Jak jde život

28. října 2015 v 17:50 | hanci |  Jak jde život
Na nějakou dobu jsem se odmlčela. Koncem září jsem měla docela nepříjemný zážitek.
K večeru v neděli jsem dostala dost ošklivý záchvat AP.
Trval mimořádně dlouho, dvakrát tak dlouho než předcházející v srpnu, a i ten už byl velmi nepříjemný.
Jenže - když jsem si říkala, že už musím zavolat lékaře, nevěděla jsem, jak to udělat, protože sice mobilem bych zavolat mohla, ten mám při ruce. Ale nedošla bych kvůli té bolesti ke dveřím, abych lékaře mohla vpustit do bytu.
Pak se mně po dvojí aplikaci spraye pod jazyk ulevilo, tak jsem to nechala být a v pondělí odpoledne jsem zašla k mé kardioložce, ke které chodím s AP už hodně let.
Plánovala jsem, že od ní se půjdu projít, takže jsem šla ve tříčtvrťácích a botaskách, jen s malou kabelkou, kde jsem měla jen mobil.........
Po EKG mně paní doktorka řekla, že šlo o slabý infarkt a že musí zavolat sanitku k odvozu do nemocnice.........
Takže jsem strávila týden v nemocnici, pak mě odvezli do Jihlavy na koronarografii......
Dostala jsem 4 nové léky, abych prý neměla záchvaty tak často. Bohužel, tři z těch léků nesnáším, takže zůstal jenom jeden. K tomu silnější spray pod jazyk.
Zatím se cítím docela dobře, jen se nesmím moc fyzicky unavovat.

Včera jsem byla na kontrole na pracovišti dr. Jonáše. Dostala jsem dva nově vyvinuté preparáty, které by mně měly zlepšit dušnost a snad i to srdce. Tak uvidíme, zatím mně vždycky pomohly, tak věřím, že tomu tak bude i teď.

Přečetla jsem teď hodně knížek. Momentálně jsem se začetla znovu do Dostojevského a rozumím mu, samozřejmě, úplně jinak, než ve dvaceti. Je úžasný.
Také jsem viděla několik pěkných filmů, snažím se dívat spíš na zábavné, než na psychologické, deprimující.
Z filmů, které jsem viděla tyto dny, se mně líbil film Nejvyšší nabídka, už jsem ho jednou viděla a líbil se mně i teď, stejně tak Hodiny - ten film se mně asi podruhé líbil víc než poprvé. No, oba filmy nejsou zrovna zábavné, ale je tak těžké vybrat si dobrý zábavný - lehčí film, který by nebyl příliš stresující, deprimující...........
Snad francouzská veselohra z roku 2014 Co jsme komu udělali - tento film je vynikající veselohra, která se zároveň velmi vtipně dotýká momentálně asi nejžhavějšího tématu - soužití různých kultur. Velmi doporučuji shlédnout!!

Tak snad budu zase pokračovat v občasném psaní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ida ida | E-mail | 31. října 2015 v 21:10 | Reagovat

Ahoj Hančí, myslím na tebe. Mistr dneska ušel první dva kroky. Unavilo ho to natolik, že mám teď chvíli ti napsat. Občas si sem vlezu se kouknout. Jsem ráda, že máš tenhle blog a píšeš. Tak posílám pozdravy z Jablonce, ať se daří.

2 hanci hanci | Web | 31. října 2015 v 22:18 | Reagovat

[1]: Ido, to snad není možné, tyto dny jsem na Tebe moc myslela, napíši Ti mail. Moc a moc zdravím Tebe a celou rodinku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama