Jo Nesbo: Sněhulák + snookr EPTC 2012

18. listopadu 2012 v 20:32 | hanci |  Knihy

Četla jsem do pěti do rána - nedalo se jinak, i tak jsem se musela násilím přinutit, abych přestala. Další výtečná detektivka od Jo Nesbo - Sněhulák. Stejně jsem přečetla jenom cca tři čtvrtiny - má 500 stran. Kdo má rád relaxaci u výborné detektivky vřele doporučuji.


Opsala jsem recenzi:
"Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole.
Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je."
***

Co bych si na víkend mohla přát víc - odpočinek u výborné detektivky, od které téměř není možné se odtrhnout a k tomu celou sobotu a neděli se vysílal snookr. EPTC ze Sofie. Zrovna teď jsem se dodívala na finále - Judd Trump v. John Higgins. Konečně Trump vyhrál nad Higginsem - dokonce 4:0!! - Škoda, že i finále se hraje jen na 4 vítězné framy. Moc ráda bych se dívala déle. Lepší už by snad mohl být jenom zápas Trump v. Ronnie O´Sullivan - ale vlastně ne, fandím oběma a byly by to pro mě šílené nervy. Ne že bych neměla Higginse ráda, ale způsob hry Trumpa a Sullivana je zábavnější, hezčí. Je útočnější a to se mně víc líbí. Další snookr se bude vysílat 2/12. Už se těším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama