Listopad 2015

Prohlášení k událostem v Paříži

15. listopadu 2015 v 23:01 | hanci |  Zamyšlení
Prohlášení uprchlíků z Drahonic k teroristickým útokům v Paříži

Marie Heřmanová:

Dobrý den,

ráda bych Vám zprostředkovala prohlášení uprchlíků, kteří drželi hladovku v detenčním centru Drahonice. Skrze dobrovolníky a jejich tlumočnici by rádi veřejně projevili soustrast všem obětem teroristického útoku v Paříži a z úcty k utrpení Evropanů přerušují svou hladovku.

Celé prohlášení kopíruji níže a přidávám scan originálu.
Autorkou překladu je tlumočnice Samar Mulkiová, v případě zájmu o potvrzení informací můžete kontaktovat Mikuláše Vymětala na telefonním čísle 731 473 457.

V této chvíli také probíhá pietní shromáždění v parku před Hlavním nádražím, které společně uspořádali dobrovolníci z farářské iniciativy a iniciativy Hlavák. Shromáždění se účastní i zástupci muslimské a židovské obce.

Děkuji a přeji hezký nedělní večer,

Marie Heřmanová
marie.hermanova@gmail.com
Tel: 603 206 655
cz.linkedin.com/in/marieher

Prohlášení uprchlíků:

My, uprchlíci zadržovaní v detenčním zařízení v Drahonicích, tvrdě odsuzujeme zločinný a zbabělý čin, který vykonala zločinná skupina, která sebe sama nazývá Islámský stát v Iráku a Levantu - ISIL. Vyjadřujeme svou soustrast obětem tohoto barbarského činu a přejeme rychlé uzdravení zraněným. I my jsme byli terorizováni zločiny stejné skupiny ve své zemi a to je důvodem našeho útěku do bezpečí a míru v zemích svobody a demokracie.

Zároveň oznamujeme přerušení naší hladovky v soucitu s rodinami obětí, zraněnými a z respektu k jejich bolesti.

Originál prohlášení zde

************************************
Hassan Charfo

Stanovisko k teroristickým útokům v Paříži

Syrská svobodná komunita v Česku velmi odsuzuje zločinné, barbarské a ničím neospravedlnitelné teroristické útoky v Paříži. Syřané, kteří trpí hořkostí a bolestí státního terorismu Asada již téměř 5 let, velmi cítí s oběti těchto opovrženíhodných a zbabělých útoků. Tyto útoky, kromě zpřísnění bezpečnostních opatření, vyžadují vyřešení syrské otázky na základě závěrů Ženevské konference jedna a skoncování s fašistickým a krvavým režimem v Sýrie, který je spolutvůrcem a magnetem teroristické organizace IS.

Syrská svobodná komunita v Česku zároveň poukazuje na to, že extrémistické, rasistické a xenofobní skupiny v Evropě, svou politikou vycházející z kolektivní viny, přilévají vodu na mlýn této teroristické organizace.

Podpora syrského lidu při boji za osvobození od všech zahraničních vojenských ruských a íránských intervencí, odstranění autoritářského a krvavého režimu a vytvoření demokratického, sekulárního, pluralitního, jednotného a nezávislého státu, přispěje k likvidaci nejdůležitějších příčin uprchlictví a vzniku či rozšíření terorismu.

V Praze, dne 14. 11. 2015

Doc. Ing. Hassan Charfo, DrSc.
Předseda Syrské svobodné komunity v Česku

بيان حول الهجمات الارهابية على باريس

ان الجالية السورية الحرة في تشيكيا تدين بشدة الهجمات الاجرامية ، البربرية والارهابية ، التي لا يمكن تبريرها بأي شيئ كان ، على باريس . ان السوريين ، الذين يعانون من مرارة وآلام ارهاب الدولة الأسدي مايقارب من خمسة سنوات ، يشعرون بمشاعر ضحايا تلك الهجمات الدنيئة والجبانة . ان هذه الهجمات تتطلب ، بالاضافة الى تشديد الاجراءات الأمنية ، حل القضية السورية على أساس نتائج مؤتمر جنيف واحد ، والتخلص من النظام الدموي والفاشي في سورية الشريك في خلق وجذب التنظيم الارهابي داعش .

ان الجالية السورية الحرة في تشيكيا تشير في نفس الوقت الى أن المجموعات العنصرية الارهابية والمتطرفة المعادية للأجانب في أوربا ، التي تنطلق من مبدأ الذنب الجماعي ، تصب الماء في طاحونة هذا التنظيم الارهابي .

ان دعم الشعب السوري في نضاله من أجل تحرره من كافة التدخلات الأجنبية الروسية والايرانية وخلاصه من النظام الاستبدادي الدموي واقامة الدولة الديموقراطية ، المدنية ، التعددية ، الموحدة والمستقلة سيساهم في القضاء على أهم أسباب الهجرة ونشوء أو تمدد الارهاب .

براغ في 14. 11. 2015

د. حسـن شرفو
رئيس الجالية السورية الحرة في تشيكيا

Ruská propaganda-jedno z největších současných nebezpečí

3. listopadu 2015 v 16:54 | hanci |  Politika
Dostala jsem odkaz na tento zajímavý a - podle mě - velmi důležitý text. Uvádím ukázku z textu a odkaz na celý originální článek.

Svobodné fórum
Internetový deník pro šíření svobodných informací a kritickou diskusi

Varování: Ruskou propagandu šíří desítky českých a slovenských webů
Autor: Vilém Besser / SF, Datum: 1.11.2015

Ukázka textu - celý článek najdete zde

"Proruská propaganda má neskutečně dobrou živnou půdu i na českých a slovenských internetových serverech. Jak před časem ve svém výzkumu uvedl slovenský aktivista Juraj Smatana, podařilo se mu najít 42 stránek, které hlásají lži, které přichází z Kremlu, a snaží se tak u občanů vyvolat dojem, že pouze Rusko může zachránit náš stát. A to jak z bezpečnostního hlediska, tak ekonomicky.
*
*
*
..........jeden z těch s největším dosahem, Parlamentní listy. Přitom právě některé články, které tento český web publikuje, jsou prokazatelně zaměřené na proputinovskou propagandu.

Kde se dočtete polopravdy a lži o Rusku:"
V orig. článku následuje seznam adres.....

(Zvýraznění textu jsem udělala já.)