Červenec 2013

Pád Detroitu + kultura

25. července 2013 v 10:40 | hanci |  Jak jde život
Připadám si doslova jako znovuzrozená, bojím se, abych to nezakřikla. Chodím ven a vyvíjím různou činnost, takže se mně nedostává času - už téměř jako to bývalo dříve. Proto jsem tak dlouho nic nenapsala.
Znovu opakuji, terapie metodou dr. Jonáše je skoro jako zázrak. Všem, kdo trpí kvůli borelióze a různými jinými bakteriálními onemocněními, ji vřele doporučuji.

Už před nějakým časem jsem četla v LN (01/06/2013) článek o zániku Detroitu, který mě docela šokoval. Opravdu mě nenapadlo, že by se tak úspěšné, průmyslové město, mohlo samo zničit. Jenom neuváženým chováním, řízením. Město vše vsadilo na výrobu automobilů. V počátcích zaznamenalo fenomenální úspěch. Bohužel, nepojistilo se proti možné hospodářské krizi tím, že by rozvíjelo ještě i jiná odvětví, než automobilové, výrobu železničních vagonů a lodních dílů.... Navíc šéfové automobilek se nikdy vůbec nezajímali o sociální zázemí svých zaměstnanců. Po propuštění nedostávali podporu v nezaměstnanosti, nepodporovali jejich vzdělávání atd.


Topoly

17. července 2013 v 21:05 | hanci |  Jak jde život
Po hodně dlouhé době jsem se dnes vydala podívat na své milované topoly. Jsou vzdálené cca 20-30 minut chůze od našeho domu. Tentokrát jsem si nezapomněla vzít foťák, což se mně v poslední době hodně často stávalo.

Cesta k nim vede kolem borového lesa, pak mezi poli a za topoly už je dál hlubší les.

Procházka

16. července 2013 v 21:40 | hanci |  Jak jde život
Dnes jsem ráno opět vyfotila mobilem malé jezírko za naším domem - voda se v něm prakticky drží pořád. Prý tam kdysi býval rybník. Jakmile víc naprší, je jezírko docela velké - a letos se v něm usadily kačenky. Už jsem o tom tady psala. Ale teď jsou tam i čtyři kačátka. Neměla jsem s sebou foťák, škoda. Mobilem to moc neumím.Nikdy nic předčasně nevzdávat

8. července 2013 v 19:29 | hanci |  Jak jde život
Tak už třetí týden bojuji s virózou a s úporným kašlem. Už několikrát jsem si myslela, že přichází obrat k lepšímu, ale omyl. Vždycky ten další den je to ještě mnohem horší, než ve dnech předešlých. Dnes jsem byla už podruhé v nemocnici. Už minule mě pan doktor nechtěl pustit vůbec domů, ale daří se mně docela dobře smlouvat.........

Před těmi třemi týdny jsem měla už téměř napsaný článek, jak výborně probíhá moje léčba boreliózy a ptačí tubery podle metody dr. Jonáše. Byla jsem v polovině léčebné kúry a už se vytratily všechny bolesti kloubů a vůbec celého těla. Přestala jsem být vyčerpaná, apatická, podstatně se mně zmírnila dušnost - domů, do druhého patra, jsem vyšla najednou, bez odpočívání - před zahájením léčby jsem musela odpočívat 4x!!!

Teď jsem se začala cítit zase jako v patnácti. Bylo to neuvěřitelné, po tom krutém období, kdy jsem už skálopevně uvěřila lékařce, že mně zbývají jen měsíce života. Skutečně jsem se tak špatně cítila. Po dvou-třech slovech jsem se musela nadechovat, bolesti jsem měla takové, že jsem v jedné ruce neudržela šálek s čajem a strašná byla únava a apatie......

Bohužel, musela jsem (před těmi třemi týdny) strávit cca půl hodiny v prostorách, kde kašlala jedna paní - a samozřejmě, do dvou dnů už jsem se začala cítit špatně a bylo to čím dál horší.

Tu léčebnou kúru jsem teď tedy musela přerušit. Po vyléčení momentální infekce budu muset začít znova od začátku. Zatím se mně ale bolesti nevrátily, tak doufám, že nakonec vše dobře dopadne. Jsem prý "neobvyklý případ", takže vše probíhá jinak, než jak je běžné. Moje imunita prý musí být podpořená víc, než je obvyklé. Takže - snad - po využívání ATB budu pokračovat. Teď záleží na tom, abych ta ATB snášela a abych na ně nebyla rezistentní.

Ale už teď mohu doporučit všem, koho trápí borelióza - i chronická (popř. jiné bakteriální infekce) - léčebnou kúru dr. Jonáše. Je stoprocentně úspěšná. Byla jsem z počátku hodně skeptická, ale sama na sobě jsem poznala její účinnost.

Únos letadla - pirátství nebo už je to "normální"?

5. července 2013 v 18:58 | hanci |  Zamyšlení
b.listy
The Guardian
4. 7. 2013

Donutit letadlo bolivijského prezidenta k přistání bylo pirátství

Je zcela bezpredecentní, že německý týdeník Der Spiegel označil Obamovu vládu za "měkkou totalitu". Jestliže to lidem konečně začíná docházet, měli bychom se podívat i na to, co dělají naši domácí politikové.
Představte si, že by nějaký stát donutil k neplánovanému přistání v Jižní Americe letadlo francouzského prezidenta na základě "podezření", že je na palubě letadla převážen do bezpečí politický uprchlík - a to ne jen tak někdo, ale osobnost, který poskytla světové veřejnosti důkazy kriminální činnosti v obrovském měřítku, píše v deniku Guardian slavný britský novinář John Pilger.