Setkání II + bowling

28. dubna 2008 v 13:55 | hanci |  Jak jde život
Setkání se spolužáky bylo krásné - ostatně jako každým rokem. Tentokrát k nám přibyla ještě třída A (my jsme byli B) - a za dva roky se přidá i třída C - takže budeme mít setkání všechny tři třídy dohromady. Třída A se naposled setkala v roce 1985 a třída C prý ještě vůbec. My se setkáváme už několik let každým rokem. - No - byli jsme vždy za nejhorší třídu, co se týká prospěchu, chování atd. Profesoři nás dávali jako špatný příklad. Je vidět, jaké to bylo špatné hodnocení. Naše setkání jsou vždycky hodně veselá. Máme ve třídě několik "bavičů" - ti udržují náladu po celou dobu a pokaždé mně všechno bolí od smíchu.

Tentokrát jsem si to užívala mnohonásobně víc. Jedla jsem - sice jen sýr, protože jako hlavní chod bylo objednané smažené kuře a bramborový salát s majonézou - a to jsem si skutečně po dvacetipětileté kruté dietě netroufla vzít. Ale měla jsem štěstí na bezvadného "šéfa" toho baru - sklepa, který pro mě vyrobil výborný sýrový talíř. Byl tak obrovský, že když jsem ho uviděla, říkala jsem si, že to nikdy nemůžu sníst. No - snědla jsem to skoro všechno! A k tomu chleba!! To je taková lahoda, moci jíst chleba!!! Vypila jsem tři sklenky vína - dvě bílého, jednu červeného. Taky jsem snědla pár slaných oříšků!!! A pila vodu Matoni. To je taky zázrak - žádné kupované vody jsem do teď nemohla. Po těch mně bylo obzvláště zle. ( A to nemluvím, co jsem všechno jedla doma, než jsem odešla na to setkání!! Nemohu se totiž nabažit toho, že si mohu během dne ochutnávat cokoliv kdykoliv se mně zachce - to bylo doposud nemožné, protože jsem si ke všemu musela brát Kreon, takže jsem mohla jíst jenom hlavní jídlo, popř. svačinu.)
Vzpomínali jsme na různé zážitky z doby studií, moc se mně líbila příhoda čtyř spolužáků z pobytu na horách. Na závěr pobytu jsme totiž měli absolvovat závody - buď ve slalomu (ten jsem absolvovala např. já) - nebo v běhu na běžkách - ten absolvovali ti čtyři spolužáci. Prý se šíleně snažili, chtěli vyhrát - jeli jak blázni - po stopě - jeli asi hodinu a půl - až dorazili ......... ke krmelci. - Pak už jeli pomalu, než našli cestu zpět na chatu byl večer. No a na závěr byli potrestaní, že nechtěli závodit.
Někteří spolužáci mně fandí s tím seskokem s padákem - někteří mně naopak začali vypočítávat, kolik lidí se zabilo, kolik lidí si polámalo nohy při doskoku........ - stejně mě to neodradilo.
Rodina si myslí, že jsem se totálně zbláznila - vůbec mě nechápou, proč to chci udělat. Ale to nevadí.
Zůstali jsme v Citonicích spát - přišla jsem totiž domů ze setkání až cca v půl druhé v noci.
V neděli jsme jednak šli na procházku s Denym do krásného citonického lesa, jednak jsme odpoledne šli hrát bowling. Moc mě to baví - no - hrála jsem to podruhé v životě - před rokem to bylo poprvé. Od té doby jsem všechno zapomněla, takže ta první hra byla úděsná. Ty další jsem se postupně zlepšovala - takže - za čtyři hry mám průměr 86 - v jedné jsem dokonce měla 101 bodů!!!!! Moc hezký pocit jsem měla, když se mně poprvé podařilo shodit najednou všech 10 kuželek, že mně spontánně zatleskali i vnukovi kamarádi z vedlejší dráhy. Taky jsem si zažila "pár minut slávy" - to když jsem chvíli vedla nejen nad vnukem a zetěm, ale i nad těmi jeho kamarády. - No, bylo to fakt pár minut, protože oni všichni házeli v jednom kuse tak, že shazovali na první zásah všech deset kuželek - nemůžu si vzpomenout na správný název pro tohle. Ale stejně jsem si to užila.
Dneska mě bolí docela dost pravá ruka, ale zítra s největší pravděpodobností jdeme s vnukem znovu.
Tak to byl můj příjemný víkend. Až budu mít někdy foťák, bude to i s fotodokumentací.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anina anina | 28. dubna 2008 v 14:26 | Reagovat

To je Hančí super. Samozřejmě, že ses nezbláznila :)))

Naopak..

2 Děd nevěd Děd nevěd | E-mail | Web | 28. dubna 2008 v 16:49 | Reagovat

Hančí, přeji Ti těch úspěšných karambolů co nejvíc!

No a s tím jídlem - pozor na tajli :-)

3 hanci hanci | Web | 28. dubna 2008 v 17:47 | Reagovat

D.n. - teď jsi to naprosto přesně "vyhmátl" - to je v současnosti má největší starost - vážím 58 kg - moje normální váha byla vždycky tak 64-65 kg - při výšce 168 cm. Ale věřím, že neztloustnu - nepřipustím to - to je teď jen to počáteční bláznění - už jsem zahájila konzumaci hlavně zeleniny - ta mi  stejně nejvíc scházela. Milovala jsem zeleninové saláty - dneska ho budu mít k večeři - s bílým jogurtem - už se hodně těším. Moc zdravím.

4 hanci hanci | Web | 28. dubna 2008 v 17:48 | Reagovat

Ani - já ti vlastně nevím, jestli jsem se fakt nezbláznila - ale jestli ano, tak je to krásné.

5 Jirka* Jirka* | 29. dubna 2008 v 9:19 | Reagovat

Kdo to tady říkal, že lidi mají jíst, pokud mohou a nemají se tolik kriticky ohlížet na rozměry svých schránek?! :-)

Tandemové seskoky jsou prý do 110 kilo, takže určitá rezerva by tu byla :)

6 anina anina | 29. dubna 2008 v 12:47 | Reagovat

ad 4, jdu se zbláznit :)))

7 hanci hanci | Web | 29. dubna 2008 v 20:33 | Reagovat

Jirko - hodně jsi mě rozesmál! - No jo - já jsem si to taky uvědomila - jenže se mně nechce být tlustá, ach jo. Ale jím hlavně zeleninu - ta mně opravdu asi nejvíc scházela - no, vlastně, taky jím čokoládu - a už jsem jedla i zmrzlinu. No, budu to muset začít hlídat hned z počátku. Ale já jsem pro takový  způsob, že člověk jí všechno, ale v malých množstvích. A to se pak netloustne, určitě.

Ani - doufám, že se co nejdřív setkáme!! :o)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama