Říjen 2010

Eva Spěváčková - výstava

17. října 2010 v 19:52 | hanci |  Umění
Dovoluji si sem vložit pozvánku na výstavu "Polštáře útočí!" paní Evy Spěváčkové, která se koná v galerii Dolní Brána, Prachatice, vernisáž 02/11/2010 v 18 hod., výstava potrvá od 03/11  do 29/11/2010.

Helikobakter pylori

13. října 2010 v 3:45 | hanci |  Jak jde život
A ještě něco musím napsat.
Na boreliózu jsem dostala antibiotika Azitrex 500 - celkem pět balení. Léčba probíhala střídavě se zlepšením a opětovným zhoršením příznaků boreliózy.
Ke konci užívání antibiotik jsem začala pozorovat zlepšení mého zažívání. Antibiotika účinkují ještě několik týdnů po přímém dobrání tablet. Postupně jsem ubírala trávicí enzymy, až jsem je přestala brát úplně. Jím všechno, nemám vůbec žádné potíže.
Zpětně jsem si přečetla informační letáček od antibiotik - jsou určená k léčbě boreliózy a helikobakteru pylori!!!
Když si uvědomím, že jsem mohla prožít 27 let bez potíží, jako úplně zdravý člověk, jen kdyby některý z lékařů vzal na vědomí laboratorní výsledky (opakované), které dokládaly pozitivní nález této bakterie. Je mně do pláče. Drtivá většina doktorů s velkou oblibou hodí potíže na psychiku pacienta. Musela bych být nenormální, kdybych po tolika letech tak přísné diety, jakou jsem byla nucená držet já, byla bez psychických potíží.
Je to úžasný, nepopsatelný pocit - jedla jsem ve Vodňanech klobásky opečené na grilu - nemůžu popsat ten zážitek!!!

Je to paradox - díky borelióze mám vyléčené zažívání - po tolika letech.
Boreliózu vyléčenou nemám. Bohužel. Bolesti kloubů a únava se mně vrátily v plné síle, takže už si po několikáté píchám vždy po deset dní injekce Movalis - proti zánětu a bolesti kloubů. Momentálně mně to už ani moc nepomáhá. V dohledné době jedu na kontrolu krve - pak se uvidí, co dál. Věřím pevně, že pan doktor mně pomůže, bylo by to tak nespravedlivé, po tolika letech bolestí se slinivkou a uleví se mně s podmínkou, že mně začne nějaký jiný problém. Musí se mně ulevit, mám v plánu cestovat a vůbec - hodně aktivit.

Vnučka

13. října 2010 v 2:00 | hanci |  Jak jde život
Nedá mně to, musím vložit ještě pár fotek mé vnučky Marušky z mé poslední návštěvy u ní. Je kouzelná, hubičkuje mě, mazlí se se mnou a já jsem - jako správná babička - štěstím bez sebe.
(Byla jsem poučená, že popisy k fotkám dávám chybně nad fotky - správně jsou popisy pod fotkou - takže odteď už budu dávat popisky správně - pod fotky.)

Daniel Reynek

12. října 2010 v 23:35 | hanci |  Umění
Než jsem jela do Vodňan, byla jsem na výstavě fotografií Daniela Reynka. Tak sem vložím pár fotek z výstavy, i když už skončila. Nevěděla jsem, že je synem básníka a grafika Bohuslava Reynka.

Opět se omlouvám za špatnou kvalitu - na skle je vždycky odraz z protější strany, snažila jsem se moc, ale nebylo to nic platné.......


M. Hekrdla: Nobelův doutnák

10. října 2010 v 21:46 | hanci |  Politika
Tak nevím, komu a čemu mám věřit - jestli panu Kalouskovi - nebo zahraničním odborníkům - někdo z nich přece musí evidentně lhát.


Tomáš Halík

10. října 2010 v 19:54 | hanci |  Zamyšlení
Pořád mám v hlavě řeč Tomáše Halíka, kterou měl přednést u příležitosti obdržení Guardiniho ceny v Mnichově (mělo to proběhnout 27/09/2010). Cena je udělovaná evropským intelektuálům "za vynikající zásluhy o interpretaci naší doby".

Text - jeho redakčně upravená část - je uvedený v LN, orientace/esej pod názvem:
Zač křesťané vděčí ateistům, podtitul: Naším úkolem je žít, jako by Bůh byl. I pro nás věřící dnešní doby je Bůh především možnost.

Myslela jsem si, že sem vložím pár ukázek - ale vůbec to není lehké, takže text bude opět delší. Snad někoho zaujme jako mě.


Architektonický workshop Vodňany

4. října 2010 v 20:25 | hanci |  Architektura

Tak jsem konečně doma.
Po návratu z Vodňan jsem spala bez přestání 19 hodin!!! Můj rekord. K napsání článku jsem se dřív nedostala. Nějak to prostě nešlo.
Neustále si opakuji, že to všechno nebyl sen, že to opravdu byla skutečnost a že jsem to opravdu prožila. Ale je těžké tomu uvěřit!!
Pokusím se o těch dnech něco napsat - ale pořád mně to nějak nejde, protože prostě neznám slova, která by to mohla věrohodně popsat.