Prosinec 2010

Maruška

30. prosince 2010 v 17:59 | hanci |  Jak jde život
Byla za mnou moje vnučka Maruška. Je naprosto úžasná - jak jinak........


PF 2011

25. prosince 2010 v 13:43 | hanci |  Jak jde život

Roman Trabura v Galerii Dolmen

7. prosince 2010 v 23:43 | hanci |  Umění
V pátek 26/11 jsem byla na výstavě malíře Romana Trabury.

Tohoto malíře jsem také neznala, setkala jsem se s ním při předcházející návštěvě v úterý, kdy připravoval obrazy na čtvrteční vernisáž. Moc jsem chtěla na vernisáž jít, ale kvůli borelioze mně bylo tak špatně, že jsem nemohla. Výstavu jsem navštívila cestou z nemocnice v pátek v poledne.

Nejdřív jsem se docela obávala, že budu po výstavě v depresi, protože jsem zahlédla kousek nějakého obrazu, který na mě působil hrozně pesimisticky. Ale jak jsem postupovala prostorem, musela jsem se u některých obrazů smát. U některých mně tedy skutečně přecházel mráz po zádech. Ale zjistila jsem, že pro mě je to malíř, který svými obrazy hodně vypovídá, člověk v nich může doslova číst. Nejsou to samoúčelně naskládané barvy, ani to není prvoplánové šokování diváka, jak jsem to docela často už mohla zažít na různých výstavách. Nutí k zamyšlení......... Jsem moc ráda, že jsem měla možnost tuto výstavu vidět a doporučuji ji ke shlédnutí.

Vznik vesmíru, 2010


Jan Spěváček v Galerii 21. století

5. prosince 2010 v 19:34 | hanci |  Umění
Dovoluji si vložit pozvánku na následující výstavu:
Zveme Vás a Vaše přátele na vernisáž výstavy

Jan Spěváček / ZAPLAVENO
2.12. - 4.1. 2011

vernisáž 6.12. po 18 hodině
uvede Mgr. Kateřina Tučková

Galerie 21. století
Dukelských hrdinů 407/ 26
170 00 Praha 7.

Nová galerie se nachází naproti Veletržnímu paláci

www.galerie21stoleti.cz

Radan Wagner v galerii Dolmen

5. prosince 2010 v 18:59 | hanci |  Umění
V úterý 23/11 jsem navštívila moji oblíbenou galerii Dolmen. Vůbec jsem netušila, který malíř tam vystavuje, nestihla jsem si nic najít na internetu. Měla jsem obrovské štěstí, protože právě v ten den končila výstava malíře Radana Wagnera . Neznala jsem ho - jsem tedy moc ráda, že jsem se mohla s jeho tvorbou seznámit. A navíc jsem měla to štěstí, že do galerie právě přišel osobně.
Mám tedy podepsaný katalog i knížku rozhovorů "Neočekávané náhody", které vedl s 30 malíři.

Prolínání, 2004

Liberec

3. prosince 2010 v 18:02 | hanci |  Jak jde život
Tak jsem s velkým zpožděním opět na blogu, byla jsem "na cestách" 14 dnů. (Přijela jsem v pondělí 29/11 večer, ale nebyla jsem schopná dřív upravit fotky a napsat článek - borelioza mě trápí čím dál víc, bolesti kloubů, hodně se zhoršilo dušení a injekce už přestávají proti bolesti účinkovat.....)
Mám spoustu zážitků - naštěstí jsou jeden krásnější než druhý - pokusím se alespoň o něčem napsat.

16. října jsem odjela do Prahy, kde jsem měla domluvené dvě konzultace s lékaři. Odtud jsem 19. jela autobusem do Liberce na setkání se studenty, se kterými jsem strávila nádherných 14 dnů ve Vodňanech.
Na autobusovém nádraží mě vyzvedl Jindra - mimochodem - na to, že se učí v autoškole teprve 14 dnů, jezdí výborně. Než se mě ujal Jiří, stačila jsem vyfotit pár záběrů z náměstí Liberce - neumím ale fotit potmě, tak to podle toho vypadá.