Bezmoc vůči podvodníkům

14. listopadu 2013 v 20:00 | hanci |  Jak jde život
Zkušenost naší rodiny z posledních týdnů je taková, že v našem státě jsou chráněni podvodníci, zloději a podobní lidé více, než člověk poctivý. Rozhodla jsem se proto tento článek napsat, abych naší zkušeností snad varovala slušné lidi před nebezpečím, kterému sice nijak nemohou předejít a pravděpodobně vůbec se nijak nemohou bránit, ale mohou být připraveni i na takovouto eventualitu. Také ale s trochou naděje, že se třeba najde někdo, kdo by mohl poradit.


Před pár měsíci (omlouvám se, že neuvádím přesná data, musela bych je zjišťovat - ale nejsou podstatná) dcera začala dostávat od O2 dopisy (není jejich klientem, nemá s nimi vůbec nic společného!!!), na obálce byla její přesná adresa, příjmení - vlastní jméno bylo změněné. Dcera z počátku dopisy "jenom" vracela na poštu, posléze telefonovala na O2, posléze na O2 psala, ještě později psala doporučený dopis, ke kterému si připlatila poplatek za službu, že zpět dostane kartičku se jménem člověka, který doporučený dopis na O2 převezme. Nic se ale nezměnilo, dopisy přicházely dál. Když měla dcera v ruce jméno zaměstnankyně O2, která její doporučeně odeslanou stížnost převzala, zavolala přímo této pracovnici. Ta dceru požádala, aby dopis otevřela. Bylo to 31/10/2013. Byla to vlastně výhrůžka, že pokud částka 10.000,00 Kč nebude uhrazena do příštího dne, bude záležitost předána vymahatelské firmě. Možná neuvádím přesný název, ale znamená to, že jednak bude příjmení dcery (jméno je jiné) uvedené na jakési "černé listině dlužníků", takže kdyby si náhodou zrovna v této době potřebovala půjčit peníze, nebylo by to možné, protože adresa je jinak správná. Dále také hrozí exekuce.
Další průběh zkrátím. Na policii, kam šla dcera podat stížnost, jí bylo nejdříve řečeno, že to není možné, protože se "ještě nic nestalo", pak ale s ní byl sepsán jakýsi protokol o oznámení.... Z policie byla poslána do místní pobočky O2, kde s ní vedoucí jednal značně arogantně. V podstatě jí bylo řečeno totéž, co jí řekla pracovnice v Praze. Je to její věc, protože ona je postižená!!!!! Znovu opakuji, že dcera není klientka O2!! Na vyřízení záležitosti má O2 lhůtu 30 dnů od obdržení doporučené stížnosti a v tu dobu uplynula polovina té doby. Policie žádala od O2 kopii smlouvy, která byla s podvodnicí sepsaná. Kopii O2 nesmí vydat. Bylo dceři umožněno opsání údajů. Na policii bylo zjištěno, že se jedná o vymyšlené rodné číslo z r. 92, pravděpodobně ze Slovenska, občanský průkaz je kradený, patří muži. Přes tato zjištění nemůže nikdo dceru ochránit před exekutorem!!!! Na policii jí bylo slíbeno, že v případě, že exekutor přijde, má okamžitě na policii zavolat a oni se k ní dostaví. Ale ochránit ji před exekucí nemohou.
V tyto dny už uplynula třicetidenní lhůta. Na adresu dcery znovu přišel dopis od O2, že napíší té podvodnici, aby udala správnou adresu!!!! Čtete dobře - O2 napíše opět na adresu dcery, aby podvodnice udala správnou adresu!!!!! Není to vtip, ani nežijeme v Kocourkově - nebo ano??? A to je konečný postoj O2!!!!!!
Při další návštěvě pobočky O2 bylo dceři opakovaně arogantně řečeno, že jí budou tyto dopisy chodit dál, ale už ne od nich, ale od vymahatelské firmy!!!!
Neexistuje žádný úřad, který by - i přes všechna zjištění, že se jedná o podvodnici - dal rodině dcery potvrzení, že v jejich bytě nikdy nežila osoba s tím jménem, že se jedná o podvod.
Samozřejmě, veškeré výdaje, které dcera s tímto má, jí nikdo nenahradí. Prý to zřejmě skončí u soudu. Kde ale obyčejný člověk má vzít peníze na drahé advokáty???? Proč nikdo - ani policie - není schopná přimět O2, aby celou záležitost vyřídili oni, když oni s podvodnicí uzavřeli smlouvu a nezkontrolovali si údaje??
Cítíme všichni jenom bezmoc, od zaměstnanců O2 aroganci a nezájem věc řešit, policie udělala všechno, co bylo možné - jenom prý nemůže napsat potvrzení, že se jedná o podvodnici. Proč to nemůže napsat, nevíme. Na katastrálním úřadu není nikdo jiný v bytě přihlášený mimo rodinu dcery. Proč nikdo nemůže vydat potvrzení? Za poplatek může úřad evidence občanů vydat jenom potvrzení, že v uvedeném bytě žije dcera, totéž pro každého člena její rodiny. .....................
Policie si prověřila celou naši rodinu, všichni jsou bezúhonní.
Právnička nám řekla, že i když telefonní číslo bylo zablokované, dlužná částka dost rychle narůstá. Máme pocit, že stejně nakonec celou, asi značně vysokou částku (protože O2 protahuje vyřizování, na všechno je 30ti denní lhůta, připadá nám to protahování záměrné), bude muset zaplatit rodina dcery.
Tak to je ve zkratce stres, který momentálně všichni prožíváme. Stres a pocit naprosté bezmoci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 14. listopadu 2013 v 23:02 | Reagovat

Jaj... to je opravdu nepříjemná situace. Držím všem palce, ať si zdravý rozum a zodpovědnější přístup úřadů najde cestu. Osobně si myslím, že jde o špatný výsledek úřednického přeuzlování naší republiky, kdy se jeden bojí rozhodnout něco proti jinému a sám úzkostlivě věnuje všechnu energii na dodržení zákona, protože by mohl být sám terčem svých nadřízených. Bohužel mi popisovaná situace až příliš připomíná mého známého, který nemohl ze svého domu dostat podvodnici, co chodí po nájmech, všude udělá dluh a opouští nemovitost jedině z donucení, smaozřejmě s neuhrazeným dluhem. Trvalo mu to delší dobu, ale nakonec dosáhl toho, že ji vyšetřuje policie pro několik shodně provedených podvodů. Ovšem celou anabázi tady ani nemohu, pro nedostatek místa, převyprávět. Tím nikoho nechci odrazovat samozřejmě, jen to zmiňuji kvůli dobrému konci - hlavně ze strany soudu a policie.
Při takových chvílích si pokaždé vybavím nějaký příběh ze středověku, kdy museli být lidé schopní se aktivně ubránit přímému ohrožení - stále to trvá, jen je nebezpečí méně rozeznatelné, což je pravděpodobně horší.

2 ratka ratka | 16. listopadu 2013 v 15:49 | Reagovat

Hančí, to je fakt hrozné. Moc přeji dceři ať se z toho dostane co nejdříve. To je vidět jak se z malé kapky může stát dravá řeka která člověka úplně semele.

3 hanci hanci | Web | 17. listopadu 2013 v 18:12 | Reagovat

Jirko, Ratko - díky moc. Nejhorší je, že dcera musí v blízké době na operaci a měla by mít co největší klid. Ten, bohužel, nemá.
Snad, díky dobrému přístupu policie, vše dobře dopadne, zatím se to nedá odhadnout, bojíme se hrozně moc exekuce. Ale přístup O2 je skutečně otřesný.
Oba moc a moc zdravím.

4 ratka ratka | 17. listopadu 2013 v 19:05 | Reagovat

Tak a´t  se operace povede a vše do bře dopadne.  Věřím, že jak se do toho vloží policie tak se to objasní. O2 to bude mít oficiálně a dá vám pokoj.

5 anina anina | 17. listopadu 2013 v 22:12 | Reagovat

Ahoj hančí, snad se mi povede ti zítra zavolat, bývala jsem v podobných jiných situacích, i když jiných a strávila spoustu času někam  psát a volat a byla odhodlaná jít taky na policii, prostě se bránit.
hančí, vím, že dnes a denně slyšíme o exekucích, co jsou i unáhlené, ale už se to přece jen něděje tolik, dokud opravdu nevědí, že ji provést mohou..
Vím, jsou to nervy, ale pokud M. nic nepodepsala, což neudělala, tak i operátor by si měl dát majzla, komu vyhrožuje neoprávněně. To by mělo být trestné, že se toho někdo vůbec dopouští, aniž by měl jistotu.
Věřím, že to pro M. dopadne nakonec určitě dobře, ale tyhle lidi by si za tu horlivost zasloužili nějaký trest, už jen pro tu psychickou újmu na někom a že musí čekat, dost dlouho, než se to vyřeší a ztratí pro něčí ambice i dost času. A oni se pak jen omluví..možná :(.

6 anina anina | 17. listopadu 2013 v 22:18 | Reagovat

Taky nechápu, že pokud někdo byť jedinou splátku nezaplatí včas, byť jednou,octne se rychle v registru dlužníků a to dost rychle často.
Ale aby zrovna tak rychle vymazali,jak ryhle ho tam dali, tak to  už neudělají
:(.

7 anina anina | 17. listopadu 2013 v 22:34 | Reagovat

A bohužel mám tu zkušenost, že pokud se snažím vše řešit slušně a chceš, tím víc oni deptají, nejen O2.
Až když člověk jedná jak oni a bez servítek a začne s tím vyhrožováním taky a nebere si servítky, tak ti daleko spíš vyhoví, jinak jsou to kecy, jí vás chápu, ale..jedou si dál..

8 Sandra Čermáková Sandra Čermáková | 18. listopadu 2013 v 15:24 | Reagovat

Dobré odpoledne,
rádi se na celou záležitost podíváme blíže. Zašlete nám, prosím, váš požadavek včetně telefonního čísla, kterého se dluh týká, prostřednictvím aplikace na http://bit.ly/vez9F5.
S pozdravem Sandra Čermáková, Online Media Konzultant, O2

9 anina anina | 18. listopadu 2013 v 18:38 | Reagovat

Sláva, že se našla osoba..paní Čermáková, KTERÁ NABÍDLA POMOC. Děkuji za hančí :)

10 hanci hanci | Web | 18. listopadu 2013 v 20:22 | Reagovat

[8]: Paní Čermáková, velice děkuji za nabídku. Kontakt hned předám rodině dcery. Jen nevím, jestli dcera vůbec to telefonní číslo zná, protože ona vůbec není klient O2. Telefon má od Vodafonu. Ale já neznám podrobnosti, rodina dcery Vám vše určitě napíše. A ještě jednou mnohokrát děkuji.
[4]:Ratko, policie je v tom zaangažovaná už docela dlouho, ale přála bych ti slyšet tu arogantní pracovnici O2, která s poručíkem mluvila - pustil nám telefon nahlas, abychom to také slyšeli.
[7]: Ani, tady zatím nebylo vůbec nic platné, slušnost, ostrost, energičnost - prostě vůbec nic. - No, však jsem ti už víc řekla do telefonu. -
Díky za účast a všechny zdravím.

11 hanci hanci | Web | 20. listopadu 2013 v 19:57 | Reagovat

[8]: Paní Čermáková, znovu Vám píši na blog. Rodina dcery nemohla využít Vaší nabídky, dcera není klient O2, nemá tudíž Vaše číslo telefonu a nemůže je do kolonky vyplnit. - Ale i tak Vám mnohokrát děkujeme za nabídku pomoci. Krátce před Vaší nabídkou ale začal v té věci jednat právní zástupce dcery, takže O2 už další korespondenci vede s ním, také mu bylo oznámeno, že dcera už v budoucnu nebude v tomto případu figurovat, že O2 tu záležitost bude vyřizovat bez její účasti. Doufáme, že to bude pravda. Ještě jednou děkujeme za ochotu a srdečně zdravím.

12 vera vera | E-mail | 22. listopadu 2013 v 17:26 | Reagovat

Už jsem tu asi pozdě nahlédla, a možná to není stejný případ, ale jednou jsme měli v rodině obdobný případ. Dcera také dostala platební příkaz, také nás to vyděsilo. Vyzkoušeli jsme radu : podat tzv.odpor proti plat.příkazu. Tehdy to pomohlo, a dotyčný už další pokus nepodnikl. Nejsem odborník, takže nevím jak tady u vás. Ale dotyčné arogantní osobě z O2 bych možná zkusila říct, že pokud není schopná zjistit si správnost údajů, tak na ni podávám žalobu, co já vím, možná na ochranu osobnosti? Nedala bych nic zadarmo :-). Moc vám držím palce.

13 hanci hanci | Web | 23. listopadu 2013 v 18:26 | Reagovat

[12]: Děkuji mnohokrát za radu, hned jsem ji předala rodině dcery. Mějte se hezky a srdečně zdravím.

14 zcr zcr | 24. listopadu 2013 v 23:14 | Reagovat

Ahoj hanci, tyhle anabáze fakt stojí za všechny peníze - obecně si myslím, že se u případných trestů málo zohledňuje obecná psychická újma.
Nicméně možná byla trochu chyba neobrátit se na nějakého právníka hned - ten, kdo se do takového podvodného jednání pustil, má nutně před obětí podvodu náskok, a ten se takhle jenom prohlubuje (nicméně je mi jasné, že právní rady stojí peníze a je to nepříjemnost)... taky u takhle velikých společností bývají různí ombudsmani, kteří hájí klienty před nesprávným postupem vlastních zaměstnanců - jeden kamarát takhle u banky řešil nesprávný a nesmyslný postup úřednice a domohl se nápravy velmi rychle. Sám nevím, jak bych se v takovémhle případě zachoval, a radši si to ani nepředstavuju...
Pevné nervy, určitě to dobře dopadne!

15 hanci hanci | Web | 25. listopadu 2013 v 12:27 | Reagovat

[14]: Moc zdravím!! Je to neskutečné - před pár dny jsem na tebe hodně myslela a říkala si, že se už konečně musím zase podívat na tvůj blog. Já totiž nechodím na žádné blogy - ne že bych nechtěla vědět něco o svých "oblíbených" blogových známých, ale nějak mně to nejde, přesto, že na ně dost často myslím, přeji jim klid a zdraví atd. Rozbor mých důvodů by byl hodně dlouhý a nepsala bych ho sem..... A momentálně se navíc nacházím v hodně těžké rodinné situaci (nemá to nic společného s dceřiným problémem, to je jaksi navíc ).......
- A teď k případu dcery. To je jasné, že obrátit se okamžitě na právníka by bylo to nejlepší, ale kde vzít peníze – to je největší problém. Proto taková prodleva. – Legrace je (tedy legrace v uvozovkách), že i teď se O2 omluvili jen té právničce a vůbec ne dceři. A přesně píšeš snad úplně to nejhlavnější – psychická újma. Dcera je nemocná, půjde zakrátko na operaci, je hodně citlivá a toto ji naprosto srazilo na kolena. Samozřejmě se bojí exekuce a je jí hodně nepříjemné, že se její příjmení vláčí po nějakých „černých seznamech“. I když křestní jméno je jiné, příjmení a adresa jsou správné. A strašný je ten pocit naprosté beznaděje, bezmoci a arogantního chování ze strany O2.
Naštěstí se ve věci s opravdovým, velkým zájmem začala angažovat místní policie, což je opravdu uklidňující a povzbuzující.
Výsledek této absurdity sem pak, samozřejmě, napíši.
Měj se moc hezky a díky, že ses ozval.

16 asperia asperia | 6. prosince 2013 v 19:12 | Reagovat

nemůže se dcera případně zkusit poradit, jestli je ještě problém u Českého telekomunikačního úřadu, jestli O2 skutečně postupuje správně a v souladu s předpisy? přece nemůžou jenom tak obtěžovat člověka, který s nima nemá nic společného? nebo úřad na ochranu osobních údajů. kde k nim přišli a jak se k nim dostali a postupovali vždy zcela správně? doufám,že se vše vyvíjí dobře... kdybych chtěla o2 prověřit, zkusím toto :))))

17 asperia asperia | 6. prosince 2013 v 19:15 | Reagovat

psala jsem se m komentář a neobjevil se...

18 hanci hanci | Web | 7. prosince 2013 v 11:32 | Reagovat

[Smazaný komentář] Děkuji za radu, zatím je ticho po pěšině, z O2 se vůbec neozvali. docela rázně se do případu vložila místní policie, jen ještě máme obavu z té exekuce, protože oni mají na všechno 30 dnů lhůtu a ta ještě od posledního kontaktu neuběhla. Pak uvidíme. Srdečně zdravím.

19 hanci hanci | Web | 11. prosince 2013 v 19:32 | Reagovat

Hurá!!!!!! - právě mně telefonovala dcera (už doma z nemocnice po operaci a vše v pořádku!!!), že se podařilo policii vypátrat tu podvodnici. Víc se zeť dozví zítra, má smluvenou schůzku s policistou. - Tak všechna čest třebíčské policii, která se opravdu hodně snažila a policisté se chovali velmi dobře. Díky jim za to všechno. Jsem zvědavá, jestli O2 se alespoň dceři omluví - moc to nečekám.....
A děkuji všem, kdo nám tady vyjádřili účast a dávali rady a srdečně zdravím.

20 annox annox | Web | 14. prosince 2013 v 18:07 | Reagovat

Ano, pocit bezmoci je úplně nejhorší. Pocit, že se děje něco, co jste rozhodně neplánovali, že se děje něco špatného a vy nemůžete naprosto nic dělat. Chápu, že vám tohle nějak moc nepomůže a bohužel vám nemůž dát konkrétní radu, možná vás ale trochu potěší můj komentář na duši. Držím vám palce, nevzdávejte se a nepoddávejte se té bezmoci. Zůstaňte silná a neztrate víru v to, že se vše může ještě v dobré obrátit.

21 hanci hanci | Web | 6. února 2014 v 17:46 | Reagovat

Nemohla jsem dřív odpovědět, byla jsem nemocná. - Vše dobře dopadlo díky třebíčské policii. Za zmínku stojí, že se z O2 dceři nikdo neomluvil. Jen jí sdělili, že už jí upomínky dál chodit nebudou. - O psychické újmě ani zmínka - a že stres a strach z exekutora byl opravdu velký.....
Díky moc všem, kteří nám vyjádřili podporu.

22 Michal Michal | E-mail | 17. září 2015 v 20:34 | Reagovat

Dobrý den Tak koukám že jsem narazil na podobný problém.O2 mi poslala kam si fakturu ktrou jsem ani nviděl poté pozvánku k soudu tu sem také neviděl provdě podobně ji poslala na Adresu podvodníka M. M. ze Ktiše která si na mé rodné číslo objednala pevnou linku s platfusákem co chodí zapojovat pevné linky to asi problém nebyl se dohodnout.Že objetnavatel není momentálně doma tak mi to podepište za něj je to v rodině tak je to jedno.No takže já jediné co s toho viděl bylo obestavení účtu částkou exekuce 45000kč a také následně sebráno.Nesvedla nic policie dohodnout se snimi nedá kopii smouvy nejspíš roději zlikvidovaly táhne se to víc jak 5let a prostě peníze sežraly podvodníci O2 a exekutor.
Tohle je opravdu bordel co se tu děje.

23 hanci hanci | Web | 17. září 2015 v 20:48 | Reagovat

[22]: Dobrý večer - to Vás tedy opravdu hodně lituji, protože ten pocit beznaděje a strachu z exekutora byl hrozný.Dceři pomohla policie a dopis právníka na O2. Naštěstí nedošlo k tomu, aby dcera musela zaplatit dlužnou částku podvodnice a velké štěstí bylo, že policie tu podvodnici vypátrala. Držím Vám palce, snad peníze dostanete zpět. Hezký večer.

24 Michal Michal | E-mail | 17. září 2015 v 21:01 | Reagovat

[23]: Děkuji skouším už naprosto vše a prostě asi peníze neuvidím na danou podvodnici sem už posla několikrát vymahače a jen zbytečně vyhazuji peníze za podvodníky kteří udajně vymůžou peníze.Prostě stát bez práva a plný podvodů.fakt hroznej bordel tady.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama