Zamyšlení na začátek roku:Lali Puna - Micronomic

3. ledna 2008 v 11:32 | hanci |  Zamyšlení
Vkládám sem video Lali Puna: Micronomic, které mám moc ráda.K tomu sem dávám báseň, která se mně v poslední době hodně dotkla.
Pod Krásnou Horou
P.T.
Pod Krásnou Horou
lesklá kůra buků
ohýbají se
topí se
v očích
pozorujících jejich chvění
není to chvění ani
mé ani tvé,
ale někoho před námi
kdo tu byl
a není
je to trochu chvění větru
kapek deště rozházených na kamenech
soustřeď se
nevíš, kolik ještě tě čeká chvil
kdy budeš vidět ty stromy
soustřeď se,
vždyť nevidíš hranice
které křižují zemi pod námi
nevidíme vlastní stěny
myšlenek vrážejících kůly
do těch stromů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | Web | 3. ledna 2008 v 17:12 | Reagovat

Hančí ty mě neustále překvapuješ tím (mimo jiné), co posloucháš za hudbu :-) Podobný žánr bych k tobě opět netipoval, a to dělám chybu... Při poslechu jsi mi připomněla hudbu zpěvačky Björk, asi jsi o ní už slyšela (viz odkaz), možná se ti také bude líbit :-)

Báseň je dobrá... podobné pocity mívám v lese, mezi velkými stromy, když cítím určitý druh pokory a malosti. Celkem to vystihuje, řekl bych...

2 hanci hanci | Web | 3. ledna 2008 v 17:52 | Reagovat

Jirko, já jsem to taky o sobě ještě tak zhruba před rokem nevěděla. hačala jsem poznávat samu sebe docela pozdě, že ano? :o))

Ale jsem šťastná, že jsem např. tuhle hudbu poznala. Tuto zpěvačku miluji, hraji si ji hodně často, ale ještě i jiné, budu je sem postupně dávat. Mám ráda, když hudba nechává velký prostor pro fantazii......

Björk znám, na radiu Last ji mám v seznamu, také ji hraji. - Jestli chceš, z mé stránky na MySpace se dostaneš ke mně na Last - tam v seznamu uvidíš, co si ráda hraji.

Stejně ale miluji třeba klasiku, mám ráda operu, ale možná nejvíc komorní hudbu, na té jsem byla "odkojená", myslím si, že neexistuje jiná hudba než dobrá a špatná - jako ostatně u všeho. Ale co je dobré a co špatné? Pro každého je to něco jiného. Naštěstí si může každý vybrat co se mu líbí - svoboda volby je úžasná věc.

Moc zdravím.

3 Eliza Eliza | Web | 11. ledna 2008 v 18:55 | Reagovat

Hanči, až při čtení komentáře od Jirky jsem si vlastně uvědomila, že jsem měla poslouchat i tu hudbu. Teprve zpětně se ke mně vrací. Mne tak zaujalo to video, že ta hudba byla jaksi ve druhém plánu. Ta dívčina byla tak neskutečně osamělá v těch miliardách lidí co tu jsou, že se mi až chtělo brečet. Říkala jsem si, jak je to možné, že se tolik lidí jenom míjí a nemá s kým by......, s kým by mluvil miloval, plakal, jedl, pil,prostě s kým by byl.

Považuji to být s někým za jednu z největších odměn, co se mu může dostat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama