Pro Rulisu

11. března 2007 v 11:17 | hanci |  Jak jde život
Už dřív jsem chtěla Rulise ukázat tuhletu fotku, ale pak jsem na to nějak zapomněla. Až teď, když jsem u ní na blogu viděla ty krásné fotky porodu hříbátka, jsem znovu fotku našla a předkládám jí ji k zasmání. Smát se mohou i všichni ostatní, kdo mají zájem.

Na fotce je vidět, jak obrovský strach jsem měla. Je to z doby, kdy jsem chodila do kreslení k p. Kremláčkovi (bylo mně cca 28-29 let) a do naší skupiny chodil také mladý muž, který miloval koně, staral se o ně, rád na nich jezdil atd. Také je neustále maloval a musím říct, že moc krásně. Byl to člověk docela všestranně nadaný, moc příjemný a hodný. Jednou pozval mě i s rodinou, že se máme přijít na koníčky podívat, že prý mohu nechat projet na jednom hodném koni dceru. No, když jsme tam přišli, tak dcera ani náhodou jet nechtěla a manžel jakbysmet, tak aby ostuda nebyla příliš velká, rozhodla jsem se to zkusit já - v té době jsem ještě byla ochotná zkusit ledacos, byla jsem docela odvážná. Jenže když jsem si sedla na koně, tak to byla hrůza - byl strašně vysoký a opravdu jsem se dost bála. Ten spolužák z kreslení se neprojevil jako moc hodný, protože toho koně neustále pobízel, aby se rozběhl. Všichni - vyjma mě - z toho všeho měli ohromnou legraci. Naštěstí kůň byl zvyklý na pobídnutí nohou a to jsem já, samozřejmě, neudělala. Takže žádný šílený cval se nekonal. No - mám ale zážitek na celý život - navíc i s fotografií.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rulisa rulisa | 11. března 2007 v 13:16 | Reagovat

Pěkný! Koník vypadá opravdu docela pohodově, zřejmě byl místní "vozící". :-)

Ale smát - proč? :o) Každej se to napřed musel naučit, i ten nejlepší jezdec. :-)

Někde mám jednu svou na jednom valachovi bez sedla, z dětskýho věku, pravda, ale i tak - strašně jsem chtěla se na něj posadit, přímo jsem si to vyžebrala, a když mě posadili, tak udělali fotku, jak na něm brečím strachem, sotva jen přešlápl z nohy na nohu. :-))

2 hanci hanci | Web | 11. března 2007 v 13:29 | Reagovat

Ru - bylo to děsné. Připadala jsem si, že sedím na nějaké vysoké věži. Nikdy by mě nenapadlo, že kůň je tak vysoký. - Byl to kůň, na kterém se jezdilo, byl to asi nějaký jezdecký oddíl. Ale ten dojem mně zůstal do dneška, takové to bylo silné. Koně se mně hrozně moc líbí, kdybych byla zdravá, určitě bych to bývala někdy zkusila, na nich jezdit. Moc zdravím.

3 rulisa rulisa | 11. března 2007 v 17:15 | Reagovat

Jo, ty dva koníci a pozadí za nimi (kavalety, stojany na překážky) nasvědčují jezdeckýmu oddílu. Ale jinak - pokud neměříš stodevadesát na výšku, tak ten koník pod tebou na fotce je takovej středně velkej, jsou i větší. :-))

Tipuju, tak 155-160 cm hůlkový kohoutkový vejšky, když jsi stála na zemi, možná jsi mu viděla přes hřbet. Dnešním běžným sporťákům přes hřbet třeba já vidím hodně málokdy, maj v kohoutku i 180 cm. :-)I přes svou kobylu vidím, jen když si stoupnu na špičky. A to je v maštali druhá nejmenší z dospělých teplokrevníků. :-)))

Ale ten pocit takovej je. Pamatuju si ho taky, tenkrát z toho dětství. Jako na věži, co se kýve, a člověk neví, jestli po nějakým tom výkyvu sklouzne z ní dolů jen on sám, nebo se složí k zemi i s ní. :-)

4 radka radka | 11. března 2007 v 17:58 | Reagovat

Je to krasna fotecka. Ja na koni vzdycky touzila jezdit. Ale jela jsem pouze na pionyrskem tabore. To si konik i zaklusal tam a zpatky a ja byla nadsena. Ted se daji vyjidzdky zaplatit. A tak jsem si i ja zaplatila nejakou vyjizdku na kobylce :o) Je to nadherne. Ale kobylka si delala co chce. nema ze me zadny respekt. Nejlepsi je kdyz se nekde ve svahu zastavi a zacne se past a skubat listi. Ja v hlubokem predklonu, kobyla v predklonu. Pocit ze visim hlavou dolu :o) Az se napasla tak se opet pohla smerem kupredu. Rychlost si urcovala sama. nekdy rychleji nekdy pomaleji. Asi jak ji to bavilo :o))) Tak me napada, ze budu muset nekdy vyjet

5 rulisa rulisa | 11. března 2007 v 19:33 | Reagovat

Radko, taky vyhrožuješ návštěvou, tak máš ideální šanci to spojit. :-) Svezení protekčně zadarmo!

I když, jestli chceš na vyjížďku mimo ohradu, tak si před návštěvou tady eště nějakou tu hodinu výuky radši zaplať, abych tě neztratila, až odněkud z křoví vyletí bažanti. :-)))

6 Lenka z Luleå Lenka z Luleå | Web | 11. března 2007 v 20:46 | Reagovat

Jsi dobra, Hanci, ze jsi to dokazala. Prekonat strach. Krasna fotka a asi i krasna pamatka, vid. Tady okolo je koni plno, je to sice drahe, ale ja to nezkousim ne kvuli drahote, ale bojim se o zada... Ale ta podvedoma touha to zkusit tam stale je...

7 anina anina | 12. března 2007 v 10:09 | Reagovat

Hančí, pěkná fotka, koníček vypadá opravdu klidně.A dokonce i ty, vůbec mi nepřijde, že tam máš strach.

Jako dítě jsem se dlouho odhodlávala, tam kde měli koně, abych si vyprosila si na koně sednout.Tušila jsem, že až mi to bude dovoleno, pak to neudělám. No, vylezla jsem, seděla, ale to bylo vše. Ani mi to tenkrát nevadilo, fakt jsem se bála.Ale musí to být něco... umět to.

8 Pařez Pařez | Web | 12. března 2007 v 13:45 | Reagovat

Fotka je stará, to už lepší nebude. Koňům nerozumím.

Ale ta ženská, co sedí na koni, ta má něco do sebe :-)

9 hanci hanci | Web | 13. března 2007 v 9:50 | Reagovat

Všem vám moc děkuji za komentáře.

Omlouvám se, že jsem dřív neodpověděla, ale zdraví mě zrazuje, cítím se dost špatně, tak jsem včera opět PC vůbec neotvírala a jak vidím, otvírám ho jednou za dva dny. Snad vás tím neodradím od návštěv mého blogu, když nebudu moci na něm být každý den.

Ru - to už vůbec nevím, jestli jsem přes něj viděla nebo ne. Stejně jsem se asi tak bála, že bych si to neuvědomovala. Lenko - tenkrát jsem byla ještě zdravá a podnikala jsem ledacos. I třeba se strachem.ale jsem opravdu moc ráda, že tu fotku mám.

Radko - dovedu si to živě představit, docela jsi mě tím líčením pobavila. díky.

Ani - tak ztrnule jsem normálně nepůsobila, to bylo tím strachem, i když jsem se to snažila zamaskovat smíchem.

Pařez - kdo to fotil, to vůbec nevím. Fotka se pak ke mně nějak dostala. - A ta ženská? no, ono mládí má vždycky něco do sebe, ať se jedná o kohokoliv.

Všechny moc zdravím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama