Reakce na projev pezidenta

28. prosince 2015 v 21:51 | hanci |  Zamyšlení
Miloši, proč lžeš?
26. 12. 2015 / Jan Čulík


Damašek, kde pokračuje bombardování a kam Miloš "humanitárně" doporučuje, aby se uprchlíci vrátili

K Zemanovu vánočnímu projevu

Ukázky z textu, celý text je k přečtení zde
*
*
*
"Drtivá většina uprchlíků nyní přichází do Evropy přes Řecko. Tam je poměr 45 procent žen a dětí a 55 procent mužů. Zeman se tímto lhaním staví na roveň orbánovským neofašistům v Maďarsku, kteří zakázali maďarské televizi, aby vysílala záběry žen a dětí mezi uprchlíky, protože by to pro ně mohlo v maďarském obyvatelstvu vyvolat soucit. (Konec konců to nepřekvapuje, protože v zahraničí Zeman už považován za ultrapravičáka je.)"
*
*
*
"Česká média nevěnují pozornost hrůzám, vraždění a útlaku, před nimiž uprchlíci utíkají. I Miloš ty hrůzy záměrně bagatelizuje a vytváří falešnou představu, že uprchlíci přicházejí do Evropy za sociálními dávkami. Přitom bylo mnohokrát dokázáno, že uprchlíci utíkají před válkou, vražděním a útlakem."
*
*
*
"Vytvořením "Pevnosti Evropa" (to je nacistický termín) se nic nevyřeší. V rámci samotné Evropy se už nyní objevují první známky rozkolu mezi západními demokraciemi a středo a východoevropskými zeměmi postkomunistického světa. Zdůrazňováním postkomunistického nacionalismu, rasismu a intolerance Miloš ohrožuje stabilitu i bezpečnost své země a vyčleňuje ji ze společenství slušných zemí."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama