Leden 2013

Studenti navrhují bydlení pro seniory

29. ledna 2013 v 21:26 | hanci |  Architektura

Na odevzdávku se mi ze zdravotních důvodů nepodařilo přijet, ale na blogu se začaly objevovat první z návrhů ......

Už delší dobu jsem se na tento blog nedívala a když jsem konečně otevřela počítač a podívala se na právě zavěšené práce studentů (postupně na této adrese budou práce všech studentů z Michalova a Ondřejova ateliéru), našla jsem tři naprosto odlišné návrhy domovů pro seniory. Jeden návrh je lepší než druhý, a jsem ráda, že nemusím říkat, který je nejlepší. Nemohla bych se totiž rozhodnout.

Je mně 70 let, takže se mě toto téma přímo dotýká. Škoda, že nemám možnost vybrat si některý z těchto návrhů jako místo pro dožití......

********************************************************************************************************
Pokusím se laicky vyjádřit dojem, který na mě jednotlivé návrhy udělaly.

Ukázky z návrhů Vojty:


blog.aktuálně.cz - V. Hořejší

28. ledna 2013 v 14:44 | hanci |  Politika
blog.aktuálně.cz

Heroický zápas mezi Dobrem a Zlem dobojován!

27. 01. 2013

Profesor imunologie na Přírodovědecké fakultě University Karlovy a v současnosti ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky. Narodil se 14. října 1949 ve vesničce Mlýnské Struhadlo u Klatov. Vystudoval biochemii na Přírodovědecké fakultě University Karlovy. V roce 1977 tam obhájil kandidátskou práci. V letech 1985-86 a 1988 pracoval na Harvardově universitě. Od roku 1977 působí v Ústavu molekulární genetiky AV ČR v oboru molekulární imunologie. Další údaje viz http://www.img.cas.cz/mi/VaclavHorejsi/vh/
Konečně máme za sebou prezidentské volby - zaplať Pánbůh…

Dovolte pár postřehů:

1) Abych předešel otázkám a domněnkám diskutérů - ve druhém kole jsem nevolil, protože se mi žádný z kandidátů nezamlouval.

J. Černý - Deník referendum

28. ledna 2013 v 14:39 | hanci |  Politika
Jako odpověď na komentáře k mému poslednímu článku uvádím v tomto a ještě i v dalším článku hodnocení dvou lidí, souhlasím s každým slovem tam napsaným:

DENÍK REFERENDUM, VÍKEND

Jan Černý, 26/02013
Autor je ředitelem Masarykovy demokratické akademie. Absolvoval Filozofickou fakultu MU v Brně a Evangelickou teologickou fakultu UK v Praze. Učí filosofii na Institutu ekumenických studií a pracuje na disertaci v oboru současné francouzské fenomenologie. Pracoval v Ústavu pro českou literaturu AV ČR.

KDYŽ KNÍŽECÍ KOUZLO VYPRCHÁ

Poslední televizní duel prezidentských kandidátů ukázal Karla Schwarzenberga jako nepříliš kompetentního politika, který z otevřeného prostoru politiky uniká do říše nutnosti a obecných frází.
Nejsem masochista a nemám televizi, takže na televizní duely kandidátů se většinou nedívám. Viděl jsem jen větší kus toho slavného s náhrdelníkem a právem první noci minulý čtvrtek (bohužel zrovna bez těchto kulturně progresivních scén) a tento čtvrtek v DOXu jsme v rámci pravidelných diskusních večerů s novináři společně sledovali duel poslední. Minulý čtvrtek bylo, zdálo se mi, vše přibližně tak, jak v této drahé tragikomedii má být, tedy tak, jak je to připraveno, zaplaceno a pak vrženo na konzumenta. Zřetelná byla především pečlivě udržovaná distinkce vysoký-nízký: vysoký kníže opravdu měl jistou nenucenost a šarm, a nízký, až suterénní Zeman s gründerskou neurvalostí a očividným potěšením objevoval stále hlubší patra naší kolektivní psyché.

Volby - druhé kolo

20. ledna 2013 v 16:42 | hanci |  Politika

BRITSKÉ LISTY
14. 1. 2013

Přímá volba prezidenta je velmi cenná: ukazuje na nedospělost české občanské společnosti
Český prezident jako bůh otec
Bohumil Kartous

Jak je možné, že nikdo nekritizuje to, že Karel Schwarzenberg schvaluje uplácení politických partnerů či soupeřů jako běžnou věc? Že je mu jedno, jestli lidé z jím vedené strany prokazují transparentně, jak nabyli majetek? Že je jako předseda strany i ministr zahraničí pouze figurkou bez reálného výkonu těchto funkcí? Že nebude schopen vykonávat úřad, protože na to nemá kondici, a že tedy za něj budou jeho povinnosti vykonávat jiní, nevolení?

Snooker - London Masters 2013

14. ledna 2013 v 21:24 | hanci |  Jak jde život
Snookerový svátek začal - London Masters v Alexandra Palace - 16 nejlepších světových hráčů se utká o vítězství. Není tam sice Ronnie O´Sullivan, to mě moc mrzí, ale sledování všech ostatních hráčů je skutečně požitek.

Udělala jsem pár záběrů z TV.

Alexandra Palace

Narozeniny

6. ledna 2013 v 15:24 | hanci |  Jak jde život
Tak jsem překročila tu věkovou hranici - 70 let, která člověku dává znát, že už je všechno úplně jinak.


Georges Simenon

3. ledna 2013 v 19:46 | hanci |  Knihy

Přečetla jsem další knížky ze své knihovny, pár příběhů od G. Simenona, např. "Muž, který pozoroval noční vlaky", "Měsíční úžeh", "Vlak" a ještě nějaké detektivní příběhy s komisařem Maigretem.

Josef Klíma: "Nevidím, tedy...."

3. ledna 2013 v 18:12 | hanci |  Politika
Opět článek z LN, který je podle mě výstižný a navíc vtipný"
Josef Klíma: "Nevidím, tedy...."
Ani u tohoto textu už nevím, ze kterého je data.
Opis textu:

"Až když se Václav Klaus minulý týden zmínil, že nikdy neviděl zpravodajství na žádném televizním kanálu, protože to dělá pro své duševní zdraví, pochopil jsem, proč je dál prezidentem.

Ondřej Štindl: Pozitivní a pomazaní

3. ledna 2013 v 18:07 | hanci |  Politika
Už delší dobu mám nachystané dva články z LN, které mě zaujaly.
Když se mě před pár týdny M. zeptal, co říkám na Karla Janečka, nevěděla jsem, o koho se jedná. Dal mně tedy adresu na jeho stránky. Nevěřícně jsem četla ta hesla a říkala jsem si, co je to za novodobou nenáboženskou sektu. Úplně všechno kopíruje pravidla náboženské sekty. Postupně jsem vídala prázdné stránky v LD a další stručná, "moudrá" hesla.......... Nemohla jsem uvěřit, že na tohle by mohl naletět někdo se schopností samostatně přemýšlet. Je to naprosto jasná snaha o získání moci. Také když jsem zjistila jména prominentů, kteří p. Janečka podporují, docela se mně moje zdání začalo potvrzovat.

Pak jsem si přečetla následující úvahu Ondřeje Štindla v LN s názvem "Pozitivní a pomazaní" - bohužel, už nevím ze kterého data. Mluví mně z duše.