Září 2011

Galerie Dolmen: Svatopluk Klimeš-II

30. září 2011 v 23:24 | hanci |  Umění
Vkládám druhou část fotografií obrazů Svatopluka Klimeše.

Kočkopes, 2011

Galerie Dolmen: Svatopluk Klimeš

29. září 2011 v 23:01 | hanci |  Umění
Moc příjemný zážitek jsem měla v Galerii Dolmen - jak také jinak, tam jsem se ještě nikdy nezklamala.

Obrazy Svatopluka Klimeše byly vtipné, drtivá většina se mně moc líbila. Vůbec jsem u některých nepřišla na to, jak jsou udělány. Takovéhle výstavy mám moc ráda, dávají zapomenout na neutěšenou současnost , ba naopak, dodávají naději na něco lepšího příštího.

Tento obraz patří k těm, které se mně nejvíc líbily.

Sob samotář, 2008

Galerie D&V ART - Jan a Eva Spěváčkovi

25. září 2011 v 0:01 | hanci |  Umění
V úterý odpoledne jsem navštívila nově otevřenou galerii - D&V ART. Vystavují tam Jan a Eva Spěváčkovi, které už znám delší dobu - tedy jejich tvorbu. Už jednou jsem dávala fotografie obrazů pana Spěváčka i paní Spěváčkové na blog, ale byly to oddělené výstavy, jedna v Praze, druhá v Jihlavě.

Pan Spěváček má rád vodu - setkali jsme se jednou krátce právě v Galerii Dolmen. Říkal, že měl blízko domova rybník, od dětství byl tedy "vodou poznamenaný".
Já jsem se narodila ve mlýně - takže jsem odmalička měla vodu neustále kolem sebe, velmi bezy jsem se naučila plavat, od dětství jsem jezdila na lodičce - maňáskovi........ Kamkoliv jsem přišla, nejdřív jsem se ohlížela po nějaké vodě.
Takže jeho obrazy jsou mně velmi blízké, hlavně mě upomínají na dětství........

Paní Spěváčková ve svých obrazech kritizuje současnou konzumní společnost, povrchnost....... Není potřeba o obrazech příliš mluvit, lepší je se nad nimi zamyslet.........

Jan Spěváček

Bez názvu

Galerie kritiků, Palác Adria - Antitéze malby

24. září 2011 v 21:40 | hanci |  Umění
Vašek mě přemluvil, abych se s ním šla podívat na vernisáž výstavy mladých umělců s názvem "Antitéze malby". Výstava je v Galerii kritiků, Palác Adria, Jungmannova 31/36 a potrvá do 16/10/2011.
Ten den jsem už absolvovala dvě výstavy, takže jsem byla docela unavená a "udojmovaná", ale jsem moc ráda, že jsem nakonec šla, i když jsme nezůstali na zahájení. Mohla jsem si vše v klidu vyfotit a některé obrazy se mně hodně líbily. Snad mně někdy vyjde i účast na nějaké zajímavé vernisáži.

Evžen Šimera, Zlatá linie na zelené, akryl na plátně, 140x180 cm, 2010
Tento obraz je jeden ze tří, které se mně nejvíc líbily.

Josef Mladějovský, Monoskop II (Co je pravda?), akryl na plátně, 150x150 cm, 2011
Toto je druhý, který se mně moc líbil

Opět v Praze

22. září 2011 v 22:00 | hanci |  Jak jde život
Byla jsem opět tři dny v Praze. Musím říct, že to byly jedny z mých nejhezčích dnů v Praze. Jistě na to mělo hodně vliv to, že po užívání cca dva a půl měsíce nového léku na boreliozu se cítím už úplně zdravá. Nemám bolesti, nejsem unavená - tedy - jsem unavená, ale úplně normálně, není to ta smrtelná vyčerpanost. Je to únava, ze které si člověk odpočine. Nemohu říct, jak moc si ji užívám!! Nejsem zvyklá na takové množství lidí, i to člověka unavuje, cestování metrem, tramvají, strašně moc vjemů a dojmů z výstav a setkání s lidmi, které mám ráda ....... Ale to vše je nádherné, je to normální a jsem šťastná, že jsem to uzdravení mohla zažít. A navíc - mohu jíst na co mám chuť!!!
*****
V pondělí večer jsem se setkala v restauraci Podloubí s Idou, Michalem, Ondřejem, Jindřichem a Michalovým kamarádem - na jeho jméno si momentálně nemohu vzpomenout. Ale byl velmi sympatický.

Byl to báječný večer, už dlouho jsem se tak nenasmála. Na oslavu jsem si dala gin s tonikem - úžasná věc.

Michal je neustále v pohybu, takže se dá jen obtížně fotografovat.

Citonice - opět po dlouhé době

12. září 2011 v 20:12 | hanci |  Jak jde život
Po velmi dlouhé době jsme v srpnu opět navštívili moje oblíbené Citonice. Už rok nemáme auto a i poslední roky, co jsme je měli, jsme už téměř nikam nejezdili. Takže se mně hodně stýskalo a byla jsem moc ráda, že nás mladší vnuk Marek zavezl. Dva dny jsme tam spali, v tom velkém vedru, které v ty dny ještě panovalo, to tam bylo velice příjemné.

Vložím pár fotek - hlavně domácích mazlíčků a části naší rodiny a přátel.


Tady je Denny ještě v dubnu t.r., ale už hodně špatně slyšel a byl slepý.

Také v dubnu t.r.