Borelióza, plicní chlamydie, Helikobakter pylori - zkušenosti

25. března 2011 v 17:26 | hanci |  Jak jde život
Dostala jsem dost velké množství zpráv mailem z blogu, že mám v psaní pokračovat. Nemohu uvěřit, že můj blog čte pořád tolik lidí, když už tam vůbec nic nového nedávám. Musím říct, že mně to dělá radost. Všechny mé čtenáře zdravím a děkuji za jejich zájem.

Nebudu se rozepisovat o důvodech, proč jsem přestala psát, je to složité........
Rozhodla jsem se, že pokud mně to zdraví dovolí, budu občas vkládat něco zajímavého, ale dopředu se omlouvám, že nebudu psát komentáře. Kdo bude chtít, může komentář napsat - a vyjádřit tak svůj názor na autora např. obrazu, knihy nebo článku, které vložím.

Stručně napíši jeden z důvodů, proč jsem přestala psát na blog a odhlásila se z facebooku....
Hlavně to ale píši proto, že mně osobně hodně pomohly zkušenosti lidí postižených stejnými infekcemi. Snad i můj příběh by mohl někomu pomoci.

Borelioza a plicní chlamydie mě doslova srazily na kolena. Kdo trpí těmito infekcemi ví, o čem mluvím. Kdo to nepoznal, nemůže uvěřit, ani si představit, co to obnáší.

Krátkodobá léčba (12 dnů) ATB Azitroxem 1 tabl. denně cca v polovině minulého roku mně pomohla jen na velmi krátkou dobu.
Podruhé jsem dostala Azitrox na 14 dnů. Sama jsem si posháněla větší množství balení (naštěstí dnes jde sehnat skutečně všechno). Po 21 dnech užívání (v lednu t.r. jsem začala) přišla obrovská úleva, vůbec nepamatuji, kdy jsem se tak naposled cítila. Jako kdyby ze mě někdo sejmul nejméně padesátikilové závaží. Ztratila se vyčerpanost, apatie, dušnost, bolesti kloubů a celého těla, přestala jsem se potit, přestalo špatné vidění, silné bolesti hlavy ..............
Bohužel, paní doktorka, která mně dělala jaterní testy, mně řekla, že se radila s dalšími lékaři a jejich rezultát byl ten, že Azitrox nesmím užívat každý den, že ho mohu brát tři dny po jedné tabletě, pak týden pauzu a pak opět tři dny atd. Je to prý silné ATB a mohlo by mně to poškodit játra a nadělat další škody na mém organizmu.
Samozřejmě jsem paní doktorku poslechla, ale jakmile jsem začala v užívání dělat pauzy, postupně mně Azitrox přestal pomáhat, postupně se vrátily všechny předešlé potíže.........
Navíc mně čirou náhodou v lékárně paní magistra řekla, že Azitrox zůstává v těle po užití tří tablet - tedy tří dnů, ještě další tři dny v plné výši, čtvrtý a pátý den rapidně klesá jeho přítomnost v organizmu a šestý den už v těle není nic. Takže když jsem dělala týdenní pauzu bylo to, jako kdybych vždycky léčbu přerušila a začala úplně znova od začátku - čímž bakterie získávají rezistenci a ATB přestane pomáhat. Což u mně přesně takhle proběhlo. Bohužel jsem se tuto skutečnost dověděla příliš pozdě.

Syn mně domluvil schůzku s jedním lékařem, jehož spolužák je primářem na infekčním oddělení jedné fakultní nemocnice a nabídl synovi, že se ho zeptá na možnost mé léčby. Konečně mně pak první lékař řekl na rovinu do očí, že u nás se chronická boreiloza a plicní chlamydie neléčí, většina lékařů zastává názor, že se podají krátkodobě ATB, pokud potíže u pacienta přetrvávají, odešlou se na to které oddělení, kde se odpomáhá od potíží. Podle příběhů velkého množství lidí s tímto onemocněním jsou většinou odesíláni na psychiatrii. Velmi často se totiž v krvi už vůbec nezobrazí přítomnost bakterií, protože tělo už nevytváří protilátky. Také je běžné, že když v krvi nevyjde akutní infekce - IgM, ale vyjde jenom IgG - řeknou lékaři, že je to známka, že organizmus přišel někdy s touto infekci do styku. Podle zahraničních lékařů je to ale známka chronického onemocnění touto infekcí. Lékař by se měl v takovém případě řídit klinickým stavem pacienta...........

Syn se zeptal ještě dalšího lékaře, tentokrát internisty. Ten mu řekl, že kombinace dvou takových infekcí, jako je borelioza a plicní chlamydie, je tak komplikovaná, že není v současné době možnost vyléčení.

Dostala se mně do rukou zpráva německých lékařů - mají jakýsi svaz pro diagnostiku a léčbu boreliozy. Ta zpráva přináší nejnovější poznatky v této problematice - do prvního pololetí minulého roku. Jsou v ní uvedena plná jména a adresy lékařů a klinik, kde působí.
Tam se uvádí, že se chronické stavy léčit dají, ale obnáší to dlouhodobé podávání ATB a dalších léků (cca 2-3 měsíce), vždy podle momentálního stavu pacienta........... Znamená to ohromné vynakládání času a peněz.........
Stejné je to tam i s léčbou plicních chlamydií, ovšem tady se uvádí doba léčení 2-3 roky.

Jedna věc je nepříjemná - i když by se člověk z obou infekcí vyléčil, nestane se imunním a znovu může obě infekce dostat - boreliozu štípnutím klíštěte nebo jakéhokoliv bodavého hmyzu, plicní chlamydie jsou všude ve vzduchu - je to kapénková nákaza. Nedá se vůbec nijak proti ní chránit. Záleží na odolnosti člověka.

Jeden klad mně ovšem borelioza přinesla - Azitrox mně pomohl na zažívání!! Po této zkušenosti jsem využívala klasickou trojkombinaci, která se dává na Helikobakter pylori - Azitrox, Entizol a APO-OME 20. I tyto léky jsem si obstarala sama. Od jejich využívání mám naprostou úlevu od všech zažívacích potíží!! Mohu jíst úplně všechno bez trávicích enzymů!!! Přibrala jsem 15 kg!! Je mně to jedno, užívám si pestrého jídla, je to úžasné.

Doufám, že jsem nedopatřením neuvedla nějakou nepřesnost, vypsala jsem jenom svoji zkušenost. Radím všem, doslova úplně všem, po jakémkoliv štípnutí, pokud se objeví nějaké zvláštní příznaky - např. pocit nachlazení atp. (vůbec se nemusí objevit klasické červené ohraničené místo!!!), nechte si vyšetřit krev na boreliozu. Každopádně se to vyplatí, i kdyby si to každý měl platit sám - údajně test stojí 800,-- Kč. Zanedbané následky - i když z nevědomosti a nezaviněné - jsou nepříjemné, trvalé a úplně převrátí život naruby.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 anina anina | 26. března 2011 v 12:30 | Reagovat

Hančí, přenos myšlenek..vždÿť víš, já sem nakouknu často, ale včera zrovna ne, až jsme si zavolaly, no měla jsem strach. A dozvím se, žes psala na blog včera..
Nevím, co napsat..ale ty asi víš..
Ano, jak se vyskytnou takové, či jiné zdravotní problémy, kdo mezažil, neví..
S těmi tvými to vůbec nechci srovnávat. Jen každé ráno se budím s tím, že snad bude líp, nebo zafunguje jaro..Kdy nebudu protivná už i sama sobě a muset už tu a tan dát najevo, že se cítím nic moc a rozhodně jsem nikdy nebyla hypochondr a vím, že i teď se snažím zlehčovat..
Už se mi ani nechce zjišťovat u doktorů, jen co musím, i když jsou vstřícní..a znovu jim opakovat..bohužel..
Tak se snažím věřit, že se něco ějak zvrátí.
A tobě bych to tolik přála, abys měla tu naději a NĚCO SE KONEČNĚ ZMĚNILO !
Myslím na tebe.

2 anina anina | 26. března 2011 v 13:34 | Reagovat

Ještě bych snad napsala, chtěla napsat tím co tu prochází, nepsala jsem předešlý kom. proto, aby mě někdo litoval, to je na nic. A určitě ani hančí. Spíš, chtěla jsem tenhle její článek podpořit a s ním všechny, kteří se z celkem dobrého zdraví a nálady najednou, či postupně ocitnou zaskočení, protože je něco zaskočí. Je těžké přijmout, že čl.není už TO, CO BYL..A CHTĚL BY. Ale takový je život a vždy nějaká ta naděje, že se to zvrátí je.., nebo jak se říká, zvyknout se dá prý ?? i na šibenici..
Moc bych chtěla poděkovat dvoum Lenkám, co jim to dlužím za nabízenou pomoc..
Jinak prosím..žádné rozebírání, snad držme hančí palce, držme si je všichni..

3 Naďa Naďa | Web | 26. března 2011 v 16:11 | Reagovat

Nejsem lékař, ale žiji s dlouhodobě těžce nemocným manželem a názvy léků, které uvádíte mi nejsou neznámé. Nechápu proč vám nepředepsali APO-OME, Entizol, to se polyká dlouhodobě bez nějakých problémů, proč jste si to musela shánět sama. Jinak, boreliózu měl můj muž také a dost ošklivý průběh. Tehdy mu dlouhodobě naordinovali antibiotika (už si nepamatuji jaká, ani to, zda mu je měnili) a dostal se z toho.
Já nevím, nepomohlo by vám být dlouhodobě u moře (ovšem ne na plném slunci)?

4 zarox zarox | E-mail | Web | 30. března 2011 v 15:04 | Reagovat

Milá Hančí, jsem hrozně ráda, že jsi se vrátila k psaní, byla jsem dost nervózní, co je s tebou. S plicní chlamydií mám osobní zkušenost 10 let starou. Všechnu tu dušnost a únavu moc dobře znám. Má obvodní lékařka byla tehdy nemocná a ta zaskakující mě  nechala zrentgenovat a řekla, že mi nic není. Dostala jsem se přes několik známých na Homolku a tam mě lékařka poslala na odběry a diagnózu měla na druhý den. Tehdy nasadila antibiotika (bohužel už nevím jaká) a do měsíce jsem měla po problémech, ale jednu dobu jsem si myslela, že to je můj konec. Hodně zdraví, moc na tebe myslím (i když jsme se nidkdy nepotkaly).

5 korbelová korbelová | E-mail | 15. dubna 2011 v 11:19 | Reagovat

to co tu čtu je asi dost smutné,ale snad Vás trošičku potěším moje sestra měla podobné problémy,ale pojala to jako pravá bába kořenářka a již rok naplno funguje,chodí do práce a pokud se sní bavím tak nemá žádné příznaky

6 Ondrej Ondrej | E-mail | 4. dubna 2015 v 17:15 | Reagovat

Dobry den, bylo by mozne ziskat tu zpravu z Nemecka k nahlednuti? Bohuzel v CR se clovek pomoci nedocka, rad bych vyzkousel okolni staty. Dekuji.

7 hanci hanci | Web | 4. dubna 2015 v 17:38 | Reagovat

[6]: Dobrý den, prosím, přečtěte si tento můj článek na blogu, ATB zničí člověka celého při dlouhém užívání, metoda dr. Jonáše je nejlepší - neškodí a NAPROSTO ÚPLNĚ vyčistí tělo od bakterií, virů, plísní atd. Je to moje zkušenost, i mnoha dalších lidí:
http://hanci.blog.cz/1409/metoda-dr-jonase

Popřípadě ještě můžete navštívit tohoto lékaře:
MUDr. Bohumil Ždichynec  CSc, Ambulantní diagnostické pracoviště,
LEGEROVA 56, 120 00, PRAHA 2

Recepce: Telefon: 222 511 178, 222 517 772
Mobil: 739 008 831
Kancelář: Telefon: 222 519 175

02/12/2011 – 10:00 hod.
Zabývá se léčbou chlamydií.

Já jsem už vše o klasické léčbě boreliózy smazala, jestli se mně něco podaří najít, vložím sem odkaz, ale moc naděje nedávám. Metoda dr. Jonáše je absolutně nejlepší.
Držím palce a srdečně zdravím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama