Prosinec 2014

Krmítko

27. prosince 2014 v 18:46 | hanci |  Jak jde život
Neřekla bych, jak je těžké vyfotografovat ptáčky v krmítku - z bytu. Krmítko je na balkoně.

Nejméně se bojí kos, ale i u toho je to problém, i přes okno okamžitě zachytí i sebemenší pohyb, takže nejsem schopná si vybrat správné místo pro záběr.

Přilétají i hrdličky a sýkorky. Ale pánem je tam kos, až ten si dost nazobe, jsou na řadě hrdličky, pak teprve sýkorky a ještě jeden ptáček - toho neznám. Sýkorky v rychlosti sezobnou zrnko a bleskurychle sletí dolů z balkónu a tento postup opakují do nasycení, absolutně nejsem schopná je v té rychlosti zachytit. Snad se mně to někdy podaří a fotky sem ještě dodatečně vložím.
(Dodatek - 28/12/2014 - pár fotek se sýkorkami a hrdličkou jsem už zvládla.)

Pořadí se nemění, všichni spořádaně čekají, až na ně přijde řada.
PF 2015

24. prosince 2014 v 12:40 | hanci |  Jak jde život

.... přeji všem čtenářům mého blogu.


..... a dobrou chuť.........

Benjamin Kuras: Tao sexu

22. prosince 2014 v 15:01 | hanci |  Knihy

Přečetla jsem další knížku B. Kurase: Tao sexu - Jak udržovat ženu v blahu a zpomalit stárnutí.
Je to - jak jinak - opět výtečně napsaná knížka, sršící vtipem, humorem, laskavostí, schopností empatie........ mohla bych vypočítávat snad do nekonečna.

Něco z úvodu:

Str. 5
".......... Na rozdíl od všech ostatních knih o sexu, které rády tvrdí, že nejsou jen o sexu, tato knížka přiznává, že je jen o sexu. Jestliže v ní někdo najde dimenze duchovní, intelektuální, filozofické, morální, politické či jiné, činí tak na vlastní riziko a odpovědnost.
Je adresována obyčejným heterosexuálním mužům, kteří mají rádi obyčejné heterosexuální ženy, ale není důvod, proč by se z ní nemohly těšit i obyčejné heterosexuální ženy, které mají rády obyčejné heterosexuální muže. Přinejmenším jim může připomenout, čeho se jim nedostává a nač mají přirozené právo. Nevylučuji, že by mohla potěšit i pár těch, kdo si rádi jen tak pro zábavu čítají o sexu, když nemají nic užitečnějšího na práci.
Pro všechny ostatní by to byla ztráta času. .........."

Benjamin Kuras: Jak přežít padouchy

11. prosince 2014 v 19:31 | hanci |  Knihy
Pokládám za důležité upozornit, že tato knížka vyšla v roce 2006

Konečně se dostávám ke vložení ukázek z další úžasné knížky Benjamina Kurase - Jak přežít padouchy.
Připadá mně, že tentokrát to bude asi vůbec nejtěžší, protože bych nejraději opsala celou knihu. Všechno v ní je tak důležité!
Přesto se pokusím o nějakou tu ukázku. Ale mimo ukázky z textu autora, budu vkládat i jím vybrané myšlenky moudrých lidí, protože je jich v knížce značné množství a jedna myšlenka je významnější než druhá, takže i z těch musím vybírat.