Březen 2015

Opět doma.

17. března 2015 v 17:10 | hanci |  Jak jde život

Tak jsem opět doma - z nemocnice. Měla jsem zánět žaludku. Od 22. prosince minulého roku jsem nemohla téměř nic jíst a do 12. března t.r. jsem zhubla sedm kilo. Už je to lepší, sice musím držet přísnou dietu, ale přece jenom už mám stravu pestřejší.
Na vině prý jsou léky, které jsem užívala kvůli onemocnění plic, další z neurologie (celkem 6 tablet denně). Jen doufám, že se bez nich obejdu. Díky preparátům dr. Jonáše zatím vše dobře zvládám, snad to tak zůstane i do budoucna.
Léky, které ale musím i dále užívat, mně rozepsal pan doktor - i tak, až skončím s užíváním Deganu - 3 tablety denně - budu denně užívat 9 tablet, plus troje léky, které vdechuji, což určitě také ovlivňuje celý organizmus.

Přečetla jsem velké množství knih a viděla několik vynikajících filmů, zatím se necítím dost silná na to, abych o některých knihách nebo o některém filmu napsala. Jenom jsem tímto článkem chtěla vysvětlit, proč neodpovídám na vzkazy z blogu.

Všechny své čtenáře srdečně zdravím a přeji příjemné blížící se jarní dny.

Kultura ve staré Číně + další

3. března 2015 v 20:25 | hanci |  Knihy
Před pár dny jsem dostala do mailové schránky vzkaz z blogu od pana J. H.
Zatím odpovídám tímto článkem na některé jeho otázky.
Mám cca 30 - 40 knížek o východní filosofii, poezii, umění.
Vkládám malou ukázku, snad potěší nejen výše zmíněného pána.

Kultura ve staré Číně (nakl. Panorama 1984, z německého originálu, překlad Zlata Černá)

Neznámý autor: Portrét suejského císaře Wena. Malba tuší a barvami na hedvábí podle dřevořezové šablony. Císař dyn. Suej vládl v letech 581-605. Práce období dyn. Ming či počátku Čching.