Velikonoce + snooker v Sheffieldu

20. dubna 2014 v 16:17 | hanci |  Jak jde život
Přemohla jsem se a přes všechny zdravotní potíže jsem upekla mazancový věnec. Je opravdu výtečný - do jednotlivých pramenů copu se vpracují různé příměsi - já jsem do jednoho zapracovala mleté oříšky, do druhého jsem dala rozinky, do třetího mák se skořicí. Na povrch jsem "nalepila" oloupané, půlené mandle. Doporučuji vřele.
Mám nachystaných hodně témat, o kterých bych chtěla něco napsat, ale musím počkat, až mně bude trochu lépe. Zatím sedím - vlastně pololežím - na mém naprosto úžasném polohovacím křesle celé dny a dívám se na mistrovství světa ve snookeru z Anglie - World Snooker Championship 2014 - April 19 to May 5. The Crucible Theatre, Sheffield.

Doslova "božský" hráč snookeru Ronnie O´Sullivan

dtto

Před zahájením samotného mistrovství vysílal Eurosport 1 a 2 záznamy finále různých letošních turnajů a hlavně - show Ronnieho O´Sullivana, ve kterých vykládal nejrůznější zajímavosti o snookeru a o svém pojetí této hry atd. Jeho show ještě bude pokračovat, má několik dílů.
Při snookeru člověk zapomene na všechny bolesti a trápení. Je to naprosto úžasná hra, nepředstavitelně těžká - až při vyprávění Ronnieho O´Sullivana jsem si uvědomila, že hráč musí nejenom přemýšlet jako např. při hře v šachy - ale navíc musí být neuvěřitelně nadaný na přesnost při strku atd. Připadá mně to jako vůbec nejtěžší existující hra, pokud někdo hraje jako Ronnie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 22. dubna 2014 v 21:21 | Reagovat

V rychlosti jsem přelétl nadpis a přehodil jsem si trochu slova a čtu: "Snooker + Velikonoce v Sheffieldu", tak si letím přečíst tvůj výlet a namísto toho regionální mazanec! :-)
Mě by ale vůbec nepřekvapilo, kdyby to bylo právě tak, protože u tebe člověk nikdy neví :-)
Mazancový věnec zní i vypadá dobře... vzhledem k mým omezeným možnostem si jdu "jen" zahrát dvě tři partie snookeru po internetu :-)
Ahoj!

2 hanci hanci | Web | 23. dubna 2014 v 19:44 | Reagovat

[1]: Jirko, díky za důvod k zasmání - jsi fakt bezvadný. Po dlouhé době jsem k tobě nakoukla-na tvůj blog - a zjistila jsem, že už v něm můžu dobře číst, že už není tmavý. Tak se během příštích dnů vždycky na kousek podívám. - Mně teď fakt hodně pomohl snooker - děsně mě uklidňuje a už mu i trochu rozumím, tak bývám docela napnutá. Jeden z úžasných zážitků byl, když Ronnie "dal" 147 proti Dingovi http://www.wimp.com/maxbreak/
stojí zato se na to podívat, to jsem fakt byla propocená, až když jsem se v klidu dívala podruhé a potřetí :))), tak to byl úžasný zážitek. - Moc zdravím - jo, ten mazanec byl s tím mákem a oříšky a rozinkami fakt výborný :))).

3 hanci hanci | Web | 23. dubna 2014 v 20:26 | Reagovat

[1]: Jirko, ještě jednou se vracím k tvému komentáři a pořád se musím smát - jak píšeš, že u mě člověk nikdy neví.... no, je fakt, že být v Sheffieldu na mistrovství světa ve snookeru by bylo splnění nesplnitelného snu. Hodně se směju. Už třetí den se mně zlepšuje zdravotní stav - kapky na "tuberu" začaly zabírat - a člověk má hned v hlavě šílené nápady, co by bylo možné atp. - Takže Sheffield? - No - třeba ještě tak hned neumřu a kdo ví, co bude příští rok, žejo? A teta se strýcem, u kterých jsem byla v Plymouthu jsou pořád báječní....... :)))))))))

4 anina anina | 23. dubna 2014 v 21:26 | Reagovat

No, hančí, u tebe člověk fakt nikdy neví..:))
Hm, ale asi zas zítra budu péct, jsem na to sladký a cos mi minule poradila bylo super. Dala jsem tam oříšky.
Jdu se podívat na ten odkaz, co to vlastně sleduješ, ale asi to nebude nic pro mě, pak ti řeknu :)

5 anina anina | 23. dubna 2014 v 21:38 | Reagovat

Tak hančí, víš co ? Pokud tu na mne zamáváš ze stromu naproti, tak mi to možná ani nepřekvapí :))
Tušila jsem, že je to něco jako kulečník, jen jiný a jinak.
Tak kulečník jsem kdysi dávno zkoušela s kamarádkami, chvíli mě třo i bavilo, i když nešlo.Ale jim taky ne a poté, co jedna natrhla plátno a měla problémy jsem se ho stranila :))

6 Jirka* Jirka* | 23. dubna 2014 v 22:28 | Reagovat

[2]:
Jej, Hančí... v tom případě můj blog, prosím, omluv - už tři roky mě nepřiměl k tomu, abych do něj něco napsal :-))

Podíval jsem se na záznam rekordu, to je fakt něco výjimečného, co zaslouží obdiv a přehrávání ještě za desítky let. Podobné výkony, ať už v jakémkoli sportu, zlepšují lidi samotné, podstatu jejich výbavy do života. Když se v tom videu vzhlédne někdo další, komu pomůže k dobrému nasměrování, jedině dobře. U kulečníku sice vídám relativně uzavřenou společnost, která k sobě moc lidí nepouští, ale to je pravděpodobně můj předsudek k méně běžným sportům a možná i omezený pohled, když nevím, kolik lidí se okolo toho pohybuje. Nejspíš jde "jen" o efekt umění, které není snadné, a proto se k němu moc lidí nedostane na úrovni, kterou by si přáli a skončí dřív, než by se vystavili konfrontaci s vlastní neschopností a malou trpělivostí :-)

Do Sheffieldu je to z Třebíče cca 1700km. Nejlepší je to vzít přes Plzeň, přejet hranici v Rozvadově, pak Nürberg, Frankfurt, Kolín, kolem Maastrichtu do Bruselu a pak už jen počkat v Doveru na trajekt a po městském okruhu Londýna nabrat směr Notthingham, Chesterfield a jsi v Sheffieldu! Ovšem kde to tam je, to netuším, omlouvám se :-)

7 hanci hanci | Web | 24. dubna 2014 v 12:20 | Reagovat

[6]: Jirko, ještě teď se směju, hrozně moc. Díky, díky za ty informace, určitě je využiju - a pak Ti napíšu, jak jsem je využila. :))))))))))
Ani, raději si zavoláme - než budu mávat z toho stromu, jo?

8 hanci hanci | Web | 24. dubna 2014 v 12:29 | Reagovat

[6]: Jirko, tak teď se směju dvojnásob - představ si, že když jsem se byla dívat na Tvůj blog, vůbec jsem se nepodívala na datum - fakt je tam poslední článek z pondělí 1. srpna 2011 - Souška - až teď jsem se podívala na datum. Zjistila jsem jen posledně, že jsou tam černá písmena na bílém podkladě a řekla jsem si - to je báječný, už tady můžu číst. Když je tmavý pozadí, špatně se mně to čte. - To je fakt dobrý - ale stejně se tam podívám.Moc zdravím. (Hm, to už je tak dlouho, co jsem přestala chodit na jiné blogy? Je to vůbec možné, jak ty roky utíkají?)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama