Terezka

6. srpna 2013 v 12:04 | hanci |  Jak jde život
V neděli jsem zažila setkání, na která člověk nikdy nezapomene. S Terezkou Samkovou, mladičkou, neskutečně nadanou malířkou - adresa jejích stránek, na kterých se můžete podívat na její práce současné, ale i na dřívější, je pod jejím jménem.

Ukázka její školní práce.


Poprvé jsem si jí všimla na blogu cca před čtyřmi roky - to jí bylo tuším 12 let. Okamžitě mně bylo jasné, že se jedná o mimořádný talent. A co je snad nejdůležitější - ona k tomu talentu má také píli. Absolutně si neumím představit, jak může všechno zvládnout - v době, kdy jsem ji poznala, už ilustrovala, fotografovala, kreslila a malovala vším možným. Vyráběla různé zajímavé věci. Dobře se vždy učila. Opravdu si to neumím představit, že tolik věcí může stihnout jeden tak mladý člověk - a navíc, když všechno dělá poctivě, jak nejlíp umí. Nic neodbude.

Včera se za mnou stavila se svými rodiči na cestě z dovolené. Samozřejmě - jak jinak - její maminka i tatínek jsou stejně tak úžasní lidé jako je ona. Ani jsem si nic jiného neuměla představit, musí být, když vychovali tak báječnou dceru.

Teď je mně moc líto, že jsem se neodvážila poprosit o svolení, udělat si na památku jejich společnou fotografii. Ještě se s Terezkou domluvím, určitě mně nějakou pošle.

Terezce držím moc palce do budoucího života, jsem si jistá, že zůstane stejně dobrým a odpovědným člověkem, jakým je teď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Saul Saul | 6. srpna 2013 v 17:01 | Reagovat

Ta kresba je hodně dobrá.
Práce na jejich stránkách jakbysmet.
Děvče má dobře našlápnuto,ale pořád je tu ta věčná otázka,co vlastně dělá umělce umělcem a odlišuje ho od člověka,který má "jen" výtvarný talent.
Osudem umělce je asi věčně na tu otázku hledat odpověď a na to nemá každej "žaludek".
Každopádně Terezka je talent.
S tím souhlasím.
Ono...kdo ví,jestli je to dar,nebo prokletí.Zaprodat ho,nebo rozvíjet tam,kde (prozatím)nebude pochopen.
Hodně nejen malířů, by mohlo vyprávět.
Tak holce hodně odvahy a štěstí,že přeju:-)

2 hanci hanci | Web | 6. srpna 2013 v 17:17 | Reagovat

[1]: Saule, mluvíš mně z duše, opravdu. Ale kdybys ji znal jako člověka, vkládal bys do ní hodně naděje ve všech směrech. Ona má báječné rodiče, kteří ji vybavili moc dobře po všech stránkách. Já jí moc věřím, že to zvládne, i když je mi jasné, že právě ona to bude mít hodně těžké. Ale jen se divím, jak v jejích letech přemýšlí, nad čím a co vyvozuje. Je fakt moc dobrá. Už celé ty roky jí hrozně moc držím palce a moc bych si přála dožít se ukončení jejího studia - vlastně ona už dávno před tím bude hotová, ani moc školu nebude potřebovat. Doufám, že vycestuje a těším se jak se se vším popere a jak to zužitkuje a v sobě zvládne. - Moc tě zdravím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama