Re:vodňany - další setkání

6. listopadu 2011 v 18:05 | hanci |  Architektura
Jako blesk z čistého nebe jsem ke konci minulého měsíce dostala pozvání na další setkání s mladými lidmi, se kterými jsem se poznala ve Vodňanech. Neváhala jsem ani vteřinu, naopak - nemohla jsem se dočkat.Na místo mě vezl starší vnuk. Kvůli mně zapnul GPS namluvený hercem Pavlem Liškou. Dlouho jsem se tolik nenasmála, netušila jsem, že něco takového existuje. Kdo si chce vylepšit náladu v autě, ať to vyzkouší. Vřele doporučuji. A čím víc je objížděk, tím lépe - pan Liška se děsně rozčiluje, že se řidič neřídí jeho radami............
***
Sešlo se nás tuším celkem 16. Každý účastník měl za úkol přivézt nějaké jídlo, prý to nemusí být žádná specialita. Ale - byla to samá specialita, tedy - vyjma mě. Já jsem dovezla jenom sekanou, kynutý jablečný závin s oříšky a ještě nějakou maličkost. U ostatních už jsem se jenom divila. Obzvláště u chlapců. Je to neuvěřitelné, jak umí vařit. Škoda, že nejsem znovu mladá!!

Vietnamské jídlo - výtečné závitky s ostrou omáčkou - specialita Jindřicha. Specielně pečený králík, naprosto úžasný - Richard s Terezkou. Mořské škeble - připravil Petr. Italské rizoto - Jiří. Naprosto vynikající moučník Tiramisu - Janička. Výtečné lazaně - Zdeněk s Janičkou a Haničkou, zapečený česnek - Hanička. Výtečná, děsně pálivá fazolová polévka pána domu...........

Připadalo mně, že jsme od rána do večera nic jiného nedělali jenom jedli výtečná jídla, popíjeli výtečné "drinky" a neustále se smáli a vtipkovali, večer tančili........ Samozřejmě - Eliška a Ondřej jsou tanečníci číslo jedna - nemají konkurenci. Nejvíc se mně líbila jejich kreace na Michaela Jacksona - něco úžasného.

Přesto jsem se nejvíc těšila na různé diskuze, hrozně moc mě baví sledovat mladé lidi, jak se vyrovnávají s údajnou svobodou, s údajnou demokracií - nic z toho totiž u nás nenastalo tak, jak by mělo........... Bude asi ještě dlouho trvat, než se vše usadí do správných dimenzí....... Zatím se mně zdá, že většina mladých lidí má tyto pojmy docela zkreslené.

Ale ohnivě se také diskutovalo např. o těhotenství a porodu, což mě obzvlášť udivilo.

Také jsem obdivovala vytrvalost a houževnatost Richarda, které mu pomáhaly překonávat obrovské potíže a vytrvat ve studiu až do konce. Obdivuji ho, myslím si, že by to málokdo dokázal.

Hodně obdivuji Davida, ne proto, jak krásně se mně s ním tančilo (i když taky), ale pro to, jak v mladém věku ví přesně co a jak chce dělat, že je někdy nutné i odmítnout lukrativní nabídku atd. atd. To by také každý nedokázal.

Když jsem s těmito mladými lidmi, jsem plná optimismu, co se týká budoucnosti Země, protože vím, že nejsou takoví jen oni......... Jenže - pak si něco přečtu na fcb nebo poslechnu zprávy v TV a padnu do totální deprese a beznaděje. Těch pár úžasných mladých lidí přece nemůže vytrhnout a zlepšit všechnu tu špínu, která kolem nás je!

Ale dost takových úvah, vložím pár fotek, které jsem udělala. Vyhovuji majiteli objektu a nespecifikuji blíže místo, kde se setkání uskutečnilo.


Jeli jsme také do nedaleké vesnice, kde měli mladí účastníci setkání za úkol udělat návrh na odstranění nedostatku domu - na vylepšení.U majitelů domu jsme si pochutnali na výtečném koláči a kávě.Při procházce městem jsem si udělala pár fotek
Po cestě domů - jela jsem s Michalem, Jindřichem a Haničkou - jsme se zastavili v rodišti Vojtíška. Svoje fotky Vojtíška nemám, tak jsem si je vypůjčila od Michala - s jeho svolením - když jsem ho chtěla fotit já, okamžitě se otočil zády.( Byl ale úžasný, uměl si dokonce rozlousknout škebli a vycucnout jenom vnitřek!!)

Tady je Hanička v obležení tří psů, rozjívených vzájemnou divokou hrou a honičkou.Vojtíšek si divoce hrál se svojí sestrou a dvěma dalšími pejsky. Svítilo slunko, bylo teplo - nádhera.


Podzimní krajina po cestě domů byla úžasná, nádherně vybarvená. Řidič s navigátorem mě sice neposlechli, takže jsme udělali obrovskou zajížďku, ale vůbec to nevadilo, vládla pohoda a dobrá nálada.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ida ida | E-mail | 6. listopadu 2011 v 19:13 | Reagovat

Hančí,
díky za zprostředkování, fotky jsou výborný. Překvapilo mě, že na fotkách z města není ani noha. To je náhodou? nebo tam bylo opravdu liduprázdno?

2 hanci hanci | Web | 6. listopadu 2011 v 19:19 | Reagovat

[1]: Bylo tam liduprázdno - ale bylo to dopoledne ve svátek. Tak asi proto. Taky mě to zarazilo, ale pro moje focení to bylo fajn. Navíc jsem si u druhého náměstí uvědomila, že už jsem tam jednou, před mnoha léty, byla. Je to moc hezké městečko, Telč v menším. Dokonce se mně na první pohled líbí i víc.
Moc zdravím.

3 Ondřich Ondřich | 6. listopadu 2011 v 21:10 | Reagovat

Hančí, jen pro pořádek. Ten sympaticky mlady chlapec, ktery mel na svedomi pripravu kralika se jmenuje Richard. Asi si z tebe udělal legraci...

4 hanci hanci | Web | 7. listopadu 2011 v 16:05 | Reagovat

[3]: Ahoj Ondřichu!!!!
Už jsem na to byla upozorněná chviličku po zveřejnění článku. Sice jsem to hned opravila, ale trvalo do druhého dne, než se oprava objevila. Neudělal si ze mě legraci, tu za všechny obstarává někdo jinej!!! Já si jen nestačím zapamatovat nová jména, bylo jich tentokrát moc nových - a to víš, můj zestárlý mozek nestačí......
- A už máš energie dost????

5 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 0:39 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama