Ondřej Štindl: Pozitivní a pomazaní

3. ledna 2013 v 18:07 | hanci |  Politika
Už delší dobu mám nachystané dva články z LN, které mě zaujaly.
Když se mě před pár týdny M. zeptal, co říkám na Karla Janečka, nevěděla jsem, o koho se jedná. Dal mně tedy adresu na jeho stránky. Nevěřícně jsem četla ta hesla a říkala jsem si, co je to za novodobou nenáboženskou sektu. Úplně všechno kopíruje pravidla náboženské sekty. Postupně jsem vídala prázdné stránky v LD a další stručná, "moudrá" hesla.......... Nemohla jsem uvěřit, že na tohle by mohl naletět někdo se schopností samostatně přemýšlet. Je to naprosto jasná snaha o získání moci. Také když jsem zjistila jména prominentů, kteří p. Janečka podporují, docela se mně moje zdání začalo potvrzovat.

Pak jsem si přečetla následující úvahu Ondřeje Štindla v LN s názvem "Pozitivní a pomazaní" - bohužel, už nevím ze kterého data. Mluví mně z duše.


Opíši sem celý text:

"V českých denících včetně tohoto se objevují stejné inzeráty, pod několika moudrými slovy je na nich odkaz na stránky Vlny evoluce. Je to projekt miliardáře a protikorupčního bojovníka Karla Janečka, v jehož rámci jsme nabádání k tomu, abychom na sobě pracovali, mysleli pozitivně, měnili svět kolem sebe. Z těch drobných změn jednou vyrostou změny velké.
Je jistě hodno ocenění, když někdo dává peníze, za které by si mohl pořídit jachtu větší než Ukrajina, na to, co vnímá jako obecné dobro. A v jistém ohledu má pan Janeček pravdu - jeden přinejmenším nic nezkazí, když zkusí stát se trochu lepším. Jiná věc je slovník, který ta kampaň používá. K těm přeušlechtilým výzvám je snadné představit si nějakou tu v anilinových barvách vyvedenou krajinku v duchu pseudoduchovního kýče, jímž je promořený internet. To je ale jenom taková estetická výhrada. Pak jsou tu veřejná vystoupení pana Janečka, například rozhovory v Reflexu a tento týden v Blesku. Vážně míněné používání jakéhosi koeficientu dobra (český průměr je prý 0,7, zdejší politici ale mají jen 0,3, lotři jedni). Společnými silami to ale můžeme nějak zvednout, třeba se jednou dostaneme na úroveň svatosti Karla Randáka (dle pana Janečka prý má 0,95). Zachmuřenější povaha by v tom mohla vidět příklad centrálně plánovaného štěstí jako politického projektu - jedné z propukajících nemocí dneška. Já zatím konstatuji jen nebrzděné projevy člověka uvyklého uvažovat v binární soustavě. Pokročilé stadium, s odpuštěním, ajťáctví."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | Web | 22. ledna 2013 v 10:31 | Reagovat

A nejdůležitější je shodit cokoli, co vede ke změně lidí k lepšímu a pomluvit a diskreditovat člověka, který něco může myslet i dobře a pokračuje, i mu při tom jde třeba i o život.
Kdybys chtěla něco změnit k lepšímu ve větším měřítku, Hančí, jak bys při tom postupovala?

2 hanci hanci | Web | 24. ledna 2013 v 22:42 | Reagovat

[1]: Lenko, tomu pánovi, který používá sektářské metody, bych tedy určitě nevěřila, že to dělá s dobrým úmyslem.
Kdybych měla moc, jako on, např., v první řadě bych se zasadila o lepší vzdělávání, o dostupnější a kvalitnější. Není to sice tak vidět, ale bylo by to určitě důležitější. Víc tady psát nebudu, bylo by to na dlouhé povídání a já nevydržím u počítače dlouho sedět. Srdečně zdravím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama