Listopad 2010

Wannieck gallery - II

15. listopadu 2010 v 0:43 | hanci |  Umění
Vkládám některé obrazy druhé poloviny malířů:

Petr Kvíčala

Obraz v obraze, 1987, olej, tužka/plátno


Mexický, 1991, olej/plátno


Wannieck gallery - I

14. listopadu 2010 v 0:19 | hanci |  Umění

V úterý jsem jela do Brna za sestrou a dobrými známými. Byly to dva příjemně strávené dny, zakončené návštěvou Wannieck gallery - kde probíhá výstava našich předních 20 malířů - díla z osmdesátých a devadesátých let.
Měla jsem dovoleno fotografovat. Nemohu sem dát fotky všech obrazů - i když jsem si je všechny udělala. I takhle to bude dlouhý seznam - ale snad udělám někomu radost - popřípadě se někdo rozhodne výstavu navštívit.
Pořadí jsem zvolila podle směru prohlídky. Snažila jsem se vyfotit popisky, ale u některých se mně to - jako obvykle - nepodařilo. Záhada přetrvává.
Opět možná zklamu ty, kteří by čekali nějaké mé hodnocení. Nemohu to dělat, nejsem v tomto směru vzdělaná, mohu jenom říkat, co se mně líbí víc, co méně, co vůbec.......
Ještě něco - prostory v téhle galerii se mně moc líbí, byla jsem tam podruhé a cítila jsem se tam moc příjemně.

Velmi obdivuji Jaroslava Rónu - o tom už jsem psala, když jsem navštívila jeho výstavu v Praze. Jeho obrazy mě doslova vtahují do sebe a působí na mě tak silně, že se mám někdy až závrať. Jen těžko se od nich odvracím.

Moc se mně líbí obrazy Vladimíra Kokolii. Obdivuji je už hodně dlouho. Je to zvláštní, jsou přece tak rozdílné od obrazů J. Róny, přesto jsem jimi vždycky stejně uchvácená.

Vůbec nemohu říct, že by mě některý malíř na této výstavě nějak nezaujal. Někoho jsem neznala vůbec, někoho málo. Jsem moc ráda, že jsem všechny mohla blíže poznat.

Obzvláště jsem ráda, že jsem poznala Petra Veselého, jeho obrazy mě strašně moc zaujaly, připadaly mně úžasné. Jak provedením, tak hloubkou obsahu.

Výstavu určitě všem vřele doporučuji, moc se mně líbila, byl to pro mě krásný zážitek.

Bohužel, nezvládnu sem vložit fotky z celé výstavy najednou, snad se mně podaří vložit sem
i druhou polovinu ještě než odjedu do Liberce.


Jiří Kovanda
Bez názvu, 1985, kombinovaná technika/karton


Veletržní palác a další

8. listopadu 2010 v 23:25 | hanci |  Umění
V poslední době se mně vůbec na nic nedostává času.

Dvacátého října jsem byla na přednášce v Praze ,
která se konala v showroomu VBO Praga - Viabizzuno . Jednalo se o přiblížení výsledků workshopu ve Vodňanech odborné veřejnosti. Bylo to úžasné, sešli jsme se tam opět všichni, přednáška byla zajímavá a nálada výborná. Moje obavy, že už se možná vytratila ta zvláštní, naprosto specifická atmosféra z Vodňan a že si vzájemně budeme vzdálení, byla lichá. Studenti mě přivítali tak přátelsky, že jsem opět byla hodně dojatá.........