Galerie D&V ART - Jan a Eva Spěváčkovi

25. září 2011 v 0:01 | hanci |  Umění
V úterý odpoledne jsem navštívila nově otevřenou galerii - D&V ART. Vystavují tam Jan a Eva Spěváčkovi, které už znám delší dobu - tedy jejich tvorbu. Už jednou jsem dávala fotografie obrazů pana Spěváčka i paní Spěváčkové na blog, ale byly to oddělené výstavy, jedna v Praze, druhá v Jihlavě.

Pan Spěváček má rád vodu - setkali jsme se jednou krátce právě v Galerii Dolmen. Říkal, že měl blízko domova rybník, od dětství byl tedy "vodou poznamenaný".
Já jsem se narodila ve mlýně - takže jsem odmalička měla vodu neustále kolem sebe, velmi bezy jsem se naučila plavat, od dětství jsem jezdila na lodičce - maňáskovi........ Kamkoliv jsem přišla, nejdřív jsem se ohlížela po nějaké vodě.
Takže jeho obrazy jsou mně velmi blízké, hlavně mě upomínají na dětství........

Paní Spěváčková ve svých obrazech kritizuje současnou konzumní společnost, povrchnost....... Není potřeba o obrazech příliš mluvit, lepší je se nad nimi zamyslet.........

Jan Spěváček

Bez názvu


Bez názvu

Bez názvu

Neklidná noc, olej, plátno, 65x80 cm, 2011

Temné rejdy, akryl, olej, email, plátno, 65x55 cm, 2011

Dva kruhy, olej, akryl, pláotno, 70x100 cm, 2011

Bez názvu

Větrný podvečer, olej, pláotno, 110x90 cm, 2011

Brčálník rákosolezý II, olej, plátno, 60x75 cm, 2010

Eva Spěváčková

Venuše Dokoupilová, akryl, olej, plátno, 100x100 cm, 2011

Zrození Venuše, akryl, olej, plátno, 75x100 cm, 2010

Baby pěna, akryl, olej, plátno, 130x130 cm, 2011

Vesmírné komůrky, akryl, olej, plátno, 65x65 cm, 2011

Malé Měděnky, akryl, olej, plátno, 65x65 cm, 2011

Sladká koupel, akryl, olej, plátno, 65x85 cm2011

***********

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 evas. evas. | Web | 25. září 2011 v 15:23 | Reagovat

Dobrý den!!! K Vašemu komentáři... Nemůžu říct, že bych kritizovala konzumní společnost, spíš o současnoti vypovídám a dotýkám se při tom "citlivých" témat. V tomto případě jsem se věnovala tématu "Zrození" a "Venuše" a reagovala na tradiční téma svou reflexí. Už žádné další dokonalé a vyspělé, uhlazené Venuše, ale tentokrát Venuše skoro bezpohlavní,vyjevená, miminkovská. Něco sotva zrozeného či ještě nenarozeného (viz. název Vesmírné komůrky) A protože s tématem Venuše souvisí bezprostředně otázka krásy, dovolila jsem si jako model použít umělohmotnou panenku. Ta mi asi nejvíc evokuje současnost a současné trendy. Navozuji tím otázku přírodní a umělé krásy... (Už jen myšlenka toho, že děti obklopujeme takovými hračkami z tohoto materiálu, se mi zdá bizarní a hodně vypovídající...) Tomuto přístupu a názoru odpovídá i volba techniky, akryl, taktéž současný umělý materiál a v neposlední řadě výběr barev jako je perleťová violeť, stříbrná, reflexní růžová apod. K těmto Venuším jsem vybublávala barevné saponátové bubliny jako prostředí, z něhož se Venuše zrodila (pěna) či evokovala bubliny v přeneseném a abstraktnějším slova smyslu... Takže spíš osciluji na hraně a nechci tvrdit, co je a není špatné. Jen popisuji svými prostředky. Je v tom i určitá nadsázka.

2 evas. evas. | 25. září 2011 v 16:58 | Reagovat

Akorát jsem manželovi ukázala Váš příspěvek, tak Vám oba děkujeme za  zájem!!! Ať se Vám daří líp a líp!

3 hanci hanci | Web | 29. září 2011 v 14:00 | Reagovat

[2]: Omlouvám se, že se k odpovědi dostávám až teď. Byla jsem hodně zaneprázdněná, byl u nás na návštěvě syn s rodinou - a malá vnučka je pro mě naprosto úžasná, to jistě chápou všechny babičky.
Já jsem do článku napsala to, co jsem cítila, tak se nezlobte.Působily na mě podobně i Vaše předchozí výstavy, jednu jsem viděla "naživo" v Jihlavě. Já mám asi nesprávný postoj, protože současný svět hodně kritizuji, nemohu se zdržet, protože mně vývoj, kam vše směřuje, hodně vadí a mám velké obavy, do jaké společnosti rostou moji potomci, bojím se to vůbec představovat.
Přeji Vám do příštích dnů hodně štěstí a radosti...........
Srdečně zdravím Vás i pana manžela.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama