Duben 2014

J. Barnes + L. Krauss

29. dubna 2014 v 23:23 | hanci |  Knihy
S vědomím, že zase nějakou dobu budu muset víc šetřit na jídle, koupila jsem si jednu knížku a další si zamluvila. Na obě se moc těším. O jedné jsem se dověděla z recenze, o druhé při čtení rozhovoru s jejím autorem.

U počítače mám odkladač pro tiskopisy, kam si ukládám texty, ke kterým se chci postupně vracet. Ponejvíc tam ukládám různé rozhovory se zajímavými lidmi a recenze knih, filmů, zajímavé články apod. Po delší době jsem si před pár dny tyto "poklady" prohlížela a objevila recenzi na knížku, která mě bude obzvláště zajímat, a kterou už mám - jak píši výš - objednanou.

Julian Barnes: Vědomí konce (The Sense of an Ending). Autor za ni dostal Bookerovu cenu. (Knížku dostanu během týdne.)


A.B. Zubov - Ukrajina

27. dubna 2014 v 20:43 | hanci |  Politika
O Ukrajině jsem původně nechtěla vůbec nic psát. Celá situaci mě hodně stresuje a člověk může cítit akorát bezmoc, víc nic.

Před nějakou dobou jsem ale četla výborný rozhovor Petry Procházkové s profesorem Andrejem Borisovičem Zubovem , je historik, religionista a politolog. Rozhodla jsem se tedy něco z toho rozhovoru tady uvést.


Hendrik Van Loon: Rembrandt

26. dubna 2014 v 19:23 | hanci |  Knihy
Rembrandt - Tragédie prvního moderního člověka

Autoportrét


Velikonoce + snooker v Sheffieldu

20. dubna 2014 v 16:17 | hanci |  Jak jde život
Přemohla jsem se a přes všechny zdravotní potíže jsem upekla mazancový věnec. Je opravdu výtečný - do jednotlivých pramenů copu se vpracují různé příměsi - já jsem do jednoho zapracovala mleté oříšky, do druhého jsem dala rozinky, do třetího mák se skořicí. Na povrch jsem "nalepila" oloupané, půlené mandle. Doporučuji vřele.
Mám nachystaných hodně témat, o kterých bych chtěla něco napsat, ale musím počkat, až mně bude trochu lépe. Zatím sedím - vlastně pololežím - na mém naprosto úžasném polohovacím křesle celé dny a dívám se na mistrovství světa ve snookeru z Anglie - World Snooker Championship 2014 - April 19 to May 5. The Crucible Theatre, Sheffield.

Doslova "božský" hráč snookeru Ronnie O´Sullivan

dtto

Před zahájením samotného mistrovství vysílal Eurosport 1 a 2 záznamy finále různých letošních turnajů a hlavně - show Ronnieho O´Sullivana, ve kterých vykládal nejrůznější zajímavosti o snookeru a o svém pojetí této hry atd. Jeho show ještě bude pokračovat, má několik dílů.
Při snookeru člověk zapomene na všechny bolesti a trápení. Je to naprosto úžasná hra, nepředstavitelně těžká - až při vyprávění Ronnieho O´Sullivana jsem si uvědomila, že hráč musí nejenom přemýšlet jako např. při hře v šachy - ale navíc musí být neuvěřitelně nadaný na přesnost při strku atd. Připadá mně to jako vůbec nejtěžší existující hra, pokud někdo hraje jako Ronnie.

K. Hosseini, E. Kantůrková, Jörg K. Hoensch, J. Žemlička

9. dubna 2014 v 21:30 | hanci |  Knihy
Už delší dobu se moc nedívám na TV, pečlivě si vybírám pořady. Dřív jsem občas měla puštěnou TV jako zvukovou kulisu při práci na PC. Teď jsem si zapojila víc jak 15 let staré rádio, nejde vypnout, musím ho vytáhnout ze zásuvky. Ale mám ho propojené s gramofonem - na staré desky - mám jich docela dost...... Ještě pořád nejsem schopná jít na facebook, připadá mně jako naprosto zbytečný v mnoha směrech (např. žrout času, který by člověk mohl strávit mnohem lepším způsobem), hodně nebezpečný, bezskrupulózní, výtečný manipulátor atd., atd. V mnohem menší míře je užitečný - rychlé sjednávání schůzek s přáteli, občas je možné tam poznat zajímavého člověka atp.

Dlouho jsem nic nepsala na bloog. Za tu dobu jsem přečetla dost velké množství hodně zajímavých knížek, na některé bych tímto způsobem chtěla upozornit, třeba by mohly někomu poskytnout tak příjemný zážitek, jako poskytly mně.

Půlslunečník, procházka, pejsci, holčičky.....

2. dubna 2014 v 22:11 | hanci |  Jak jde život
Dlouho jsem vymýšlela různé alternativy, jak co nejvíce zaclonit okno do obýváku, kde se ponejvíc nacházím. V létě tam totiž praží slunce od poledne do večera a je to doslova nesnesitelné. Nepomáhají žaluzie, které samozřejmě v oknech mám, výkyvný ventilátor..... Klimatizace je pro mě nedostupně drahá a navíc se stále připomíná, jak je nezdravá kvůli zadržování různých bakterií na filtrech.
V pondělí jsem náhodou objevila na internetu půlslunečník, vyrobený specielně pro balkony. Navečer jsem ho objednala a dnes v poledne jsem ho měla doma. Musím říct, že je to perfektní nápad.
Takhle vypadá.