Únor 2008

Klučov

26. února 2008 v 7:24 | hanci |  Jak jde život
Včera jsme hned ráno zajeli po delší době na Klučov. Kdo zná můj blog, ví o co se jedná. Pořád ještě nemám foťák, tak nemůžu poskytnout obrazovou dokumentaci. Samozřejmě, ještě jsou stromy holé, ale kočičky a jehnědy jsou obrovské. I v této roční době je to krásný kopec, s nádherným výhledem do širokého okolí a s možností krásných procházek lesem. Těším se, až rozkvetou koniklece. Bohužel, zjistila jsem, že v lese se kácí úplně zdravé a velké, silné stromy. Působí to opravdu smutně, děsivě. A neustále se ozývá z různých stran pila a zvuky kácení.

Konečně výsledek

26. února 2008 v 6:43 | hanci |  Slinivka
Tak jsem se včera odpoledne kolem páté konečně dověděla výsledek dechového slinivkového testu. Paní doktorka mně telefonovala, že test vyšel negativně, což znamená, že nepotvrdil předcházející, před více roky dvakrát dělaný podobný test, kterým mně bylo tehdy zjištěno, že mám vadnou funkci slinivky. Musím tedy na další vyšetření do nemocnice do Prahy, kde mně budou zjišťovat, co zapříčiňuje moje potíže se zažíváním a se slinivkou. Jsem z toho docela vyšinutá, protože moc dobře vím, jak nepříjemná vyšetření mě čekají. Ale musím to absolvovat, protože už nemohu jíst téměř vůbec nic. Ach jo.

Zajímavosti o indiánech

24. února 2008 v 19:43 | hanci |  Nezařazeno
V Respektu č. 51-52 ze 17-30/12/2007, který se mně opožděně dostal do ruky, mě zaujal rozhovor Jáchyma Topola s Mnislavem Zeleným Atapanou o amazonských indiánech a mnoha dalších zajímavých věcech. Nedá mě to, chtěla bych tady uvést několik zajímavých myšlenek, možná si někdo rád dodatečně přečte celý výše uvedený rozhovor.

Trochu povídání o filmech

24. února 2008 v 16:40 | hanci |  Film
Cítím se o poznání lépe, tak jsem se odhodlala trochu něco napsat.
Výsledky testu z Prahy pořád ještě nemám. Měla jsem je dostat do 10-14 dnů - což je obvyklé. Teď už je to šest týdnů a já je pořád nemám. Přes trojí urgenci. Nemám ani žádné vysvětlení, proč k tomuto zdržení došlo - a to pokládám za hodně nefér jednání. Takže - i když výsledky dojdou, už jim nebudu schopná uvěřit. Jeden známý mně řekl, že je to špatný přístup, ale nemohu si pomoci, ztracená důvěra se zpátky získává velmi těžko. Alespoň u mě to tak je.
Po celou dobu jsem se cítila opravdu hodně špatně, tím testem se mně slinivka ještě víc rozbouřila, cítila jsem se - navíc po té prodělané viróze - vyčerpaná, unavená.... Takže veškerá moje činnost se zúžila na nejnutnější práce v domácnosti, ale hlavně na posedávání a dívání se na filmy, které mám buď na videu nebo na CD, popř. je vysílali na ČT2. Říkala jsem si, že o dojmech, které z některých filmů mám, se s vámi podělím.