Říjen 2007

Dvojí cesta, Stanislav Komárek, LN 22/09/07

31. října 2007 v 11:47 Zamyšlení
O moderní morálce
Filozofická lekce
(autor je biolog a filozof)
Právě jsem našla na stole u PC výše uvedený článek z LN, o kterém jsem tehdy chtěla psát, ale nějak jsem se k tomu nedostala. Ten článek se mně totiž tak líbil, že jsem sem chtěla uvést alespoň pár úryvků. Tak to tedy udělám teď. Trochu přehodím pořadí a na začátek dám poslední odstavec článku z novin:
"Vůbec nejhorší je touha po samostatnosti, svobodě a autonomii, ale bez odvahy cokoli podstatnějšího obětovat či jen podniknout - pak se vždy najde někdo, kdo nás jí bezbolestně zbaví a zastraší nás jako paní učitelka malé děti ve své třídě. Gándhí darmo neříkal, že nedostatek odvahy je mnohem horší než všechna brutalita."

Skupina 4 vystavuje

26. října 2007 v 17:03 | hanci |  Umění

Ladislav Novák (nar. 1925, zemřel 1999) / Navždy, Eliško, navždy/ 1996 /frosáž
Dnes jsem byla na moc pěkné výstavě - členové Skupiny 4 opět vystavují svoje práce. Škoda, že v katalogu jsou uvedeny starší práce a ne ty, které jsou vystavované. Přesto je sem dávám ke shlédnutí. - Bohužel - byl k dostání pouze katalog v němčině. Nemám čas všechno překládat - snad to nikoho neodradí. Pro ty, kteří vládnou německým jazykem, jsem se rozhodla, nechat pod každým obrázkem i text.

Edgar Dutka: Slečno, ras přichází

24. října 2007 v 11:22 | hanci |  Knihy
Právě jsem dočetla výše uvedenou knížku. Delší dobu jsem z různých důvodů nemohla číst a tak jsem tuto knížku docela zhltla během pár dnů - vlastně nocí. Je to vyprávění feny - ovčáckého psa - jejím pohledem hodnocení lidí, životních situací, jejich řešení, o svobodě a nesvobodě atd. Je to velmi smutné vyprávění - ale psáno vtipně, moudře. Knížka se mi moc líbila.

Nová práce, 10/2007, olej na plátně, 80x100

19. října 2007 v 18:46 | hanci |  Hančí obrazy
Začala jsem zkoušet novou techniku, zatím jsem ji ještě moc nezvládla - ještě mě to úplně neposlouchá. Ale moc mě to baví . Tento způsob vyjadřování přesně odpovídá mému cítění.
Vkládám sem ještě dva detaily z obrazu a hudbu s videem. Tato hudba mně totiž velmi koresponduje právě s tímto obrazem. Hudba je společnou prací skladatelů Alva Noto a Ryuichi Sakamoto a skladba se jmenuje Trioon I.

Můj profil na MySpace

6. října 2007 v 21:46 Nezařazeno
Pro své přátele na blogu mám malé překvapení - mám novou stránku na MySpace. Kdo tedy bude chtít, může mě tam navštívit, adresa je:

Chtěla bych upozornit, že je to teprve začátek, profil na MySpace se bude rozšiřovat, růst, postupně budou doplňovány další moje práce a texty.
Kliknutím na "Pics" pod logem nebo na modrý název alba pod slideshow se dostanete do galerie, kde je možné si zvětšit každý obrázek a kde jsou uvedeny podrobnosti o něm.
Kdo chce, může mě kliknutím na hudebních odkazech navštívit i na Lastu - což je moje oblíbené rádio. Když zapnu PC, tak si prakticky nejdříve pustím nějakou hudbu právě na něm. Na mojí stránce se zapisuje co poslouchám, oblíbení hudebníci, hudba. Na Lastu jsem objevila úplně nový svět, poznala jsem hudbu, o které jsem dříve neměla ani ponětí, že vůbec existuje. - Ale vlastně nejenom v hudbě - poznala jsem mnohé velmi zajímavé lidi.
Podobné je to i na MySpace. Mám radost, že si zde mohu vytvořit svou galerii, to bylo už dřív mé velké přání.

Jiří Sopko

4. října 2007 v 18:14 | hanci |  Umění

Jiří Sopko: Sníh, 1998, olej