Prohlášení k událostem v Paříži

15. listopadu 2015 v 23:01 | hanci |  Zamyšlení
Prohlášení uprchlíků z Drahonic k teroristickým útokům v Paříži

Marie Heřmanová:

Dobrý den,

ráda bych Vám zprostředkovala prohlášení uprchlíků, kteří drželi hladovku v detenčním centru Drahonice. Skrze dobrovolníky a jejich tlumočnici by rádi veřejně projevili soustrast všem obětem teroristického útoku v Paříži a z úcty k utrpení Evropanů přerušují svou hladovku.

Celé prohlášení kopíruji níže a přidávám scan originálu.
Autorkou překladu je tlumočnice Samar Mulkiová, v případě zájmu o potvrzení informací můžete kontaktovat Mikuláše Vymětala na telefonním čísle 731 473 457.

V této chvíli také probíhá pietní shromáždění v parku před Hlavním nádražím, které společně uspořádali dobrovolníci z farářské iniciativy a iniciativy Hlavák. Shromáždění se účastní i zástupci muslimské a židovské obce.

Děkuji a přeji hezký nedělní večer,

Marie Heřmanová
marie.hermanova@gmail.com
Tel: 603 206 655
cz.linkedin.com/in/marieher

Prohlášení uprchlíků:

My, uprchlíci zadržovaní v detenčním zařízení v Drahonicích, tvrdě odsuzujeme zločinný a zbabělý čin, který vykonala zločinná skupina, která sebe sama nazývá Islámský stát v Iráku a Levantu - ISIL. Vyjadřujeme svou soustrast obětem tohoto barbarského činu a přejeme rychlé uzdravení zraněným. I my jsme byli terorizováni zločiny stejné skupiny ve své zemi a to je důvodem našeho útěku do bezpečí a míru v zemích svobody a demokracie.

Zároveň oznamujeme přerušení naší hladovky v soucitu s rodinami obětí, zraněnými a z respektu k jejich bolesti.

Originál prohlášení zde

************************************
Hassan Charfo

Stanovisko k teroristickým útokům v Paříži

Syrská svobodná komunita v Česku velmi odsuzuje zločinné, barbarské a ničím neospravedlnitelné teroristické útoky v Paříži. Syřané, kteří trpí hořkostí a bolestí státního terorismu Asada již téměř 5 let, velmi cítí s oběti těchto opovrženíhodných a zbabělých útoků. Tyto útoky, kromě zpřísnění bezpečnostních opatření, vyžadují vyřešení syrské otázky na základě závěrů Ženevské konference jedna a skoncování s fašistickým a krvavým režimem v Sýrie, který je spolutvůrcem a magnetem teroristické organizace IS.

Syrská svobodná komunita v Česku zároveň poukazuje na to, že extrémistické, rasistické a xenofobní skupiny v Evropě, svou politikou vycházející z kolektivní viny, přilévají vodu na mlýn této teroristické organizace.

Podpora syrského lidu při boji za osvobození od všech zahraničních vojenských ruských a íránských intervencí, odstranění autoritářského a krvavého režimu a vytvoření demokratického, sekulárního, pluralitního, jednotného a nezávislého státu, přispěje k likvidaci nejdůležitějších příčin uprchlictví a vzniku či rozšíření terorismu.

V Praze, dne 14. 11. 2015

Doc. Ing. Hassan Charfo, DrSc.
Předseda Syrské svobodné komunity v Česku

بيان حول الهجمات الارهابية على باريس

ان الجالية السورية الحرة في تشيكيا تدين بشدة الهجمات الاجرامية ، البربرية والارهابية ، التي لا يمكن تبريرها بأي شيئ كان ، على باريس . ان السوريين ، الذين يعانون من مرارة وآلام ارهاب الدولة الأسدي مايقارب من خمسة سنوات ، يشعرون بمشاعر ضحايا تلك الهجمات الدنيئة والجبانة . ان هذه الهجمات تتطلب ، بالاضافة الى تشديد الاجراءات الأمنية ، حل القضية السورية على أساس نتائج مؤتمر جنيف واحد ، والتخلص من النظام الدموي والفاشي في سورية الشريك في خلق وجذب التنظيم الارهابي داعش .

ان الجالية السورية الحرة في تشيكيا تشير في نفس الوقت الى أن المجموعات العنصرية الارهابية والمتطرفة المعادية للأجانب في أوربا ، التي تنطلق من مبدأ الذنب الجماعي ، تصب الماء في طاحونة هذا التنظيم الارهابي .

ان دعم الشعب السوري في نضاله من أجل تحرره من كافة التدخلات الأجنبية الروسية والايرانية وخلاصه من النظام الاستبدادي الدموي واقامة الدولة الديموقراطية ، المدنية ، التعددية ، الموحدة والمستقلة سيساهم في القضاء على أهم أسباب الهجرة ونشوء أو تمدد الارهاب .

براغ في 14. 11. 2015

د. حسـن شرفو
رئيس الجالية السورية الحرة في تشيكيا
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama