Mirek Raboch, výtvarník, předzámčí, Třebíč

27. září 2014 v 18:14 | hanci |  Umění
Před pár dny jsem byla na výstavě výtvarníka Mirka Rabocha. Z informačního letáčku vypisuji:
Malíř, grafik, keramik, ilustrátor, restaurátor, řemeslník.
Narodil se 30/09/1950 v Teplicích do umělecké rodiny sochaře a keramičky. Po matematicko-přírodovědném gymnáziu vystudoval Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích. Věnoval se pedagogické činnosti, od r. 1989 je na volné noze a věnuje se převážně své umělecké činnosti. V současné době žije v jihočeských Doudlebech-Straňanech v objektu bývalé továrny, kde si zařídil rozlehlý ateliér.
V posledních letech se zabývá rovněž obnovou kapliček. Při jejich opravě se snaží dodržovat dávné postupy. Kapličky pak zdobí svými keramickými díly.

Kdo by měl zájem ještě o další informace, vkládám odkaz na video z vernisáže, ještě jeden text k vernisáži
a rozhovor s výtvarníkem v českobudějovickém "deniku.cz"

Mně osobně tento výtvarný projev není blízký, ale jistě se mnoha lidem líbí, tak vkládám fotky, které jsem na výstavě udělala.

Bohužel, znovu musím zdůraznit, že jsem se ještě v žádné výstavní síni - galerii - nesetkala s tak mimořádně špatným osvětlením vystavovaných prací, jako v těchto prostorách. Doufám a věřím, že zodpovědná osoba zařídí správné osvětlení obrazů, popř. jiných vystavovaných objektů. Je velká škoda, že cokoliv, co je vystavované v těchto tak krásných prostorách s nádhernými klenutými stropy, je poškozováno tak nevhodným osvětlením.
Na této fotce je vidět to neskutečně špatné osvětlení. Jedna žárovka osvětluje zeď zezhora-zepředu, takže je osvětlený pouze střed plochy, ostatní je ve stínu. Dvě světla, přilepená na zdi, po rozsvícení osvětlují osobu stojící před obrazem a vrhají stín.

Objekty, vystavené na podstavcích, nejsou osvětlené vůbec.....Toto je absolutně nejhůře osvětlené místo - neuvěritelné....

Další neuvěřitelně špatné osvětlení.......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama