Květen 2008

Miloš Kölbel: Rok na čtyři doby

30. května 2008 v 18:24 | hanci |  Knihy
Nedávno se mně do rukou dostala knížka poezie Miloše Kölbela Rok na čtyři doby. Neodolala jsem a vybrala jsem pár veršů, třeba někoho potěší.

Denny

11. května 2008 v 15:55 | hanci |  Jak jde život
V pátek jsme byli od rána v Citonicích. Byl krásný den,

David Boadella

11. května 2008 v 15:08 Zamyšlení
Rozhovor Petra Třešňáka v Respektu č. 5 z 28/01/08 s anglickým psychologem Davidem Boadellou (76) - napíši sem pár výňatků.

John Gray

8. května 2008 v 19:11 | hanci |  Zamyšlení
V Lidových novinách z 26/04/08 mě zaujal článek od Jiřího Pehe - John Gray. Napíši sem alespoň něco z toho článku.

Báječní lidé

8. května 2008 v 18:20 Jak jde život
Mám štěstí na hodné lidi. Když jsem zjistila, že nemohu seskočit s padákem kvůli páteři, vymyslela pro mě ta firma, u které jsem chtěla seskočit, jiný báječný "ujetý" program. Mám ohromnou radost - nejenom proto, že je to úžasný nápad, ale hlavně proto, jak se ta firma zachovala, že se mnou zabývala, jací báječní lidé tam jsou. Hrozně se na to už těším. Nebude to sice hned (cca za 2-3 měsíce) a taky to nebudu zveřejňovat. Až to absolvuji, dám sem nějaké fotky a napíši článek. Všechno špatné doprovází něco dobré, bez špatného by se to dobré ani nepoznalo. Jsem moc ráda, že to tak všechno probíhalo, mělo to tak prostě být.

Smutek

3. května 2008 v 14:56 Jak jde život
Tento článek píši skutečně se slzami na krajíčku. Když jsem se totiž rozhodla, že si jako symbol pro velkou změnu ve svém životě zvolím seskok padákem, absolutně jsem nepomyslela na své další zdravotní problémy - s páteří. Až když se syn zeptal, jestli jsem ten seskok konzultovala s někým z neurologie, připadalo mně to, jako by mě někdo praštil obrovskou palicí po hlavě. Já jsem v té euforii, nadšení, pocitu obrovského štěstí, že mohu jíst, zapomněla absolutně na všechno ostatní. Hrozně jsem si přála letět. Opravdu už dlouho jsem si nic tak intenzívně nepřála, jako ten seskok.
Člověku se většinou nesplní nikdy nic z toho co si přeje, i kdyby si to přál sebevíc. - Teda - to jsou moje zkušenosti. Asi proto, aby si víc vážil toho, co má.
Ale stejně se pokusím něco vymyslet - něco takového, abych to mohla absolvovat a aby to symbolizovalo ten předěl v mém životě.
Musím se z toho zklamání vzpamatovat, mám pro takový případ osvědčený recept. Když je mně kvůli čemukoliv moc smutno, začnu vyvíjet nějakou manuelní činnost. Zaručeně to pomáhá.