Josef Klíma: "Nevidím, tedy...."

3. ledna 2013 v 18:12 | hanci |  Politika
Opět článek z LN, který je podle mě výstižný a navíc vtipný"
Josef Klíma: "Nevidím, tedy...."
Ani u tohoto textu už nevím, ze kterého je data.
Opis textu:

"Až když se Václav Klaus minulý týden zmínil, že nikdy neviděl zpravodajství na žádném televizním kanálu, protože to dělá pro své duševní zdraví, pochopil jsem, proč je dál prezidentem.


Jinak by totiž býval musel okamžitě abdikovat už tehdy, když jej televizní kamery natočily, jak s andělským výrazem krade chilské pero. Divil jsem se, že to tenkrát okamžitě neudělal. Na maďarského prezidenta se provalilo jen plagiátorství, tedy krádež myšlenek - a hned s ostudou odstoupil. Přitom to je zrovna čin, který můžete takzvaně okecat. Tvrdit, že jste si ty myšlenky jen vypůjčili, zapomněli ozdrojovat, prostě mlžit. Ale pero? Na státní návštěvě? Před očima miliardy diváků (sečteme-li všechny televizní stanice, které tento povedený šot vysílaly)? To už je jiné sousto. Slušný člověk by abdikoval, a ještě lezl z Hradu kanálem. A tloukl by před Českou národní bankou, katedrálou ekonomů, hlavou kajícně o dlažbu...

Nic z toho se nestalo a až teď víme proč. Václav Klaus SE NEVIDĚL, jak krade. Nemohl tedy ani zjistit, že se krádež provalila, což jej do jisté míry omlouvá. Proto je dál českým prezidentem a dává občanům i EU morální lekce. Sem tam i přes svého dvorního šaška, řečeno s Die Weltem.

Může to mít ale i jiné vysvětlení. Někteří lidé prstě tak silně vnitřně popřou zločiny, které spáchali, že jsou naprosto upřímně přesvědčení o své nevině. Jeden, který ubodal před kamerami městské policie bezdomovce, dokonce opakovaně před soudem přísahal, že to spáchali zelení mužíčci, kteří slétli z nebes. Odmítal podívat se na záběry, které jej usvědčovaly. Vytěsnění se tomu říká. Jak vám vysvětlí vězeňský psycholog nebo kněz: kdyby si tito lidé připustili, jak ohavných zločinů se dopustili, museli by okamžitě spáchat sebevraždu.

Václav Klaus ale vysílá tímto překvapujícím sdělením ještě jednu zprávu: tím, že televizní zpravodajství nesleduji a nikdy jsem ho nesledoval, jsem lepší než vy všichni, kdo ho sledujete. Ať už jste trojnásobní kandidáti věd, primáři chirurgie, housloví virtuosové, filmoví režiséři nebo bankéři, asi nejste duševně zdraví tak jako já. V podstatě se dá do té kategorie zahrnout (sečteme-li sledovanost všech stanic) většina dospělé populace sátu, jemuž prezidentuje. Další myšlenka už jen rozvíjí tu předešlou: a protože tolik lidí podléhá médiím, je přímá volba prezidenta neuvážená pitomost. Co když lid, proboha, zvolí někoho ne tak chytrého, důstojného a reprezentativního, jako jsem já? Což je určitě Okamura nebo Franz. Nebo Havel, kdyby ho nedejbože jeho pán Satan oživil a nechal kandidovat. Co na tom, že si Havla váží celý svět? Já to neviděl, tedy to nevím.

Pan prezident asi už zapomněl, jaké nechutné čachry se děly kolem jeho volby. Rozesílané projektily, tajné schůzky hradních vyjednavačů, podivné omluvenky poslanců na poslední chvíli. Teď je to možná také nedůstojné, ale aspoň naprosto průhledné. Včetně trapasů, kdy ministerstvo vnitra sčítá procenta. Kdo se dívá na zprávy, ten to ví.
Jedno je jisté: ať už novým prezidentem bude kdokoli, tak duševně zdravý jako Václav Klaus už zřejmě nebude."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 5. ledna 2013 v 0:07 | Reagovat

Ano, s tím mohu jen souhlasit... podobné věci se stávají profesorům, kteří, pro samé přednášení, přestávají mít k dispozici zpětné zrcátko na sebe samého. Řekl bych, že se amnestií konečně politicky odrovnal, přestože je to samozřejmě příliš vysoká daň za to, že už možná z politiky nadobro vystoupí.

2 hanci hanci | Web | 6. ledna 2013 v 12:34 | Reagovat

[1]: Jirko, moc zdravím!! Souhlasím se vším, co píšeš. Ještěže nejezdím do ciziny, asi bych se snažila zamlčet, odkud jsem, protože celou dobu, co je V.K. prezidentem, se za něho stydím - čím dál víc. Ale - kdo bude jeho nástupce?? Prakticky nemám koho volit....

3 Jirka* Jirka* | 6. ledna 2013 v 13:22 | Reagovat

Já půjdu volit Schwanzenberga, ale radši bych byl, kdyby kandidovala paní Hana Marvanová, ta by mi tam pasovala víc, snad příště.

4 hanci hanci | Web | 6. ledna 2013 v 17:22 | Reagovat

[3]: Jirko, když Schwarzenberg mě moc zklamal - víckrát, ale dvakrát docela dost. Četla jsem s ním nedávno rozhovor ze současnosti, tam se vyznával z veliké náklonnosti k Zeleným - když jsem si dala otázku, proč tedy od nich přestoupil k TOP09, nějak mně tam vyskočila jediná odpověď - no protože u těch druhých má samozřejmě větší moc a víc příležitostí. Když jsem tehdy, když k nim přestoupil, sledovala jeho vystoupení v TV, na otázku moderátora, jestli mu nevadí, že je pan Kalousek podezřelý z krádeží - odpověděl, že už si tedy nakradl dost a už dál krást nebude. Byla jsem v šoku - slyšela a viděla jsem ten rozhovor na vlastní oči. Co je to za morálku???? - Takže jeho volit určitě nebudu. - Horší je, že když člověk sleduje politiky delší dobu, zarazí ho na každém něco - a to my obyčejní občané nevíme prakticky vůbec nic. - Např. jsem byla v šoku, když jednou, už před delší dobou, když byla paní Roitová tuším min. zdravotnictví, řekla - jako lékařka - o svém bývalém spolužákovi nebo známém (to už přesně nevím, tehdy zastával jakousi významnou funkci v bance) takovým ironickým způsobem, že si nechával přišít odstouplé uši!!! Co je to za lékařku, když takovou věc řekne v TV, kde to slyší obrovské množství lidí!!!! Takže této paní bych vůbec nevěřila, že je charakterní.......... No a člověk by mohl pokračovat dál a dál, nemluvě o rozhovorech - přestala jsem je sledovat. Já jsem zatím nezjistila nic záporného na p. Dienstbiera - ale ještě nejsem rozhodnutá, jestli vůbec půjdu volit. To dění kolem voleb mně připadá jako nějaká fraška.... Moc zdravím.

5 Jirka* Jirka* | 7. ledna 2013 v 9:52 | Reagovat

Fraška to je, sráží to význam prvních prezidentských voleb u nás - někdy mi přijde, že to má být zábava pro lidi a odvrátit pozornost od jiných věcí.
No, stránky "demagog.cz" ti, s tím Dienstbierem, dává zapravdu. Občas tam chodím - jedna z možností analýzy chování politiků.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama