Dolmen: J.Nesnídalová+J.Houska

10. října 2012 v 19:14 | hanci |  Umění
Galerie Dolmen v Pštrossově ulici v Praze 1 představila do 5. října pod názvem "Městem - pralesem" obrazy dvou nedávných absolventů Akadmie výtvarných umění v Praze.

Krátký rozhovor s oběma malíři si můžete poslechnout zde - je to na stanici Vltava - rubrika "výtvarné umění" .

MgA. Jirka Houska

Jirka Houska (1985) Vystudoval Střední výtvarnou školu Václava Hollara a Akademii výtvarných umění v Praze,je absolventem ateliéru Zdeňka Berana. Jeho tvorba se odvíjí ve dvou polohách. Na jedné straně jsou to realistické až hyperrealistické figury a portréty, na straně druhé realisticky malovaná krajina a příroda.

Potok, 45x35 cm


Bažina, 30x25 cm

Roklinka, 25x20 cm

Emela-Ntouka, 31x26 cm

U bunkru z války, 26x31 cm

Abstrakce, močál, 26x26 cm
(Přála bych si, abych se na tento obrázek mohla dívat denně.........)

Mokele Mbembe, 110x90 cm

Martin Fryč
(Škoda, že tady u těchto portrétů nebyly napsány rozměry, ale jsou to velké formáty, určitě přes metr.)

Martin Fryč

Hvozdy z vlaku, 96x90 cm

Kmen nad potokem, 150x115 cm

Mamutí step, 40x70 cm

Pralesní tůň, 75x60 cm

Mokřad

Pralesní potok s archidiskodony, 66x50 cm

MgA. Jitka Nesnídalová

Malířka Jitka Nesnídalová (1983) studovala na Akademii v ateliéru profesora Zdeňka Berana, ale také v malířském ateliéru Michaela Rittsteina a v ateliéru intermediální tvorby u profesora Milana Knížáka. V posledních letech malířsky zpracovává své zážitky z cest do světa, kde si všímá hlavně architektury.

Crypt 2

Tel Aviv, 160x120 cm

Sky bar

Hilton hotel

Il-Paris

Tel Aviv-Turbíny

Pink Room

****************************************************************

Mrzí mě, že jsem nemohla navštívit tuto výstavu hned po jejím zahájení, jak jsem měla původně v úmyslu. Snažila jsem se, ale marně - bloudila jsem skoro dvě hodiny uličkami a Pštrossovu ulici jsem nenašla. (Cestu znám jenom ze stanice metra Národní třída, kam ale momentálně metro nejezdí.) Nikdo si totiž neuvědomí, když mě pošle pasáží (od Knihy Akademia) a Františkánskou zahradou, že když vyjdu na ulici, tak nevím, jestli se mám dát vlevo nebo vpravo........ Ochotní lidé mě posílali tam a zase zpět, až jsem to musela vzdát - bolest zad je neoblomná......
V pasáži jsem si ale koupila na občerstvení výtečnou zmrzlinu a ve Františkánské zahradě jsem si chvíli odpočinula....Zato napodruhé jsem galerii našla okamžitě, jen jsem chvíli čekala do otevírací hodiny - asi to bylo na Střeleckém ostrově?Pak už jsem se jen po cestě domů zastavila pro osvěžení - Haničko - moc jsem na Tebe vzpomínala, jak jsme spolu tady popíjely stejný výtečný jahodový sorbet...............

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | Web | 11. října 2012 v 1:28 | Reagovat

Na paní Nesnídalovou se dostanu příště, dnes jsem opravdu nesnídala, ale Housku si dám.
Zaznamenané spontánní reakce:
Tak se ukaž Houstičko, narozený v roce ´85 ..... Á jé, reinkarnace Zdeňka Buriana, to je n tuty :-). .... Jo, na močál by se Hančí chtěla dívat! To určitě! Nic! Něco hezčího si vyber! :-) ..... Á co tu dělá ta fotka pána s mobilem?? Cože?!? Ona to není fotka??? Týýýý jo!  

Nejvíc se mi líbí mamutí step. Je to hezký, malebný a vypadá to na to, co to je, čili obraz. Ty neuvěřitelně dokonalé malby, které se podobají fotkám (co fotkám! hloubce skutečnosti!), mě fascinují, ale mám tam nějaké ale .... je to nějaké divné, dokonalé až moc.

Nicméně se budu vracet, protože to je nádhera! A paní Nesnídalová jakbysmet, ale na tu si nechám pauzu.

Děkuju, Hančí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama