Duben 2008

Bowling potřetí

30. dubna 2008 v 6:51 Jak jde život
Tak jsem byla včera potřetí hrát bowling. S vnukem a zetěm, tentokrát v našem městě.

Setkání II + bowling

28. dubna 2008 v 13:55 | hanci |  Jak jde život
Setkání se spolužáky bylo krásné - ostatně jako každým rokem. Tentokrát k nám přibyla ještě třída A (my jsme byli B) - a za dva roky se přidá i třída C - takže budeme mít setkání všechny tři třídy dohromady. Třída A se naposled setkala v roce 1985 a třída C prý ještě vůbec. My se setkáváme už několik let každým rokem. - No - byli jsme vždy za nejhorší třídu, co se týká prospěchu, chování atd. Profesoři nás dávali jako špatný příklad. Je vidět, jaké to bylo špatné hodnocení. Naše setkání jsou vždycky hodně veselá. Máme ve třídě několik "bavičů" - ti udržují náladu po celou dobu a pokaždé mně všechno bolí od smíchu.

Setkání

25. dubna 2008 v 20:03 | hanci |  Jak jde život
Na zítřek se hodně těším. Máme setkání se spolužáky z gymnázia. Míváme ho už po několikáté každý rok a je to vždycky velká legrace. Letos si to budu obzvláště užívat. Protože se budu moci napít vína!!!!! A budu se moci i najíst!!! - To jsem celých 25 let nemohla.


Slinivka - radost

22. dubna 2008 v 12:05 | hanci |  Slinivka
Před ne moc dlouhou dobou jsem tady napsala, že už nebudu psát o svém zdravotním stavu. Ale nemůžu to vydržet - mám velkou radost, tak jsem se rozhodla to sem napsat.

Jitčiny nové obrazy

20. dubna 2008 v 18:04 Hosté v galerii
Toto jsou čtyři poslední obrazy mé kamarádky Jitky, kterou už někteří návštěvníci mého blogu znají. Tak se potěšte pohledem na ně. Jitka k nim napsala tyto verše:
Zem nebem nekončí
pokračuje lesem a alejí
z divokých jabloní
to je tajemství objevené.
Za nebem Zem pokračuje.

Stáří? Mládí?

17. dubna 2008 v 21:30 Zamyšlení
Četla jsem u Rulisy tento článek a jak on, tak některé komentáře mě přiměly napsat svoje zamyšlení na toto téma.

Je důležité číst knihy

14. dubna 2008 v 21:58 | hanci |  Knihy
Zabíjíme-li v mladých lidech touhu číst, připravujeme je o schopnost rozumět ostatním.

Topoly

14. dubna 2008 v 12:40 | hanci |  Jak jde život
Dnes ráno jsem přemýšlela, co všechno v mém životě za ty dva roky (01/04 jsem oslavila dvouleté výročí na blogu) ovlivnil blog.

Malovaný dům-ilustrátoři dětské knihy

11. dubna 2008 v 18:28 | hanci |  UměníMalovaný dům (Karlovo nám. 53) dal postavit koncem 16. století benátský kupec Francesco Calligardi a zřídil v něm obchod s koloniálním zbožím. Z Francesca se brzy stal František a jeho výstavnému domu se začalo říkat Františkovský. Sgrafita však pozdější majitelé dali zabílit vápnem.
Obnovil je až roku 1903 Josef Kozlanský, profesor třebíčského gymnázia. Pod římsou je řada výjevů s lovcem a lvem, prostor mezi okny vyplňují biblické postavy. Arkýř zdobí obrazy mužů v krojích 16. století a boční průčelí do Hasskovy ulice postavy s loveckou výzbrojí. To vše je rámováno pestrou ornamentální výzdobou. Černobílá sgrafita, vypadající jako malovaná zářila k potěše občanů, ale dům podléhal náporu času. Kamenné zdi se vychýlily do ulice, stavba byla narušena staticky, takže v osmdesátých letech se muselo přikročit ke generální opravě. Byla obnovena nádherná vnitřní klenba, odvážné sloupoví, otevřená terasa s arkádami, atrium i řada místností, očištěna byla též sgrafita.
V nově upraveném přízemí našla jedinečný stánek výstavní síň, v prostředním podlaží se nachází obřadní síň a horní patro náleží rozhlasovému studiu a redakci Zpravodaje města Třebíče. Po náročné rekonstrukci se Malovaný dům stal opět renesanční perlou stavebních památek města.
***************************************
Pozvánka na výstavu Ilustrace dětské knihy

V naší krásné výstavní síni - galerii - v Malovaném domě probíhá výstava ilustrace dětské knihy. Bohužel - asi nedopatřením jsem nedostala pozvánku, tak jsem se nemohla zúčastnit vernisáže. Je mně to líto, protože jedním z vystavujících ilustrátorů je můj milovaný malíř pan J. Kremláček. Bývala bych opravdu ráda na vernisáž šla.
Na výstavě mně bylo moc dobře. Mezi těmi obrázky se člověk ocitne v úplně jiném světě. Bohužel - ještě pořád nemám foťák, takže sem nemohu vložit žádnou ukázku, vkládám jenom jednoduchou pozvánku - ta barevná už je rozebraná.

Opět o štěstí

7. dubna 2008 v 12:10 | hanci |  Zamyšlení
Už jsem tady o štěstí psala vícekrát, ale nedá mně to, abych sem neopsala alespoň některé myšlenky, které vyslovil v rozhovoru v LN z 05/04/08 profesor Marek Blatný, ředitel Psychologického ústavu Akademie věd ČR.

Rozhodnutí

7. dubna 2008 v 11:05 | hanci |  Slinivka
Už delší dobu jsem přemýšlela a mluvila o tom, že mě vnitřně hodně zatěžuje, když se v komentářích a článcích musím neustále vracet ke svému zdravotnímu problému - slinivce. Ty původní články jsem napsala proto, že jsem si myslela, že bych snad někomu mohla pomoci svými dlouholetými zkušenostmi, dietními recepty atd. Jak se ukázalo, komentáře začaly žít svým vlastním životem, velké množství lidí tam napsalo své zkušenosti, problémy - a myslím si, že je možné v nich najít spoustu věcí, které mohou pomoci mnoha lidem - mohou dát impulz, popostrčit......... Jsem moc ráda, ani jsem si nedovedla představit, že to dojde do takovéhle formy.
Takže do budoucna už nebudu na toto téma psát, nebudu už reagovat na další komentáře k již napsaným článkům o slinivce a asi tam vůbec nebudu chodit číst. Začala jsem se od toho všeho odpoutávat a zjišťuji, že se cítím mnohem lépe. Doufám, že to pochopí všichni, kdo tuto rubriku navštíví, jistě tam najdou dostatek informací i beze mě.
Všem, kdo mají podobné zdravotní problémy přeji, aby se jich co nejdříve zbavili a přeji jim hodně sil k tomu, aby k svým problémům dokázali vnitřně zaujmout správný postoj, což je asi vůbec nejdůležitější věc.

Slinivka?

6. dubna 2008 v 14:26 | hanci |  Slinivka
Vrátila jsem se z Prahy z konzultace u lékaře - a opět nic moc nevím.