Únor 2010

Všehochuť

21. února 2010 v 21:34 | hanci |  Jak jde život
Václave, plním tvé očekávání a vkládám sem text z knížky, kterou právě čtu. Nevím sice do jaké věkové kategorie spadáš, ale myslím si, že následný text je úplně pro každý věk - pokud je člověk jen trochu přemýšlivý.
Ještě k té knížce - bohužel, s lítostí musím říct, že mě zklamala. Hodně jsem se na ni těšila v domnění, že bude napsaná formou odborného zpracování tou paní doktorkou - vysvětlování, zdůvodňování stavů, situací, chování........... ale je to soubor příběhů pacientů, každý píše svůj životní příběh - tím je také rozdílná úroveň formy zpracování. Tento způsob mně vůbec nesedne.

Z knížky MUDr. Tamary Tošnerové: Jak si vychutnat seniorská léta

Modlitba ve stáří

Fotky

18. února 2010 v 0:22 | hanci |  Jak jde život
Jak mě informoval můj dobrý kamarád, je docela možné, že když nebudu vykazovat žádnou činnost na blogu, může mně být za určitou dobu zrušen. To bych nechtěla, tak občas vložím nějakou fotku nebo něco napíši.

Poslední čtyři dny se cítím nesrovnatelně lépe. Už jsem byla dvakrát na procházce a bolest zad už je jen nepatrná. Kostičky se mně asi nějak lépe poskládaly. (Na začátku března jdu na vyšetření na neurologii, tak se snad dozvím víc.) Mohu i sedět, což tedy využívám a vkládám fotky jednak z dnešní procházky, jednak nějaké loňské fotky různých lidí, které mám ráda nebo kteří žijí blízko mě.

Za poslední docela dlouhou dobu jsem měla možnost hodně přemýšlet, protože nic moc jiného než čtení a přemýšlení jsem dělat nemohla. Mimo problému s páteří jsem měla hodně velký strach, že mně začíná jedna velmi nepříjemná nemoc. Docela mě to srazilo na kolena. Naštěstí se to zatím nepotvrdilo, sice mám absolvovat ještě nějaké vyšetření, ale na devadesát devět procent to není "ono". Jsem šťastná. Opět jsem si potvrdila, jak je pocit štěstí vachrlatý, jak se může měnit a co je v životě nejdůležitější, jak člověk pořád ubírá ze svých představ o štěstí.......

Chtěla bych taky i tady poděkovat všem svým známým a přátelům, kteří mně podrželi, když si přečetli, jak mě trápí záda, průběžně mně volali a psali maily........ Stálá bolest, nemožnost pohybu, s tím spojená nespavost atp. - to vše působí hodně špatně na psychiku. Když je člověku zle, skutečně se ukáže, kdo je dobrý přítel......
Díky!

Stromy v zimě působí tajuplně

Konec

5. února 2010 v 16:22 | hanci |  Jak jde život
Tentokrát napíši jen krátce. Z více důvodů jsem se rozhodla ukončit psaní na blogu. Hlavním důvodem je ale každopádně problém s páteří - už před více léty mně na rentgenu zjistili, že mně téměř chybí mezi dvěma obratli ploténka. V poslední době se mně stav skutečně hodně zhoršil, mimo dosti značné bolesti v jakékoliv poloze, nevydržím prakticky sedět na židli, což je u počítače důležité.
Možná se ještě někdy k psaní na blog vrátím, momentálně nevím.
Blog neruším kvůli galerii, když někdo chce vidět ukázku mého malování, dávám vždy adresu blogu, protože jedině tam mám nejkompletnější seznam obrazů.

Všechny mé příznivce srdečně zdravím a přeji hezké dny, momentálně hodně zasněžené.