necítila zrovna nejlépe, takže jsem v neděli a včera - to je ve středu - vůbec neotvírala PC. A v ty dny, kdy jsem sice na blogu byla, tak jsem si přečetla hlavně Jirkův blog (protože tam se téměř nabeton vždycky nějak pobavím a dostanu do lepší nálady a doslova jenom prolítla ostatní blogy, na které ráda chodím. Abych psala nějaký komentář jen proto, abych něco napsala, to se mně nechce, tak jsem raději nepsala nic, jen něco málo výjimečně. I když jsem našla spoustu podnětných článků a komentářů.
Manžel je včera po operaci oka a není to dobré. Namísto deseti minut mu to dělali hodně přes hodinu, namísto bezbolestného zákroku to bolelo hodně a bolí to ještě dnes. Namísto cesty domů dnes ráno, což by bylo normální, tam musí zůstat a neví, jak ještě dlouho. Bylo to moc komplikované, oko měl srostlé a museli tam cosi brousit, aby se tam vůbec ta čočka dostala. Je pravděpodobné, že bude muset absolvovat ještě jednu operaci. Je ze všeho zdrcený a je to daleko, takže tam nemůžeme za ním jet. Jsem z toho docela "špatná".
Přestože vůbec neprovádím "vánoční úklid", jsem v jednom kole. Přece jen nějaký úklid udělat musím, aby bylo čisto, než se manžel vrátí z nemocnice, takže povlékání lůžek, praní, žehlení, luxování........... Hlavně je to ale vyřizování různých restů u známých, takže píšu dopisy a to se mně moc nechce. Ale co nadělám. Nejhorší je pro mně psaní v němčině, protože už jsem ji hodně zapomněla. A to musím napsat 3 dopisy. Do Anglie 2. Je to fuška. Alespoň nemohu moc přemýšlet.
Pak budu muset taky upéci alespoň pár cukroví. Dovedete si představit, co je to za hrůzu, když si nemohu ochutnat ani ždibíček? A já tak strašně cukroví miluji!!!! Je to peklo, když kolem toho pracuji celý den a jenom mně "tečou sliny". Utěšuji se, že je to trénování pevné vůle. Alespoň něco.
V noci nemohu spát, tak jsem přečetla od K. Voneguta Kriminálníka a teď čtu Mechanické piano. Obojí se mně líbí.
A taky maluji - ale o tom v jiném článku.
Už mně opravdu hodně schází to pročítání blogů, ale ještě nějaký den - než dopíši ty dopisy - na to nebudu mít čas.
Všechny moc zdravím a přeji co nejhezčí dny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 7. prosince 2006 v 20:57 | Reagovat

Hezký večer přeji :o) Obávám se, že s tímhle problémem u AVG nepomůžu, to bych musel být přímo před tvým počítačem, ale zřejmě má pravdu syn. Nějaká součást bude pravděpodobně chybět, nebo je poškozená a chtělo by to zkusit přeinstalaci, nebo opravné doplnění z instalačního cédéčka, pokud je k dispozici. Ten nápis velkými písmeny bych si přeložil jako "Nemohu vytvořit ikonu v "tray" liště", což je ta spodní lišta windows s datumem a dalšími ikonami. Ale nevím, co může být příčinou téhle hlášky. Bohužel...

Děkuji za poklonu k mému blogu, ale nevím, jestli není příliš nadhodnocená, mně připadá, že toho píšu čím dál tím méně a hlavně málo záživnou formou :o) ale pokud ti to lepší náladu, tak mám jednoznačnou motivaci k pokračování. S čím už vůbec nemohu pomoci, to je zdraví. Pokaždé mě zamrazí v zádech, když čtu o zdravotních problémech z vaší rodiny a přemýšlím, co je lepší. Jestli být zdravý a nevážit si toho, protože člověk nemá negativní zážitky, které by ho ovlivňovaly, anebo poznat, co je to "být nemocný", projít si něčím, co člověku ukáže, jak je schopen se zachovat, poučit se a žít další dny jiným, hodnotnějším způsobem. I když se zprvu zdá odpověď jednoduchá, není tomu tak a rozluštění mi nenáleží. Ono taky není možná důležité to vědět předčasně...

2 anina anina | 7. prosince 2006 v 21:40 | Reagovat

Ahoj Hančí,

myslela jsem si, že se něco děje.Sice ti nijak nemohu pomoc, ale přeju ti hodně síly a myslím na tebe.

3 hanci hanci | Web | 8. prosince 2006 v 12:19 | Reagovat

Anino, moc děkuji, taky na tebe neustále myslím, i když vůbec nestíhám psát.

Manžel měl štěstí, ty "bubliny", které se po operaci v oku udělaly a záleželo na tom, jestli se vstřebají nebo když ne, bude nutná další operace, tak se vstřebaly a manžel přijede dnes domů. Stav se mu hodně zlepšil od včerejška. Jsem moc ráda, hned je to veselejší.

Jirko, vůbec nezáleží na tom, kolik toho na blog napíšeš, ale co. A to, co píšeš, se mně líbí a téměř vždycky si zvednu náladu. Tak, prosím Tě, piš dál, určitě.

K tomu PC. Je to všechno divné, protože mně to začalo tyhle věci inserovat poté, co mně opravář ze servisu zkoušel nainstalovat můj starý skener a nepodařilo se mu to. Od té doby to tak "vyvádí". Já jsem si to taky přeložila, jako že to nemůže vytvořit nějakou ikonu, ale bylo mně to divné. Teď si říkám, že v PC ten opravář něco zapomněl odinstalovat co se týkalo toho skeneru a teď to tam neustále na to upozorňuje.

To AVG - to si už vůbec nedovedu vysvětlit, protože když jsem dnes zapnula PC, tak normálně AVG napsalo, že se aktualizovalo. Tak vůbec nevím. Snad v lednu přijede syn a podívá se mně na to všechno. doufám, že se do té doby nic nestane. A moc děkuji za rozbor.

Opět jsem se zasmála s tím naším "zdravím". Já toho na blog píšu tak asi desetinu. ale určitě je lepší o nemocech nic nevědět a využívat toho, že člověk problémy nemá. Až přijdou, když přijdou, tak to každý rychle všechno zhodnotí. Ale určitě je lepší o zdraví alespoň trochu dbát, i když problémy nejsou, vyplatí se to. Ono nic není samozřejmé.

Moc zdravím.

4 ...luca... ...luca... | 28. prosince 2006 v 17:08 | Reagovat

Je to tu hnusny tejcto je nejhnusnejsi blog na svete takovej hnusnej starodavnej a smrdi

5 hanci hanci | Web | 2. ledna 2007 v 10:29 | Reagovat

Děkuji ti za příspěvek, dřív jsem se sem nepodívala, až dnes. doufám, že když je pro Tebe můj blog tak "hnusnej", že ho nebudeš navštěvovat a že budeš navštěvovat jenom blogy, které odpovídají Tvému vkusu. Přeji ti do nového roku - a nejenom do něho - hodně štěstí a hlavně hodně tolerance, protože jinak budeš hodně nešťastná v životě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama