Výstava Jaroslava Šafra, keramika

29. května 2015 v 17:19 | hanci |  Umění
V Galerii Malovaný dům v Třebíči probíhá výstava keramika Jaroslava Šafra společně s grafikem Janem Hanušem. O něm napíši další článek.


O Jaroslavu Šafrovi zde napíši jen nejdůležitější údaje, další naleznete na této adrese
Po absolvování výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě UK v Praze se věnuje keramice. Mimo autorské tvorby navrhuje a realizuje propagační předměty pro obchody typu Museum shop - na zámku v Českém Krumlově, na Pražském hradě a na dalších zámcích v Čechách, pro výstavy (výstava "Valdštejn" v areálu Valdštejnské jízdárny, museum Karla Gotta v Jevanech,…). Propagační předměty pro reprezentativní prostory: Hospodářské komory v Kaiserštejnském paláci, kde instaloval model Malostranského náměstí, jak vypadalo na konci 17. stol., model sídla firmy a soubor modelů míšenských domů pro firmu Stephan Smith v Míšni, soubor modelů historických domů pro Aldstadtviertel st. Michael ve Fürtu, model divadla pro radnici ve Fürtu, model hotelu Savoy pro firmu Wiena Iternational, a další. V roce 2012 se stal členem Sdružení výtvarných umělců keramiků.

U vystavovaných objektů nebyly uvedeny žádné názvy. Myslím si, že ani nejsou potřeba, objekty samy o sobě působí na člověka dostatečně silně. Výstava se mně moc líbila.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama