Lymeská borelióza + dodatek 16/09/2011

29. června 2011 v 23:34 | hanci |  Jak jde život
Po článku o plicních chlamydiích ještě chci vložit článek o lymeské borelióze. Naprosto mě stále znovu a znovu šokuje, jak u obou těchto zrádných a krutých onemocnění je absolutní nedostatek podávání základních informací, hlavně o prevenci, jak zavčas rozpoznat správnou diagnózu a o léčbě (dostatečné) ještě v akutním stádiu. Sama jsem doplatila na nevědomost v tomto směru, proto bych chtěla druhým alespoň v malé míře pomoci.

Udělám z článku jen výpis, snad se mně podaří zachytit to nejdůležitější.

Článek vyšel v Respektu č. 25

Nebezpečná sezona začíná

Ondřej Nezbeda


Nejdříve popíši v článku uvedené příběhy dvou lidí, které jsou podle mě naprosto charakteristické.

První je příběh mladého muže, kterému se po štípnutí klíštětem sice udělal červený flek, ale ne na místě štípnutí. Nedal si to tedy do souvislosti a nezmínil se o klíštěti ani lékaři. Flek byl vyhodnocený jako vyrážka nebo ekzém. Po nějaké době se flek ztratil a vše vypadalo v pořádku. Ale po nějaké době mu začal bolet ukazováček, takže nemohl ani psát na počítači. Pak bolest přestala, ale přestěhovala se mezi lopatky, později do lokte, pak do kolena. Začala se stěhovat po celém těle. Ortopéd začal léčit klouby na zánět. To nepomohlo, naopak - přidalo se hučení v uších. Dostavila se smrtelná únava, po spánku se budil unavenější, než když šel spát......... ujít nedokázal víc než 2 km. Postupně se stal chodící mrtvolou. Šek k psychologovi. Dostal prášky na spaní. Konečně se na radu známého dostal na infekční kliniku, kde mu vyšly pozitivní testy na boreliózu. Absolvoval dvě antibiotické kúry. Problémy vůbec neustoupily. Má je dosud. Autor článku ho popisuje jako člověka s vyčerpaným výrazem tváře, s kruhy pod očima a po hodině rozhovoru už měl potíže udržet pozornost. Nedávno měl mentální výpadek, když měl obchodní jednání. Najednou se mu začala motat hlava, mluvil nesrozumitelně, nemohl si vzpomenout na slova, připadalo mu, že se mu "zamlžil mozek". Je přesvědčený, že nebyl přeléčený dostatečně. Lékaři ho ale odmítají dále léčit, tvrdí, že po využívání antibiotik je vyléčený. Začal se tedy léčit sám, podle vypracovaných "protokolů" ze zahraničí. Antibiotika si kupuje v zahraničí. Pokládá to za poslední možnost, jak získat zpátky svůj bývalý aktivní život.........
***********
Druhý příběh - mladá žena. Lékař sice poznal včas, že je nakažená borelií, ale i po první léčbě se objevily problémy. Lékař nasadil slabou dávku antibiotik, která se ordinuje jen v první akutní fázi. A ani v té nemusí být postačující. Bolesti se jí zhoršovaly hlavně v noci. Nemohla najít polohu bez bolesti. Měla deprese, trpěla zvláštní zmateností, kdy najednou nepoznávala své okolí, nevěděla, kde je a proč se tam ocitla. Půl roku nebyla schopná žádné činnosti, přišla o zaměstnání, o děti a chod rodiny se staral manžel.
V této době konečně po několikaměsíčním hledání našla správného lékaře - specialistu, který jí nasadil mnohem silnější antibiotika přímo do krve, na dobu pět týdnů. Cítí se mnohem lépe.
***********
Podobně trpí asi čtvrtina lidí napadených boreliózou. V chronickém stavu zůstanou asi 3 % z nich.

Každý rok se u nás nakazí boreliózou průměrně 4 tisíce lidí - tedy těch nahlášených. Ve skutečnosti se jejich počet odhaduje o řád vyšší. Červená skvrna, o které hovoří všechny dostupné brožury o prevenci, se objevuje jen ve 40 % případů a po pár týdnech mizí. Příznaky infekce pak přicházejí až za dva nebo tři měsíce od kousnutí a jsou tak rozmanitá, že je často lékař nepozná, obzvláště specialista je posuzuje jen z hlediska svého oboru a může se mýlit. Ani laboratorní testy nemusejí přinést jednoznačné výsledky.

Neurolog Martin Bojar se zabývá léčbou boreliózy už 30 let. Říká, že v počátečním stádiu se dá dobře vyléčit. Komplikované je to s léčbou chronického stádia. Hlavní problém spočívá v tom, že dokáže napodobovat příznaky jiných nemocí, např.: deprese, únava, bolesti hlavy nebo svalů......... proto lékaři velmi často léčí tyto příznaky, ale ne pravou příčinu.

Toto onemocnění je známé teprve od r. 1982 - samozřejmě lidé jí trpěli odedávna. Byla zaměňovaná s nemocemi, jako je srdeční arytmie, záněty mozkových blan, roztroušená skleróza, Parkinsonova nebo Alzheimerova choroba, revmatické záněty kloubů........ výčet by nebral konce. Mnoho pacientů skončilo na psychiatrických klinikách. S boreliózou jich bylo až 36 %. Těm by spíš pomohla antibiotika než psychofarmaka (říká psychiatr Tomáš Hájek).

Souboj medicíny s bakteriemi připomíná boj proti počítačových virům - jakmile se najde obrana, už hacker útočí z jiné strany a prolamuje její val.

Jsou lidé, kteří se ze zoufalství léčí sami, podle už výše zmíněných protokolů - nazývají se podle svých sestavitelů - Sieversův, Marshallův, Wheldonův. Všechny spočívají v dlouhodobém užívání antibiotik. V této léčbě je obrovské riziko zničení jater, popř. získání rezistence.

V USA jsou v současné době dva proti sobě stojící tábory - nezisková Mezinárodní organizace pro lymeskou boreliózu a přidružené choroby - ILADS. Podporuje délku antibiotické léčby stanovenou individuálně pro každého pacienta na základě jeho klinických příznaků. Podle této organizace by se měla lymeská borelióza léčit už v akutní fázi vyšší dávkou antibiotik, a to po tři až čtyři týdny, jak to uvádí v doporučení k léčbě německá Společnost pro Boreliózu.

Petr Dymáček, místopředseda sdružení Borelioza CZ říká, že by pak nedocházelo k chybám jako u nás, kde se doporučuje deset až čtrnáct dní, což v některých případech může člověku zničit život. Požaduje také experimentální dlouhodobou léčbu u chronických pacientů, kteří už stejně "trpí tak, že nemají co ztratit". Lékaři u nás však požadavky sdružení pacientů odmítají.

Druhý přístup k léčbě v USA zastávají lékaři, kteří hájí dostatečnost kratší léčby, neberou v úvahu stížnosti pacientů na symptomy přetrvávající po léčbě a zpochybňují prospěšnost dlouhodobé léčby antibiotiky.
****************************************
Dodatečně sem vkládám tip na lék, který by snad měl ty protivné infekce vyléčit i bez ATB.
Nevím, jestli to bude k přečtení, jinak jsem to neuměla, omlouvám se.Důležité je to dávkování při akutním stavu, při chronickém, při chřipce...........
Je to doporučeno a testováno lékařem, který se plicními chlamydiemi zabývá už řadu let. - Jsem k němo objednaná, bohužel až na začátek prosince.
Snad bych tímto tipem mohla někomu pomoci.

*************************************************************************************************************
Dodatek 16/09/2011:

Jsem ráda, že mohu přidat optimistický dodatek ohledně léčby plicních chlamyií a boreliozy.

Od 17/06/2011 užívám lék Chlamydil extra a posledních 10 - možná i více dnů už cítím obrovskou úlevu. Jednak mám cca o 70-80 % menší bolesti, ale také se podstatně zmenšila únava. Není to sice ještě úplně normální stav, ale i kdyby to mělo nadále zůstat takovéto, byla bych spokojená. Budu ho ale užívat celkem 9-10 měsíců, tak věřím, že na konci léčby budu úplně zdravá.

Mám novou chuť do života, úplně se vytratila apatie, způsobovaná těmi infekcemi, mám plno nových plánů a cítím se opět šťastná.

Vřele tento lék doporučuji všem, kdo trpí infekcí boreliozy, chlamydií- plicních i jakýchkoliv jiných, helikobakterem pylori, různými bakteriemi a viry, také plísněmi.

Všem držím palce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Liška Liška | E-mail | Web | 4. července 2011 v 13:45 | Reagovat

Díky, Hančí. Důležité informace.

A pár dní po přečtení vyšlo tohle:

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/237707-nemocni-po-kousnuti-klistetem-nesmyslne-plni-psychiatricke-lecebny.html

2 hanci hanci | Web | 6. července 2011 v 21:15 | Reagovat

[1]: Díky za adresu. Ten text německých lékařů už mám dávno, ale nic nenadělám, protože u nás se razí krátkodobá léčba - tu jsem prodělala i já - ale ta má za následek, že člověk získá rezistenci a pak už nepomůže nic. Nejnepříjemnější je to, že mám obě ty infekce, takže se čím dál víc dusím (to je tedy fakt opravdu hodně nepříjemné), navíc i stále hůř vidím a slyším, únava a bolesti celého těla......... A je pravda to, co se píše na adrese, kterou jsi vložila - většina lidí tvrdí nemocným, že jejich potíže jsou psychického původu!!!!! bohužel to tvrdí právě i někteří lékaři. Připravují tak nakaženým opravdu hořký konec. Ten, kdo trpí těmito infekcemi úplně chápe, proč je tolik sebevražd mezi nemocnými. Je to naprostá beznaděj. Taky jsem se rozhodla, že tady nebudu v žádném případě jako dement nebo jinak postižená, protože není naděje na vyléčení. Takže jen doufám, že včas poznám, až přijde ta pravá chvíle. Zatím se snažím co nejméně myslet, v TV sleduji nemožné pitomosti, protože cokoliv hlubšího, řešícího nějaké problémy, mě moc rozrušuje a je to pak ještě horší. Naštěstí mám pár přátel, kteří mně pomáhají - tedy psychicky, protože jinak to nejde. Mám před sebou pár akcí, na které se hrozně moc těším a snažím se myslet jen velmi krátce dopředu a užívat si skutečně hlavně přítomnosti. Přeji ti hezké dny.

3 Saul Saul | 7. července 2011 v 11:30 | Reagovat

jen bych opravil tohle info:
" Příznaky infekce pak přicházejí až za dva nebo tři měsíce od kousnutí "

u mne se dostavili tak za dva tři týdny,už si přesně nevzpomínám,ale díkybohu za tu krátkou dobu,protože jsem si to dal do souvislosti s tím klíštětem,na netu si našel příznaky,které mi seděly jak hrnec na prdel,takže jsem k doktorce jen přišel vyřknout jasnou diagnózu.
Testy to potvrdily,nafasoval jsem antibiotika a do dvou týdnů byl zase zdráv.
Kdybych tam tenkrát přišel s něčím tak nejasným,jako že mám bolesti v šíji a zvýšenou teplotu,tak jsem dnes možná na vozíku.

4 Saul Saul | 7. července 2011 v 11:34 | Reagovat

jedním z hrozivých symptomů boreliozy je nechuť k alkoholu.
Vždycky když mám pocit,že mi nedělá problém odříci si nějaký to pivo,tak mne přepadne hrůza,že přece jen nejsem vyléčený a radši si ho na uklidnění dám:-)

5 hanci hanci | Web | 7. července 2011 v 18:23 | Reagovat

[3]: Díky Saule za humor!!! - No, nejhorší je, že se příznaky neobjeví vůbec - což se stalo  mně a stává se to u zhruba poloviny lidí. Až pak, i po mnoha letech, začnou ty šílené bolesti a různé zdravotní potíže.
Vidíš - mám skoro všechny ty blbé příznaky, co se všude uvádějí, ale chuť na gin s tonikem mám pořád!!!!! Aspoň něco, říkám si. Taky pořád jím, užívám si jídla, které jsem díky zabejčenosti doktorů 27 let nemohla jíst. Po týdnu správné léčby (léky jsem si sehnala sama a taky bez dozoru lékařů využívala) jsem naprosto zdravá, co se zažívání týče. Aspoň ten hnusný helikobakter je zničený. Neustále pomalu přibírám!! už vážím 71-72 kg. elektronická váha, kterou jsem si koupila, je tak přesná, že vážím jinak ráno a jinak večer. Nejrači se vážím ráno - to mám nejméně - někdy dokonce jen 70 kg :o))))))). Ale jídlo je taková nádhera, že bych žádnou dietu na hubnutí neužívala, ani náhodou.Srdečně zdravím.

6 P. P. | E-mail | 27. července 2011 v 16:19 | Reagovat

Nevím, jestli to bude k přečtení, jinak jsem to neuměla....

Link na lék
http://www.purusmeda.cz/inshop/protivirove-pripravky/pm-chlamydil-extra-60tbl.html

7 hanci hanci | Web | 27. července 2011 v 20:08 | Reagovat

[6]: Díky za všechny , kteří se sem podívají.

8 Makynaa Makynaa | E-mail | 13. července 2013 v 21:00 | Reagovat

Dobrý den,
prosím poraďte mi, bojuji s boreliozou řadu let, moje neuroložka je k ničemu, prý mi nefunguje 8 let po zaléčení ruka a noha jen kvůli počasí... Hledám tudíž lékaře specializujícího se na léčbu boreliozy, prý jsou i centra ale nedokážu je na internetu najít.

9 Petra Petra | 24. února 2014 v 12:41 | Reagovat

[8]: Pro Makynaa: taky se roky trapim a hledam. Zkuste se podivat na www.borelioza.cz. V Praze, dr. Nouza, Dr. Klubal, na Slovensku Dr. Durovska.

10 makynaa makynaa | E-mail | 25. února 2014 v 16:35 | Reagovat

Petro děkuji, tam já chodim na www.borelioza.cz, našla jsem tam specialistu na bulovce, půl roku jsem čekala než mě vzali, pak mi vzali krev, řekli že borelii našli ale ne aktivní. Prý co tam teda po nich chci chci když jsem po neuroborelii zaléčená. Prý je vše psychické a poslali mě k psychologovi. Takže sklamání :( Nyní chodím k dr Cajthamlové z televize a zkouším zdravou stravu, prý by mi to taky mohlo pomoci...

11 hanci hanci | Web | 20. července 2014 v 17:51 | Reagovat

Nevím jak je to možné, ale vůbec nevím o těchto komentářích - omlouvám se proto, že jsem neodpověděla.
Po létech hledání jsem zjistila, že vůbec nejlepší metoda na vyléčení boreliózy je metoda dr. Jonáše. Ovšem, rovněž jsem zjistila, že tak jak u alopatických lékařů, i zde musí mít člověk štěstí na správného terapeuta. - Já už mám boreliózu úplně vyléčenou - touto metodou.
na této adrese si najděte pecializované pracoviště dr. Jonáše nejblíže Vašemu bydlišti: http://www.joalis.cz/cs-CZ/metoda-cic/osvedcena-centra.html
Držím všem palce.

12 April April | E-mail | 11. června 2016 v 20:54 | Reagovat

Jak jsem dostal CURED ALS CHOROBY

Jmenuji se dubna Paula z Velké Británie, jsem byl diagnostikován z ALS onemocnění (Lou Gehrigova choroba) v roce 2012 a snažil jsem se vše mohu se zavadnout, ale všechno marně, můj život se postupně blíží ke konci, dokud jsem viděl příspěvek ve zdravotnickém fóru o bylinný lékaře z Afriky nazýváme DR IJEBUAYO který připravuje bylinný lék k léčení ALS / a všechny druhy nemocí, včetně HIV, MND, epilepsie, leukémie, astma, rakovina, kapavka atd, zprvu jsem pochyboval, jestli to bylo real ale rozhodl se to zkusit, když jsem kontaktovat tohoto bylinný lékaře prostřednictvím svého e-mailu, on připravil ALS bylinné část a poslal mi ho kurýrní službou, když jsem dostal tuto bylinnou část, dal mi krok za krokem instrukce o tom, jak to platí, když jsem ji aplikovat jako pokyn, jsem byl vyléčen z této smrtící nemoci do 7 dnů, nemohl jsem chodit ani mluvit pochopitelně dříve, ale poté, co jsem vzal bylinný lék jak přikázal jsem získal sílu v kostech a já mohl mluvit správně na rozdíl od dříve, nyní jsem prosté smrtelné nemoci, to vše díky Dr.IJEBUAYO Kontakt tento velký bylinný lékaře prostřednictvím svého e-mailu ijebuayo@gmail.com~~HEAD=pobj
Google Translate

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama