Dolmen II: J.Nesnídalová, M. Javůrek

26. března 2011 v 20:28 | hanci |  Umění

Část druhá
(I tady se moc omlouvám za špatné fotky - za odraz světel ze zářivek. Snažila jsem se.)

JITKA NESNÍDALOVÁ

Telátka 2010, 100x75, autorský rámTate red 2, 2011

Kladno - schodiště, 2008

Kladno-Poldi, 2009

Kladno - šamotové skladiště

Vzpomínky, 2010

Trafo, 2011

Výčapy a bratranci, 2010

Kohoutek, 2010, 100x130, autorský rám

Dětství, 2010, 100x130, autorskýk rám

Polibek, 2010, 100x130, autorský rám


MIROSLAV JAVŮREK

Leather face 2 - Baroque guerillas

Leather face 2 - Baroque guerillas

Prague ratter

Bacchanalie

Raum 1 - bunker

Raum 2 - bunkr

Celek

Tag 2

***********************************************************************************************************************

Moc mě mrzí, že jsem vložila fotky z výstavy až dnes, ale bylo mně tak moc nedobře, že jsem to nezvládla udělat dřív. Snad někoho potěším i takhle.
Návštěvu přednášky ve VŠUP i téhle výstavy v Praze jsem spojila s návštěvou lékaře, jinak bych se do Prahy ani nedostala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Václav Václav | 27. března 2011 v 9:05 | Reagovat

za fotky se neomlouvej to hlavní je ,že jsou tu. Už mi scházelo zajímavé psaní a fotky z výstav,které mi donutí se zvednout a občas na nějakou zajít.Přeji dostatek sluníčka k nabrání sil ...

2 Mirek Javůrek Mirek Javůrek | Web | 30. května 2011 v 11:43 | Reagovat

Moc pěkný fotky Leatherface , barokní gerila a Prague ratter i Bacchanálii ..díky  :-)

3 hanci hanci | Web | 30. května 2011 v 18:49 | Reagovat

[2]: Pane Javůrku, moc Vám děkuji - mám vždycky hrozný strach, že mně někdo - nejspíš některý autor - vynadá, že jsem zkazila svými fotkami celkový dojem z obrazů. Fotografuji teprve cca 2 roky, vůbec focení nerozumím, že mám někdy slušné fotky, za to může dobrý foťák a snad moje velká snaha - vyfotit každý obraz tak, abych si ho pak doma v klidu mohla prohlížet, kdykoliv chci. Připadá mně, že obrazy malované olejem vůbec nejde dobře vyfotit, obzvláště tak obrovské, jako byla většina těch Vašich. Obdivuji Vaši techniku, nápady...... díky za tu výstavu.

4 Mirek Javůrek Mirek Javůrek | 31. května 2011 v 11:09 | Reagovat

Tak to máte pravdu , mám s olejem a focením obrovský problém . Hlavně Bacchanálie s Tizianem v pozadí kde je vlastně citace z jeho Unosu Ariadny byl pro mě uplný foto očistec . Sem vlastně rád , že se to objevuje na různých blogách , dokonce sem své obrazy zahledl i na emo tenns blogách -tam už je to trochu ostřejší , nějak se s obrazy identifikují a to mi začíná vadit , protože moje témata a obrazy nevycházejí z nějakého nihilistického prostředí , ale z klasické tradice závěsné malby, kterou jen sestavuji do současných realii a cituji i dagueroskopické prostředí starých fotografii a rekvizit jako v Bacchanáliich , ale normální blog  nevadí ,  aspon se to dostane mezi lidi co nemají možnost výstavu vidět . Pokud vás to zajímá víc , info na www.laubeproject.com . Pěkný den

5 hanci hanci | Web | 4. června 2011 v 17:58 | Reagovat

[4]: Pane Javůrku, Vaše práce jsem si prohlédla hned po Vašem prvním komentáři. Vaše fotografie obrazů jsou moc dobře udělané. Na té výstavě byly hrozně silné odlesky od zářivek. Zkoušela jsem je zhasnout, ale to bylo zase moc tma. Je to problém. Neumím si představit, jak se fotí reprodukce do knih. Ona je taky spousta těch reprodukcí s úplně pozměněnými barvami. Teď už asi tak ne, ale když jsem si kupovala knihy před revolucí, byla to někdy hrůza.
Váš obraz Bacchanalie mně - nevím proč - připomněl i obraz od Delacroix Smrt Sardanapalova (omlouvám se, jestli píšu něco nesprávně). Když jsem byla ještě holka - někdy v základní škole - dostala jsem na vánoce knihu reprodukcí právě Delacroix a jeho Denník. Okamžitě jsem se do něho zamilovala - byl to krásný muž - jednak - a jednak jsem byla unesena jeho obrazy. V těch mých mladých letech mě uchvátila právě ta Smrt Sardanapalova, ale např. i Kůň v bouři atd. Když jsem pak (to mně bylo přes dvacet) uviděla v Národní galerii, kde jsem tehdy byla poprvé, skizu k jeho obrazu Masakr na ostrově Chiu, tak jsem to odstonala. Byl to pro mě šok, představovala jsem si, že on na ten obraz sahal, měl ho v rukou........ No, trochu jsem už z těchto věcí vyrostla, ale i dnes bývám z některých obrazů naprosto vyšinutá, vloni to byl obraz J. Róny Modrá opice. No a Vaše obrazy mě taky totálně dostaly. Ještě si podrobněji prohlédnu Vaše práce, zatím jsem neměla dostatek času.
Srdečně zdravím a přeji hodně úspěchu, ale i osobní spokojenosti, v malování.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama