Vzpomínka na Anglii - portrét Bruce

28. února 2012 v 17:19 | hanci |  Hančí obrazy
Po cca dvou a půl letech jsem konečně namalovala portrét strýce. V září 2009 jsem byla u příbuzných v Anglii a teta mě prosila, jestli bych nenamalovala portrét strýce k jeho narozeninám v červnu příštího roku. Jenže po návratu domů mě sklátila borelioza, takže jsem vůbec nemalovala a donutila jsem se to udělat až s tak velkým zpožděním. Je docela možné, že je to vůbec můj poslední obraz. Uvidím. Tak dlouhé přestávky v malování jsou moc špatné.
Tak tohle je výsledek mého snažení.......
Portrét-Bruce Reed-podle fotografie/2012/60x45 cm/olej na plátně


Strýc i teta - Bruce a Vlasta - jsou naprosto úžasní lidé, strašně moc se mně po nich stýská. Bruce je bývalý pilot, to jsem tedy fakt obdivovala, protože se v letadle nepředstavitelně bojím. Neumím si vůbec představit, že bych měla létat denně nebo hodně často. A on dostal navíc i vyznamenání........
Žijí v Plymouthu. Takhle plní optimismu jsou pořád. Ne že by neměli nejrůznější trápení a už i zdravotní potíže, ale dokáží vše brát s nadhledem a velkou dávkou humoru.
Neustále cestují - a to je jim osmdesát!!

Kouzelný přístav Plymouth

-
Nádherné okolí Plymouthu

U Plymouthu - s Brucem

U Plymouthu - s Vlastou
Mimochodem, tam jsem jedla nejúžasnější zmrzlinu na světě!!!!!

Poblíž Plymouthu - nádherný výhled ze zahrady plné květin

Přístav Plymouth - ze staré části města

Vlny na pláži v Cornwallu

dtto

Neodolala jsem - ten pes byl naprosto neúnavný

Nejvíc mě štve, že jsem si zapomněla správně nastavit foťák - ale nevypadá to nakonec umělecky???
Tu fotku miluji, obdivovala jsem neutuchající úsilí toho psa, i když byl hodně velký, byl to výkon.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 8. března 2012 v 9:44 | Reagovat

Ahoj Hančí, zdravím! Portrét je zajímavý - myslím, že je v něm poznat "lidská jiskra", kterou by pouze z fotografie nikdo cizí nepřenesl, k tomu jsou ještě potřeba ty vzpomínky :-) Vzpomněl jsem si na tebe včera, kdy při jednom rozhovoru o výstavách - jedna zúčastněná malířka se (trochu s despektem) zmínila o internetové možnosti výstavy (pro ní, respektive její "nadživotní" formáty obrazů a plastik to není). Zapamatoval jsem si název a nezdá se mi to až tak špatné - ten projekt, myslím, má šanci na úspěch. Až budeš mít chvilku a chuť, zkus třeba "mého" favorita Jana Sýkoru:
http://vystavuj.cz/jan-sykora

Hezký den přeju.

2 hanci hanci | Web | 8. března 2012 v 12:32 | Reagovat

[1]: Ahoj Jirko. No, k portrétu jsem se přemlouvala víc jak dva roky, viselo to nade mnou jako damoklův meč. Za tu dobu, co jsem neměla tužku ani štětec v ruce, jsem z toho nějak moc vyšla, tentokrát. Jsem ráda, že jsem to nakonec dokončila. Možná jsem měla vložit fotku, podle které jsem to dělala, možná to ještě dodatečně udělám. Jsem si vědomá moc dobře svých omezených schopností a jsem ráda, že jsem to vůbec po takové době nějak dokázala. Podoba tam snad je, docela velká. - Na adresu jsem se dívala, je škoda, že se obrazy nedají trochu víc zvětšit, ubližuje jim to. Zatím jsem se dívala jenom na toho Sýkoru, nejdřív jsem si myslela, že se jedná o fotky, až při dalším obrázku jsem zjistila, že jsem se mýlila. Tyto lidi obdivuju, stejně jako surrealisty, ale není to nic pro mě, já mám raději způsob malby např. Jiřího Sozanského, Načeradského.... taky Jaroslava Róny atd. - Teď jsem dostala adresu moc zajímavého mladého malíře - Tomáše Němce :http://www.facebook.com/pages/Tom%C3%A1%C5%A1-N%C4%9Bmec/338246409541358
Jeho způsob vyjadřování mě fascinuje.Byla bych šťastná, kdybych dokázala udělat portrét tímto způsobem, chtěla bych to moc zkusit, ale bude záležet na mém zdravotním stavu, který se nevyvíjí moc dobře....... Moc a moc zdravím.

3 Jirka* Jirka* | 8. března 2012 v 15:59 | Reagovat

Tak to by se ti mohla líbit malířka "Tana":
http://vystavuj.cz/tana
Taky jsem si říkal, že ten formát je hodně malý, ale většinou stačí klasické zvětšování stránky ("ctrl" a "+/-" na numerické klávesnici), které to moc nezkreslí.
T. Němec je opravdu zajímavý.

4 hanci hanci | Web | 8. března 2012 v 16:54 | Reagovat

[3]: Jirko - no jasně - kdo jiný, než ty, by mně poradil, úplně ve všem!! Díky moc.
Máš pravdu o té malířce!! -  V nejbližších dnech si vše na té adrese prohlédnu, teď musím dopsat nějaké podklady a chci napsat článek na blog, protože mě určité věci, které se teď odehrávají, nadzvedávají ze židle.......

5 cafemila cafemila | 4. dubna 2012 v 9:19 | Reagovat

Šťastné a veselé prožití svátků Velikonočních,hodně zdraví,trochu i toho štěstí,které všichni potřebujeme.

6 anina anina | 27. dubna 2012 v 15:40 | Reagovat

Hančí, no nevím, ale mně někdo říkal, že už zapoměl a neumí malovat..asi to mám popletený a byla to vnučka :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama