Prosinec 2011

PF

24. prosince 2011 v 17:51 | hanci |  Jak jde život

Jiří Načeradský - Dolmen

12. prosince 2011 v 19:02 | hanci |  Umění
Asi nejvíc ze tří posledních výstav na mě zapůsobila výstava Jiřího Načeradského.
Jeho obrazy jsou úžasně působivé a nemohou nechat nikoho v klidu. Dlouho jsem si přála vidět víc jeho obrazů a v reálu. Konečně se mně přání splnilo a jsem moc ráda.

Nikl, 2011

Ota Janeček-D&V ART DOLMEN

11. prosince 2011 v 22:46 | hanci |  Umění
Navštívila jsem galerii D&V ART DOLMEN, kde právě probíhá výstava Oty Janečka.

Pro mě je tato výstava srdeční záležitost, protože podle pana Janečka jsem se učila malovat barvami (temperovými) - do té doby jsem byla přesvědčená, že mohu vytvářet jenom černobílé obrázky, ponejvíc linoryty, monotypy atd.

V době, kdy jsem ochrnula a nemohla jsem delší dobu moc chodit, začala jsem na gauči, na klíně, malovat malé obrázky - právě podle Oty Janečka. Přinášelo mně to obrovskou radost a udrželo mě to při zdravém rozumu. Pak jsem se čím dál víc odvažovala malovat podle svých představ.........

Znovu a znovu si uvědomuji, jakou mám výhodu, že nejsem odborně vzdělaná - mívám obrovské zážitky jak z obrazů realistických, tak abstraktních.........

Takže - na výstavě mně bylo moc dobře, i když jsem byla už šíleně unavená. Navíc tam byla mimořádně příjemná slečna, moc hezky jsme si povídaly.........

Svatební fotografie, olej, plátno, 1987


Vladimír Kokolika - Špálova galerie

9. prosince 2011 v 19:51 | hanci |  Umění
Ve Špálově galerii právě probíhá výstava Vladimíra Kokolii.
I když jsem už byla hodně unavená, musela jsem tam zajít, protože tohoto malíře mám velmi ráda.
Bohužel - téměř všechny obrazy byly opět zasklené - obvyklý problém, omlouvám se.
Obrazy, které zasklené nebyly, byly tak nasvícené, že se světlo odráželo ze všech stran, nebyla možnost je bez odrazu vyfotit.
Snažila jsem se moc, ale nebylo to nic platné. Snad i takto si každý udělá představu, jak jsou obrazy krásné.Praha - přednáška re:

7. prosince 2011 v 17:32 | hanci |  Architektura
Strávila jsem téměř týden v Praze. Mimo návštěv lékařů jsem absolvovala přednášku re: v Roxy/NoD, což pro mě byl neskutečný zážitek.

Neodpustím si, že jsem úplně zapomněla, že mám foťák v kabelce, neudělala jsem žádnou fotku ani z přednášky, ani pak z Literární kavárny, kde jsme strávili zbytek večera - vykládali jsme až do téměř dvou hodin do rána. Byla to pro mě naprosto úžasná akce - jak přednáška, tak posezení v kavárně. Poznala jsem další báječné mladé lidi, dokonce jsem se tam setkala s mladým mužem, se kterým jsme se nakonec domluvili, že on a můj syn spolu studovali v Olomouci kunsthistorii. Jak je svět malý!

Michal mně dovolil vložit pár jeho fotek z přednášky. Povídání o celé přednášce je zde.