Srpen 2012

Zdeněk Neubauer podruhé

12. srpna 2012 v 17:59 | hanci |  Knihy
Včera jsem opět četla do tří hodin do rána, nemohla jsem přestat. Pořád čtu už jednou zmíněnou knížku Zdeňka Neubauera "O počátku, cestě a znamení časů", o které jsem psala zde.


Vracím se k různým pasážím, čtu pomalu, protože některé věci jsou pro mě tíže srozumitelné.

Včera jsem četla kapitolu "Věda proti pavědám". Nejdřív jsem chtěla opsat, podle mě, nejdůležitější pasáže, ale je to tak ucelené povídání, že není možné nic vyjmout a kapitola je tak obsáhlá, že nejde opsat celá.

Přece jenom sem dám dva úryvky:

Círekvní restituce

11. srpna 2012 v 21:39 | hanci |  Zamyšlení
Nemohu uvěřit, kam až dnešní vláda hodlá zajít.
Chtěla bych vědět, co všechno se za těmi církevními restitucemi skrývá - zase nějaký velký tunel??

Zajímavý rozhovor na toto téma přinesly dnešní Lidové noviny se spisovatelkou Lenkou Procházkovou. Nešlo vůbec vyjmout jen nějaké úryvky, snad bude k přečtení ofocený celý článek.

Lidové Noviny, 11/08/2012,
Rozhovor: BOJÍM SE, ŽE SE VRACÍ REKATOLIZACE


Letní lenošení a koupání

7. srpna 2012 v 19:56 | hanci |  Jak jde život
Po dlouhé době jsme opět byli v Citonicích. Od té doby, co nemáme auto, tam nejezdíme. Teď nás tam vzal starší vnuk. V domě se provádí mnoho úprav, např. nová okna, nové plynové topení, nový vodovod atd., atd. Vše je staré nejméně padesát let. Obdivuji zetě i oba vnuky, kteří provedli všechny přípravné a pomocné práce, hlavně si ale vůbec neumím představit, jak dokázali vykopat otvor z podlahy koupelny do sklepa - 4,5 m hluboko - v kameni. Jen s primitivními pomůckami!

Tentokrát jsem ale neprožívala takový pocit klidu a spokojenosti, jako dřív - neustále jsem vzpomínala na své mladé "vodňanské" přátele, kteří tam v tuto dobu měli se mnou oslavovat moje sedmdesátiny. Občas mně bylo až do pláče, bylo mně nepředstavitelně smutno. Nedá se nic dělat, všechno člověk nemůže mít - z rodinných důvodů se setkání nemohlo uskutečnit.......

S vnuky jsem si ale užila i legraci, jsou báječní, i přítelkyně mladšího vnuka Marka - Nikolka, která tam s námi celou dobu byla, je moc hodné a příjemné děvče.

Dokonce jsem si zkusila s mládeží další způsob kouření - z vodní dýmky, nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že bych i tohle mohla zkusit. Navíc mně to chutnalo! Posezení venku pod částí střechy je příjemné.

Nikolka

Marek

Aleš

To si vychutnávám příjemnou chuť já