Září 2008

Vinen je prohlížeč

28. září 2008 v 13:22 | hanci |  Jak jde život
Zřejmě budu mít vyřešené problémy s vkládáním nových článků na blogu. Jeden můj známý, který mně připadá jako chodící soubor vědomostí (na cokoliv se ho zeptám, ví správnou odpověď), jaksi mimochodem poznamenal, že by ty potíže mohl způsobovat prohlížeč. Pomohl mně ho na dálku nainstalovat - a ejhle, článek šel vložit. Bez problémů.

Jediný problém mám teď já - ten prohlížeč mně není sympatický. Je to Explorer. Jsem celé roky, co mám počítač, zvyklá na Mozilla Firefox. Mám spoustu záložek a když si představím, že bych je všechny měla zdlouhavým způsobem znova ukládat v druhém prohlížeči, dělá se mně nanic. Možná by to šlo nějak jednoduše, ale nevím to. Tak to zatím budu dělat tak, že články na blog budu vkládat Explorerem a jinak budu používat Firefox. V budoucnu se snad překonám a budu používat jenom Explorer. Uvidím.


Viróza

25. září 2008 v 14:11 | hanci |  Jak jde život
Prožívám neskutečné štěstí - cca po 30 letech jsem poprvé při viróze a nachlazení neměla hnisavou rýmu, zánět dutin (kdo to jednou měl, ví o čem mluvím), nedostala jsem zápal plic.... Vše proběhlo normálně - jako u každého druhého normálního člověka.

Praha

21. září 2008 v 15:57 | hanci |  Jak jde život
Tentokrát jsem při návštěvě Prahy nebyla na žádné výstavě.

Návštěva

15. září 2008 v 19:55 | hanci |  Jak jde život
V posledních dnech vůbec nestíhám. Ale je to radostné nestíhání. Strávila jsem tři večery po sobě s přáteli, které mám opravdu hodně ráda.

Ladislav Novák

10. září 2008 v 19:03 | hanci |  Umění
Zapsáno 09/09/2008
Celé dlouhé roky mně chodily pozvánky na vernisáže. Měla jsem naprostý přehled o všech výstavách. Už delší dobu mně pozvánky nechodí, takže mně občas nějaká ta výstav unikne. Dneska jsem čirou náhodou zjistila, že probíhá v Malovaném domě výstava Ladislava Nováka a jeho přátel. Sice jsem měla smůlu, že tam zrovna byla na prohlídce nějaká škola, tak jsem neměla dostatečný klid, ale i tak to bylo moc hezké.
Obrazy Ladislava Nováka znám, se synem jsme byli nejednou i u něho doma. Ale miluji Adrienu Šimotovou a ta tam měla větší množství obrazů, z konce osmdesátých a začátku devadesátých let. Hodně se mně líbila plastika Borise Jirků - Muž a žena. Byla jsem překvapená, že tam byl obraz Maxe Ernsta. Líbil se mně Zdeněk Sýkora, Toyen, Věra Janoušková - zkrátka, bylo mně moc dobře.
Před tím jsem ale navštívila výstavu fotografií mladého fotografa Borise Kjulleněna (*1982), která byla v Zadní Synagoze, v Židovském městě. Fotografie byly z velké části právě z Židovského města a byly skutečně krásné. Ještě víc ten dojem znásobovalo to nádherné prostředí synagogy.

Hotovo

4. září 2008 v 19:42 | hanci |  Jak jde život
Hotovo
Tak, včera jsem ten překlad dodělala, dneska zkontrolovala a v poledne odevzdala. Bylo toho 53 stran. Stihla jsem to za hodně krátkou dobu, protože v pátek a sobotu jsem skoro nic nepřeložila - nemohla jsem se do toho vůbec vpravit. Jsem hrozně ráda, že jsem si tak trochu dokázala, že ještě do starého železa nepatřím. A mám bezvadný pocit, že jsem si na zuby vydělala a ještě snížím náš dluh. Sice ještě nevím, kolik za překlad dostanu, protože je to celé trochu komplikované, ale každopádně se cítím dobře. - A taky mám přehled o pevných přírubových spojích, o různých druzích těsnění, o jejich použití, montáži, demontáži škodlivosti a neškodlivosti........ ani nevím, jak jsem doposud mohla existovat, když jsem to nevěděla :o)))))))
No a už zase můžu navštěvovat moje oblíbené blogy.......