Praha

11. února 2012 v 18:21 |  Jak jde život
Původně jsem nechtěla žádný článek o mém posledním pobytu v Praze psát, nebyla jsem totiž na žádné výstavě. Musela jsem si vybrat - buď jednu výstavu - nebo setkání s některými mými přáteli. Samozřejmě - přátelé pro mě znamenají přece jenom víc než obrazy - i když ty nadevše miluji.

Když jsem v úterý odpoledne přijela do Prahy, na Florenci už mě čekala moje báječná kamarádka Hanička.

Je neskutečné, jak tohle jemné, drobounké, křehké........ stvoření může být tak vynikající studentkou architektury!

Čtyři ukázky z její semestrální práce:
Další obrázky a video si můžete prohlédnout na této adrese

Šly jsme spolu do cukrárny U myšáka. Zákusky jsou tam šíleně drahé, ale asi velmi dobré.

My jsme si strašně moc pochutnaly na dětské!! porci poháru "Myšák" - skládá se z báječného karamelu, na tom je vanilková zmrzlina, pak následuje šlehačka, pak čokoláda a oříšky. Neumím si představit, jak obrovská je porce pro dospělé, stěží jsem zvládla tu dětskou. Všem vřele doporučuji.

Interiér není moc hezky navržený, zkusím dohledat, čí je to práce. Ale posezení je tam pohodlné a stejně jsem se nedívala moc kolem sebe, hlavně jsem vnímala povídání s Haničkou.

Další hlavní postavou mého pobytu v Praze byl Ondřej - řídím se radou Michala už od Vodňan - když si nebudu jistá, jak se mám v nějaké situaci rozhodnout, mám si vzpomenout na Ondřeje, jak by to asi vyřešil on. Je energický, praktický, výjimečný, od dětství skaut............ jakého lepšího kamaráda si může člověk přát! (Jediný nedostatek této rady je ten, že moje mozková kapacita tak šíleně pokulhává za tou Ondřejovou, že si to správné řešení stejně nikdy neumím představit.)

Ve středu jsem absolvovala návštěvu lékaře, kde byly všechny výsledky vyšetření. Vysvětlily se moje rychle se zhoršující potíže s dýcháním - mám těžkou obstrukční vadu plic - a to jsem prosím nikdy v životě nekouřila!!
Zato nález na borelie a plicní chlamydie byl negativní. Za půl roku mám přijít na kontrolu, jestli se třeba i jenom jediné bakterii u mě až moc nezalíbilo a nezačala se rozmnožovat.

Od lékaře jsem šla do McDonald´s - poprvé v životě! Teda - bylo to vlastně McCafee - pár kroků od zdravotního zařízení.

Nasnídala jsem se a pak už za mnou dorazila moje kamarádka Mirka. Pochutnaly jsme si na kávě a výtečném moučníku.

Odtud jsem jela za Michalem do Karlína, přišila jsem mu dva knoflíky na bundě a dosytosti jsem se pomazlila s Vojtou - jsem přesvědčená, že si mě pamatuje. Je to úžasný pes - bohužel, nevyfotila jsem ho, tak šíleně mě okupoval a bez přestání stál předními tlapkami na mém klíně, kousal mě, štípal - to nevím, jak pes dokáže, že by mně snad asi foťák spolkl - možná i se mnou. Moc mě to mrzí. Strašně ho Michalovi závidím.

Pak jsme šli na oběd do kavárny "Můj šálek kávy", i s Vojtou. Bylo tam mírné pozdvižení, protože tam už kraloval jeden pes, pak přišel ještě další. Takže všichni na sebe pořád doráželi.

Tento krásný obrázek na latee mně vyfotil Michal, mně pořád ještě focení zblízka moc nejde.


Po nějaké době přišla ještě i Anežka. Tu moc obdivuji, její způsob myšlení, rozhodování, řešení problémů, přístup k životu, její práci............ vykládaly jsme si při vinném střiku až cca do šesti hodin večer. Pak jsme odjely taxíkem domů - tedy do místa mého pobytu v Praze.

Byla jsem tak šíleně unavená, že jsem spala bez přestávky devět hodin.

Ve čtvrtek odpoledne jsem jela domů do Třebíče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Václav Václav | 13. února 2012 v 14:49 | Reagovat

no budu se muset k tomu Myšákovi odhodlat,ale jak  jsem se tšil na otevření ,tak ty přemrštěné ceny mi od toho odradily..ostatně bývá tam dost prázdno což o nečem vypovídá..

2 hanci hanci | Web | 13. února 2012 v 20:00 | Reagovat

[1]: Přesně to říkáš - zákusek od cca osmdesáti korun výš. Ten pohár 70,-. Je to hrůza. ale pobyt v Praze je pro mě vždycky takový malý svátek, šetřím na to celou dobu a pak si nic nevyčítám...... Srdečně zdravím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama