Listopad 2007

JYXO-BLOG.CZ-Kdy začne normálně fungovat?

25. listopadu 2007 v 13:36
Jestli tedy vůbec začne. Už tomu ani nevěřím. Když se chci dostat na svůj blog, podaří se mně to nejdřív po desátém pokusu. Napsat nový článek - to aby se člověk obrnil nepředstavitelnou trpělivostí. Dostat se k někomu z blogových přátel? Nemá to cenu! Je to taková ztráta času, že to ztrácí smysl. Když už se totiž k někomu na jeho blog dostanu, nemám šanci napsat mu tam komentář. To je ve sféře menších zázraků. Celé blogování tím ztrácí svůj smysl - nemohu reagovat na články blogových přátel, často se k nim na jejich blog ani nedostanu - a všechny ty pokusy zabírají neúměrně času. Navíc přibyla reklama. Smířila bych se s ní, kdyby blog fungoval, jak má. Přestože jsem měla docela vysokou návštěvnost - za necelé čtyři týdny, kdy statistiku sleduji, jsem měla v průměru 106 návštěv denně (v posledních dnech klesla - jak by ne, když není možné blog otevřít) - uvažuji o změně. Ta ztráta času je příliš vysoká.
Budu ráda, když mi sem napíšete váš názor na tento problém.

Sigur ros - untitled #1 (vaka)

21. listopadu 2007 v 23:29 | hanci |  Hudba
Pro změnu sem vkládám toto video, jistě si najde obdivovatele, i když je značně depresivní.
Více o skupině najdete zde
a podobnou hudbu si můžete poslechnout zde

Poznávání sebe sama, 2007, olej na plátně, 80x65 cm

14. listopadu 2007 v 10:47 | hanci |  Hančí obrazy
Vkládám sem jeden z mých posledních obrazů, přestože vůbec nedovedu zhodnotit, jestli ten obraz za něco stojí nebo vůbec ne. Někomu se nelíbí, někomu ano. Pro mě má ale úplně jiný význam. Malovala jsem ho proto, že jsem musela nějak vyjádřit svoje dosti silné pocity.

The Dead Texan+Aegina Airlines

9. listopadu 2007 v 20:33 Hudba
Nemohu odolat, musím sem vložit další video - je to nahrávka od The Dead Texan, které mám moc ráda, jmenuje se Aegina Airlines. Doufám, že budete tuto skladbu poslouchat se stejným potěšením, jako já. Navíc se mně moc líbí kreslený doprovod od Christiny Vantzos.
Adam Wiltzie, zvukový technik, tvoří při živých vystoupeních napříč celou Evropou. Pracoval např. s Labradford, The Flaming Lips a Mercury Rev........ V současné době žije v Bruselu.
Christina Vantzos je video-producent a -výtvarník. Její práce byly předváděny ve filmu, na hudebních a uměleckých festivalech v Baltimoru, Kansas City, Chicagu a Bruselu.....
Jejich fotografii a podrobnější informace najdete zde.
P.S.: Opět připomínám, že další videa se stejně krásnými nahrávkami najdete na spodní hraně zde uvedeného videa, takže si můžete vybrat a podle libosti přehrávat. Přeji dobrý poslech.


Útisk

4. listopadu 2007 v 23:16 | hanci |  Zamyšlení
Když ze sebe uděláš rohožku, začnou si o tebe lidi otírat boty (především ty sám).

Christian Fennesz + video Caecilia

2. listopadu 2007 v 18:43 Hudba

Chtěla bych se s vámi podělit o své pocity, které mám při poslechu hudby Christiana Fennesze. Tuto hudbu jsem poznala - bohužel - až teprve cca před šesti či sedmi měsíci. Musím říct, že se mi tím poznáním doslova otevřel nový svět.
Vkládám sem video Caecilia a přeji všem, aby při poslechu Fenneszovy hudby měli podobně krásné pocity, jako mám já.