Leden 2010

Filip Jaroš: Křižácké tažení nových ateistů

31. ledna 2010 v 17:18 | hanci |  Zamyšlení
Už delší dobu se dostávám do stavu, kdy vzhledem k dění ve světě a čtením dokumentů a literatury o tomtéž, začínám ztrácet svoje zakotvení........... Jako kdyby kotva, pevně zabořená do dna oceánu, začala být vláčená různými mořskými proudy sem a tam a nenacházela žádné východisko, jak znovu najít to pevné místo.........

Náhodou se mně včera dostal do rukou článek, pro mě velmi zajímavý: Křižácké tažení nových ateistů, příloha LN Orientace, autor článku Filip Jaroš.
Opíši sem pár ukázek, třeba bude někoho také zajímat a na odkazu si ho přečte celý.

Amos Oz - výňatek z rozhovoru

9. ledna 2010 v 23:28 | hanci |  Zamyšlení
Jak jsem psala před nedávnem, dostala jsem od syna knížku od Amose Oze - Příběh o lásce a tmě. Hodně jsem se na ni těšila - jenže jsem právě dočetla tu nádhernou knížku od Haruki Murakamiho Kafka na pobřeží - a nemůžu se vůbec do ničeho jiného začíst. Musela jsem si vzít dokumentární knížku o rytířích v českých zemích ve středověku. Je to moc zajímavé čtení.

Rozhodla jsem se tedy dát sem pár úryvků z rozhovoru s Amosem Ozem uvedeném v Respektu č. 44 z loňského roku.

Odpolední procházka ve sněhu

9. ledna 2010 v 23:16 | hanci |  Fotografování
Dnes jsem se vydala na procházku a měla jsem štěstí. Potkala jsem paní se čtyřmi pejsky - ta paní pracuje v útulku pro psy a ty čtyři pejsky si vzala k sobě. Pak jsme potkaly ještě další lidi, kteří si vzali taky psa z útulku. Všichni pejsci dohromady dováděli, byla to zábavné a domluvila jsem se, že budu chodit do útulku a vodit některé pejsky na procházku, když vzít si nějakého domů mám zakázané. Těším se.

Venku byla mlha, docela silně mrholilo, přitom byly dva stupně pod nulou. Opět jsem si nastavila špatně foťák, jsem nepolepšitelná. Ale nějaké fotky sem přece jenom dám.

Tenhle pejsek byl úžasný, vůbec všichni ti pejsci se pořád smáli - bylo to jasně vidět. Přitom ten maličký, když přišel do útulku, měl roztříštěnou hlavičku..........

Nádherně rozesmátý pes......
A ještě jednou

Kim-Ki-duk: Jaro, léto, podzim, zima ...a jaro

3. ledna 2010 v 0:41 | hanci |  Film
Tak jsem se právě dodívala na film Kim-Ki-duka "Jaro, léto, podzim, zima .... a jaro".